Profile of eLiOni

×

Permbledhja

eLiOni Zërist

Stats for eLiOni
Posts:   14 (0.002 per day)
Personal Text:   Verdana
Data e regjistrimit:   29-12-2004, 15:20:59
Last Active:   12-01-2005, 06:08:53
Age:  
Offline Offline

Messages - eLiOni

1
Zeri.tech / : Hakerohet Shekulli
« ne: 12-01-2005, 06:07:43 »
tung
Nuk e quaj kete hacking pasi eshte e leht nje pune e till  me programe te gatshme te hakerosh diqka te till psh nje sajt.
Ta quajn veten hacker ata qe jan ne gjendje te mbrojn Fqet shqiptare nga hackerat e huaj e jo ata qe me nje program te vogel mundohen te tregohen se jem hacker.
andaj me falni por ju qe e quani veten hacker mundohuni ta mbroni faqet shqiptare nga sulmet e te huajve e mos beni prova ne faqet shqiptare.
se kete nuk e quaj hakerizem

hmmm me kan leht si thua ti shokit secili kish hakeruar gjith kend dhe si thua tiii eshte leht te hakerojsh me programe te gatshem une spo kuptoj ku pi merr ti ata programe te gatshem masi po egzistojkan programe te gatshem per hack :D kallxom ku gindet pastaj do te me lehtson mua punen por dhe gjith tjerev...

mos fol te lutem kur nuk e din saktesisht se qka do te thot ajo fjal se pse qesht duke ber ne ket koh nuk je duke ditur.

pra nese ti hakon me programe te gatshem ateher na kallxo dhe na lehteso punen.

eh nese nuk edin se si dhe tek ateher me lajmro une ti tregoj keto gjera se si dhe qka dhe pse dhe qysh shkojn dhe si haken.
pra te lutem si njeri pasi ti po e din se qdo te thot \HACK ateher te shof se qfar informacione ket ti mbi \HACK-un tung dhe te pershendes niher te shof se qfar pergjijge do te me kthen. lol

2
Zeri.tech / : Hakerohet Shekulli
« ne: 07-01-2005, 00:35:33 »
Kesaj i thone; ta shoh nje here nanen pa burre, pa le te mbetem pababe.  

Po na lini ndonje faqe o cuna.... te kemi me se meremi se na u mesuan te shketat duar, e nuk rrin dot pa tjerre....ndryshe do marrem e numerojme tespiqet.   :D

valla une pervet me mire kisha ndejtur duke i numroj tespiqet se sa kam hyre kesajde dhe me ka futur ne gjak :D pra me mire te rrin duke numruar tespiqet se sa te merr pjes ne boten e informatikes :D

3
Zeri.tech / : Hakerohet Shekulli
« ne: 04-01-2005, 20:42:00 »
Citim nga: KHG
LAST HACKED BY ASC: http://www.shekulli.com.al/ | http://www.spekter.com.al/ | http://www.sportishqiptar.com.al/ | http://www.biznesi.com.al/ I KAM HACKERU SPS UN PI BEJE TERROR FAQEVE GREKE SHKIVE MAQEDONASEVE EDHE KURRE KUSH SPO MA DIN ANI NEYSE POR KAN ME PAR

Vazhdon

http://www.ladorishti.com/forum/ASC.txt :?:
 

Ndoshta  ASC do dotna spjegon se pse

Nje screenshot
http://members.kosovamail.com/hacked2/hacked/hacked/shekulli.jpg
Citim
ky esht enje qun nga Shqiperiar pra shiqoni qka shkruan :D marova duke qeshur :D e njof kogja mire

dhe rrin ne forum tek une pra nje clan te vetin nuk e ka prej si me ka njoftuar mua qe nje 1 vjet gati dhe kam pasur moderatore nga forumin tim dhe e kam terhek sepse sbahet rregullav dhe ketina kam treguar dhe une disa gjera pra lidhje me dicka tjeter tani keto faqet tjera nuk i njof se si kam vizitu kurr dhe tani ndegjova dhe  pash qe kishte shkruar qe kishe ketina shqiptare nuk po ja din ahahah :p qe po ben sulme ne faqe greke etc. et.c :D vec do te shiqoj te flas me ket qun sepse eshte i ri dhe gabom shum...

un nuk e kam asgje vec e njof ne lidhje te internetit kurgja tjeter.
për zhdo problem me te tani me lajmroni mua ;)

4
Zeri.tech / : Lufta e Hakerave Shqiptarë me ata Serbë
« ne: 03-01-2005, 00:02:18 »
berni dhe une mendoj se u qetsua se serbet kan menduar se ne nuk jem askund me kupton ata kan menduar se shqiptar nuk ka me qe marrin me kesi gjera keshtu qe kur u lajmruarn shqiptar pastaj ndaluan dhe sulemet :D

5
Zeri.tech / : Cfare ndodh me faqet shqiptare te internetit?!
« ne: 01-01-2005, 21:22:21 »
mendoj se dikush ka lujtur me (ducoment.cookies) te tyre dhe eshte munduar te infecktoj portalin e tyre a po te them forumin e tyre ne vBulletin...

pra ka shum gejra mbi to qe ofron mundeson te injekton databazit nepermjet nje linq te vogel. :P pra ajo eshte me mire qe te shiqoj dhe te ruajn gjerat e veta se sa nuk ka ra ne dor kundershtarit.

6
Zeri.tech / : Lufta e Hakerave Shqiptarë me ata Serbë
« ne: 01-01-2005, 11:07:50 »
KHG nuk gjindet vella sepse khg e mbaj une dhe tjeret jan clan tjera shqiptare qe i thojn vetes hakera etc. keshtu qe KHG nuk sulmon paa kurr far gjere sepse ndoshta ja ke vur mendjen se jan group tjera kohet e sodit jan ber mijra group shqiptare me lajmrohen mua dhe me thojn une jam webmasteri keti groupi flasin do gjera qe kurr si kam ndegju keshtu qe KHG sulmon vec ku duhet vella kurse qa bejn groupet tjera sun i them mos a po dicka se ata bejn sulme pastaj ata tjeret sulmojn prap kurse ne KHG po duhet te ndermmarim pastaj dicka per ti mbrojtur dicka sepse ata jan ende te rinj kan mesuar disa emdota per te Defacu nje Webfaqe tani e shef qbejn kjo seshte nermal por qte bejsh ketyre djemav...


7
Zeri.tech / : Lufta e Hakerave Shqiptarë me ata Serbë
« ne: 31-12-2004, 11:50:35 »
Me aq sa di unë kanë qenë shkijtë që kanë filluar të parët të hakerojnë faqet shqiptare. Unë e di shumë faqe shqiptare duke përfshirë disa të shtypit të Prishtinës dhe Tiranës që janë hakeruar nga shkijtë qysh më 1999, bile më kujtohet si sot, kur u futa në ato faqe dhe pashë shkrimet Të hakeruara nga Shumadijcat Shkije. Kurse nuk di asnjë faqe serbe të hakeruar para 1999-tës.

E edhe tani, ishin serbët që morrën sulm (jo kundërsulm sepse askush nuk i kishte sulmuar ata) pa dallim të gjitha faqeve shqiptare sikur edhe shkruan në faqen e tyre, po deshi ndokush ja përkthej unë gjithë çfarë shkruan aty. Shqiptarët vetëm kundërsulmuan dhe shumë mirë ja bënë. Bravo dhe përgëzimet e mia, Elionit dhe gjithë shqiptarëve për këtë kundërsulm.

Vetëm duhet pasur kujdes që të mos hakerrohen faqe joserbe sepse kjo nuk është mirë. Poashtu, ne nuk kemi pse të sulmojmë të parët, po na sulmuan ne do ja kthejmë gjithmonë, por ne nuk duhet të jemi të parët.

Shkijve dtth. serbëve

Shka, shkinë, shkije, shkijtë, shkijve, shkinat, është vetëm lakim i këtij emri sipas vetave, gjinive, kohëve, dhe rasave gramatikore.
me kujtohet dhe mua sikur sod doni sepse dhe une kam qen ne ate koh dhe kam marrur dhe kunder sulm ne ate koh jam qe 7 vite gati dhe mundohem te bej gjithqk per ne popullin ton por qte bejm ajo eshte e vertet se ne ate koh kan filluar shkijet pra nga viti 1998 kan filluar shkijet te hakojn faqe shqiptare shkaku luftes keshtu qe te tregojn veten qe jemi dicka a po ndo gje...

kurse ne shqiptaret nuk kemi shkuar me nje site qe eshte e panjohur por ndoshta te kujtohet kur u zhduk srbija,com :D pastaj shkijet u demtuan krejt me dhe nuk bejshin attack kurse ne shqiptare nuk kshirim te hakojm shum gjera palidhje ne bejm nje attack dhe bejm attack te madhe qe tte dalim gjithkund dhe te flasin per ne se me ber sulme te vogla dhe mos te flas kerkush per ne ajo nuk eshte kurjga ajo nuk na pelqen

ja shkijet kan ber sulme ne faqe shqiptare por kurgja hiq nuk u perhap per to ke ndegjuar ke lexuar javen e kaluar per ne shqiptare me shum per KHG ne gazeta shqiptare dhe serbe ??
sepse ne sdona te bejm hajgare thojm nese na leni rahat ju lejm rahat nese nuk doni tani ne ju kallim temelin e shpis..

seshte qe dua te rriti mendjen por gjtih shqiptariaja besoj se eshte ne ket mendim sepse shkau mundohet gjithmon te na ben te keqn mendon se tek ne ska asi njerz se bejm kesi dame kjo eshte qe mendojn ata.


8
Zeri.tech / : Lufta e Hakerave Shqiptarë me ata Serbë
« ne: 30-12-2004, 23:23:02 »
shume faleminderit qe more mundimin te me shpjegoje dicka eLiOni se nuk e paskam ditur
dhe qe mi te gjitha gjete kohe per te shpjeguar dhe shkruar...


gjithsesi kjo teme me ka ardhur ne maje te hundes me thene te verteten
dhe mendoj qe ato qe doja te thoja i thashe
gjithashtu dhe merzitjen dhe urrejtjen qe ndjej  e nxorra me ne fund...
dhe respektoj opinionin e secili mbi kete tematike...

i am through with that.....

ska problem shokit nuk ishte gje e madhe..

Citim
gjithashtu dhe merzitjen dhe urrejtjen qe ndjej  e nxorra me ne fund...
shyqyr qe paske nxjerr fundin :D

9
Zeri.tech / : Lufta e Hakerave Shqiptarë me ata Serbë
« ne: 30-12-2004, 18:30:48 »
pajtohem me mendimin se nje hacker do te dije dhe te marre informacione
por jo te prishe....
mesa po kuptoj paskan qene shqiptaret te parit qe paskan filluar te lozin?????.... pppppffffffffffffff

P.S. what does shkijv mean?????


hakeri nuk ja don askujt te keqn shokit hakeri mundohet te din vec sa me shum mbi ate system kurse ta shkatroon nuk ben me qef vec nese ka pasur ndo nje mos marrveshje kurse ket gjera qe ndodhin mbi webfaqe a po sulme ne ndo nje webfaqe keto bejn gjitha crackerat...

crackeri eshte demtuesi computerit qe mundohet te prish gjithqka... vec nese e mbrrin.

10
Zeri.tech / : Lufta e Hakerave Shqiptarë me ata Serbë
« ne: 30-12-2004, 18:19:36 »
tani te jap une arsye:

Se pari ka qen puna qe disa shqiptar filluan duke hakeruar webfaqe shkijv p.sh ndodhi ne kosovo.com dhe ateher eshte lajmruar tek elitesecurity kishe qe po i thojn vetes hakera sebr dhe keshtu qe serbet filluan pas disa ditesh duke defacuar ( sulmuar ) faqet shqiptare keshtu qe me lajmruan dhe mua disa nga to gjera dhe morra disa informacione keshtu qe u deshte te nderr dikush dicka dhe te sulmoj dicka me te medhe sessa nje forum duke injektuar...

keshtu qe shkijet kishin shkruar ne webfaqen e tyre Albanian vs. yu dhe kur e pash se shqiptaret kishin qen pak mbrapa dhe shkijet skishin qen duke ndalur u dyturova po flas vec per veti dhe keshtu qe morra dhe une kohen dhe bera disa sulme ne webfaqe serbe keshtu qe prej disa kohesh tani me nuk ndodh gje ne faqet shqiptare.
por per te gjetur sun ja duke gjetur por une i kam gjetur dhe sdisa forume shqiptare qe nuk jan te ber update dhe kam shkruar dicka nuk kajn ndermend te bejn update a po dicka kjo eshte shum keq per ta.

sepse une pash dhe me nje forum ishte dhe rregukllmuar kjo faqja zeriyt .com dhe prej aty jam futur ketu por nuk u regjistrova... keshtu qe isha duke shkrujtur atina dhe them se ata jan shokt te juaj ndoshta a po ku di une qe ata nuk pergjigjen dhe spo i them sitet se me qelluar ndo nje shka duke kerkuar dicka dhe tani ja ltesojm punen LOL :P


"0711"
nje haker ka deshir te din gjithqka qka ka ne internet dhe mundohet ne zhdo gje te hyr mbrenda dhe te shef se qka ka ben dhe sie ka ber dhe qka eshte duke ber hakeri ka deshir te din gjitha informacionet qe ka nje system po marr shembull...

tungi

11
Zeri.tech / : Lufta e Hakerave Shqiptarë me ata Serbë
« ne: 30-12-2004, 09:03:50 »
Përshendetjet e mija...

Sa i perket ketyre gjerav vellezer dhe motra shqiptare ndoshta keni vrejtur prej si hakeruar webfaqja mobiklik ende nuk kam par se shkijet kan qu kryt lart dhe tu hakeru site shqiptre siq hakeruan
pra shokt e mij kan hakeruar dhe ata keshtu faqe si serbet ne menyr te njejt por nga ajo nuk u trembshin dhe shkijet se ata e diishin edijm dhe ne ket menyr dhe ne mudnemi te sulmojn a po te zhdukim webfaqe shqiptare por pasi mobiklik ndejti 3 dit ne duar shqiptare me textin e hakeruar dhe textin qe te zhduket a jo firm kjo ju ka djegur teper dhe me nuk lajmrohet siq jan lajmruar ne do raste...


seps gjith serbet jan quar ne kemd dhe duke na kerkuar neve shqiptarev me na nxen dhe me na kapur... sepse kemi ber dam te madh ka ndodhur gjith server me mobiklik pra aty ka pasur credit carta pa pasur info te njerzive gjithqka dhe gjitha to kan qen  3 dit ne duar te mija :D qdo te thot ajo kallxomni kurse merr nje gje qe nu eshte e jotja dhe nxerr lek sa te duash...
:D pra shkaku kesaj kan dytiruar shkijt nga beogradi qe te ndalen niher se sa nuk ka ndodhur ndo nje firmes tjeter nje tragjedi me e madhe ;)

disa shikime mbi mobiklik:

http://elioni.altervista.org/attack/mobilklik1.JPG
http://elioni.altervista.org/attack/mobilklik2.JPG
http://elioni.altervista.org/attack/mobilklik3.JPG
http://elioni.altervista.org/attack/mobilklik4.JPG
http://elioni.altervista.org/attack/mobilklik5.JPG
http://elioni.altervista.org/attack/mobilklik6.JPG
http://elioni.altervista.org/attack/mobilklik7.JPG

ketu keni lajmet nga blic q ka dhen.
http://www.blic.co.yu/arhiva/2004-12-27/strane/politika.htm#1
me nje screenshot siq kan qen webfaqja e sulmuar ;)

une ne keto gjera nuk merzitem shum sepse nese ma ben shkaku une ja bej dhe dy here me teper :P

12
Zeri.tech / : Lufta e Hakerave Shqiptarë me ata Serbë
« ne: 29-12-2004, 16:51:26 »
tung tung duke kerkuar ne google me shum mbi Kosova Hackers Group do te gjini me shum mbi faqet e hakeruar...
http://protec.co.yu ja ketu ne phpNUke faqe serbe pra keto gjera qe bejn serbet spo kam shum se jam duke programmuar dhe kam disa projekte dhe me duhet ti kry pajteter keto gjera sepse shkijet jan duke me kerkuar :D dhe po duhet te organizoj dicka dhe te transferoj disa datat ne disa server :D
shkijet kan marru vesh se qe kan filluar te mungojn dataete e mobklik pastaj jan duke kerkuar me te madhe :D ahahaha djema kjo eshte gris madhe qe smundeni te pramendoni :P

pra ju faliminderit nga ju shummm dhe kaloni bukur...

13
Zeri.tech / : Lufta e Hakerave Shqiptarë me ata Serbë
« ne: 29-12-2004, 15:50:10 »
faliminderit per mikpritjen M A X lexova pak me lart qe ke pasur kontakt me ne kurse mundesh te me tregon ke perdorur ndo nje psodonium tjeter :?

ne do te vazhdojm pra ja shiqo ket e kshira pak ja vura nje sy dhe shiqo( http://www.aegee-beograd.org.yu/forum/ ) se sa leht jan keto phpBB forumet me Hakeruar kur nuk jen te ber Patch a po jan versionet te vjetra

ne vesrioni 2.0.11 nuk ka chance ma te ben kurgja kurse nese eshte i ber update prap nuk ka chance te ben asgje... dhe kohet e fundit ka dalur nje worm i ri per phpBB qe ka  qen dhe eshte ne internet dhe kerkon webfaqe dhe i demtnon vet

pra kjo ka funksionuar keshtu ne google ka qen e lidhur keshtu qe google ka ndaluar ate rrugë

allinurl:"viewtopic.php"
dhe aje worm ka kerkuar gjitha qe kan pasur lidhje me ket dhe ka defacuar gjith webfaqen me formatet php,asp,htm, etc.

pra ne internet vella duhesh jesh i zoti per gjera qe kerkon a po don te ruan siq duhet... sepse ne nje dakik ndodh nje qe qe nuk e pret. dhe une qe nga viti 1999 nuk jam ka mendoj se do te jem rahat dikuri prej ketyre shkijev...

nese doni te shiqoni mbi webfaqe te hakeruar etc. ateher mundeni te hyreni ne google vec shkruani Kosova Hackers ose Albanian Hackers keni per te par qmos :D

ju pershendes gjithve...

14
Zeri.tech / : Lufta e Hakerave Shqiptarë me ata Serbë
« ne: 29-12-2004, 15:30:13 »
shqiptaret pasi te hapin nje forum apo nje faqe harrojn te bejn  dhe update kurse aty eshte problemi tyre vellezer gjithkund shkoj ne secilen faqe shqiptare dhe lajmroj qe te bejn update nuk me kthejn pergjigje keshtu qe kan ber faqet dhe kan len me nuk kujdesen mbi to keshtu qe ne humbemi ftyren prej shkive pra me sa shifeni ne ne luften kundeshkijev ne internet e kemi ne dor dhe do te qojm deri ne fund kurse per zhdo gje ne jemi me para dhe jemi me rrezekshem ne sulmet qe bejm ne se sa ata ata bejn sulme ne nje phpBB forum ato kan ndodhur me heret kurse me nuk ndodhin pasi Kosova Hackers Group q qoj zerin lart dhe kujdes per secilen faqe shqiptare qe kan demtuar ata pra mundeni te shiqoni dhe te lexoni shum gjera gjithkund keshtu une jam vet sulmusi me i madhi i webfaqev shkijev dhe un nuk shiqoj te sulmoj nje phpBB forum se ajo eshte gje e elht ata kam treguar secilit ne forum timin pra nuk po shkruaj ketu se ndoshta do te ket mas marrvehsje nga webmasteri mendon se dua te vjedh antaret vec thjesht erdha pash qe kishte shkruar dikush nga ju per ne ketu dhe u inkuadrova ti them disa fjal...


për hack dhe per gjithqka nje here per nje here i kemi ndalur sulmet dhe shkijet i kan ndalur sulmet kurse ne nuk shiqoj te hakerojm nje phpbb forum por ne kerkojm te hakerojm nje server te gjith...

kohet e fundit shkruajn shkijet dhe gjith tjerat pra per KHG dhe per vellezrit tjera hackerat tjer shqitpar qe kemi ber sulme te atashem dhe se shpejti do te vazhdojm sulme me te medha dhe me gjera me te rrezikshme kurse keto do te ndodhin ne webfaqet kryesor te serbev...

Ju Përshendes dhe kaloni mire mos u frigoni per asgje se nje forum te injektohet nuk eshte kurgja te mban nje server e nje firme te madhe qe ka zhdo dit mbi 10000 vizitor ather thua se kam ber dicka :)
sikur ne qe mabjtem mobiklik 3 dit ne emer shqiptar... ;)

Përshendetje...

Faqe: [1]