Profile of elvis1987

×

Permbledhja

elvis1987 Zërist

Stats for elvis1987
Posts:   80 (0.015 per day)
Vendndodhja:   www.zemershqiptare.com
Data e regjistrimit:   31-12-2006, 01:47:18
Last Active:   02-03-2010, 14:51:57
Gjinia:   Mashkull
Age:  
  • Filma Shqip
Offline Offline

Messages - elvis1987

1
Albwebmaster / Rikthehet online ZemerShqiptare.com
« ne: 02-03-2010, 14:41:43 »
Pas disa muaj pushim, 1 aksident me motorr, 1 muaj ne spital dhe me nje kembe te thyer keq u riktheva  :D

Hapa perseri zemershqiptare.com dhe kete here nuk eshte thjesht nje portal lajmesh dhe nje forum.

ZemerShqiptare eshte ndertuar me wordpress; lajmet do jene si aktivitete te lidhura me aktivitetet e anetareve (keshtu qe anetaret do jene me afer lajmeve)
Do kete grupe si ne facebook por keto grupe do jene automatikisht SEKSJONET E FORUMIT qe ka nje forme ndryshe nga ato tradicjonal.
http://www.zemershqiptare.com

Visi

2
Ashtu duket por thone qe nuk jan reklamat e digitalpoint ata qe u shfaqnin aty por te disa tjereve... nuk e di mire si eshte puna

3
Portalet Shqiptare / shqipfalas.com
« ne: 05-06-2009, 23:08:01 »
Romeo, faleminderit per shpjegimin se si fiton google dhe youtube  hahaha  :P

Pra, nese kenget shqiptare, lejohen ne youtube, pse mos te lejohen neper faqe interneti tjera?

Sic e the vete, deri sa asnjeri nuk do kundershtoje kete gje, un nuk e quaj ilegale!

4
Portalet Shqiptare / shqipfalas.com
« ne: 05-06-2009, 16:04:03 »
Mendo sikur ti te jesh aty dhe te shikosh dhjete profile. Do te kesh hapur 10 faqe :) Une do ta hiqja.

Pas gjithe kesaj pune mendoj se dhe nje domen me i pershtatshem do t'i jepte me shume personalitet faqes. ShqipFalas nuk thote shume rreth muzikes, qe eshte natyra kryesore e faqes.

Faqen do e vendos edhe ne muzikshqipfalas.com

5
Portalet Shqiptare / shqipfalas.com
« ne: 05-06-2009, 16:03:37 »
e ke shume gabim :D e din ti qe youtube i paguan miliona firmave muzikore?

Per cdo shikim te videos youtube paguan 2 cent!!!!!!!!!!

e imagjino qe nje video shifet me miliona her... keshtu qe bej llogarite vet :)
Pas sa koh e beri youtube kete gje? pasi mori 10000 denunca :P

6
Portalet Shqiptare / shqipfalas.com
« ne: 05-06-2009, 11:58:16 »


Profilet e anetareve hapen ne faqe te re. Nuk besoj se ka ndonje te mire kjo!

Kete opsjon e lash sepse mbase njerezit nuk duan te humbin kerkimin qe kan bere!

Si mendon? duhet ta heq?

7
Portalet Shqiptare / shqipfalas.com
« ne: 05-06-2009, 11:52:35 »
Kokushta, flm per pergezimet.

Ky sit eshte programuar komplet nga un dhe nje shoku im italjan dhe per sa i perket te drejtes se autorit, mjafton te marr nje shembull: youtube

Cfar ben youtube? o tepakten e kan bere deri tani... lejojne qe ti te ngarkosh cdo gje dhe vetem nese nje kenge reportohet, ata e heqin!
Un nuk e di si funksjonon ne shqiperi, por ketu ne itali per nje gje te tille, duhet te paguash SIAE per te drejtat e autorit...

Un jam gati te bashkpunoj me nje gje te tille ne shqiperi per ta bere sitin legal, por vetem nese edhe ato 1000 sitet e tjere shqiptar qe kan mp3 te legalizohen ose te fshihen nga interneti!

Shpresoj te kem qene i qarte.

Gjith te mirat, elvis

8
Portalet Shqiptare / shqipfalas.com
« ne: 05-06-2009, 00:13:53 »
Max shum flm per keshillat, vertet :) do i ndryshoj neser disa gjera dhe te shpjegoj pak ne faqen e pare funksjonimin e sitit!

Url.. flm per komplimentat! do kemi koh me fol edhe ne msn ;)

9
Portalet Shqiptare / shqipfalas.com
« ne: 04-06-2009, 22:00:12 »
www.shqipfalas.com eshte projekti fundit nga zemershqiptare.com

Un mendoj se eshte nje rivolucjon per faqet me muzike shqip. Kjo faqe eshte programuar nga un dhe nje shoku im italjan nga 0..

Normale qe kemi marre pjese programimi neper internet duke e adaptuar ate ne faqe!

Cfar ka shqipfalas qe faqet tjera me muzike nuk kan?
Mund te rregjistrohesh dhe ke nje profil pak a shum si youtube(shembull i madh ky :P), mund te ngarkosh kenge, ti shikosh keta ne profilin tend dhe te dali emri yt kur ndonjeri kerkon per mp3, mund te leni komente tek cdo profil, mund te shkarkoni ose degjoni nje kenge ne menyre te lehte.
Shqipfalas.com lindi me idene qe kur njeri ka nevoje per nje kenge, te arrije tek ajo sa me shpejt..

Faqa eshte ne versjon beta, nuk ka shum kenge ne db dhe kemi akoma shum punime per te bere!

Flm

10
Albwebmaster / ZemerShqiprtare.com design i ri
« ne: 26-04-2009, 19:50:51 »
Pas 2 vite me mkportal, sot kemi kaluar ne nje design te ri.. kemi bere gati 90% te punes..

Si ju duket design i ri?

Sygjerime dhe kritika jane te mirpritura!

www.zemershqiptare. com

Flm, Elvis

11
Pershendetje MAX

Flm per komplimentin, Un dhe klisi kemi punar disa koh ne faqe dhe ne fakt jemi akoma ne punime..

Normal qe do e shkembejme me celebritete ;) me dergo nje banner dhe me thuaj ti permasat qe deshiron!
 :)12
Pershendetje,

Sic mund te shikoni ne www.zemershqiptare. com jane krijuar vende per banners me pagese!

Besoj se 4 euro ne muaj per nje banner qe shfaqet ne gjitha faqet e brendeshme te websitit ja vlen!

Kemi dhe opsjone per banner me 19 euro dhe 9 euro!

Mund te shikoni vete pozicjonet ku do vendosen!

Bannerat jane te fiksuar.. dmth qe ne ate vend do shfaqet vetem banneri juaj dhe jo rrotullues!

Faleminderit.

13
Pershendetje,

Nese ndonjeri eshte i interesuar te shkembeje nje banner me www.zemershqiptare. com mund te shkruaj ketu!

Japim mundesine qe banneri juaj te shfaqet ne gjitha faqet e zemershqiptare.com me permasa 150x40 px

Respekt.

14
AlbDEVs / Ndihme DNS NS
« ne: 12-04-2009, 22:28:32 »
Si perfundim, e zgjidhe? Pyes ngaqe I dhe O jane ngjitur ne tastiere :)

Po per tani kam perdor dns falas... por do ishte mire te perdorja te mite.. dhe sic tha AT1 po provoj te instaloj ndonje panel!

15
AlbDEVs / Ndihme DNS NS
« ne: 12-04-2009, 22:09:08 »
E zgjodha duke perdor dns free..

Serveri nuk ka asnje lloj paneli... thjesht instalova ubuntu desktop te pakten futem me ssh dhe kam cdo gje ne kontroll!


Mund te instaloj cdo gje vete meqe serveri ishte bosh!

16
AlbDEVs / Ndihme DNS NS
« ne: 11-04-2009, 17:36:42 »
Max serveri im nuk ka ns prandaj po pyesja.. nuk di si vihen..

Nese nuk ja dal, perdor ate qe tha salvator!

17
AlbDEVs / Ndihme DNS NS
« ne: 11-04-2009, 12:11:09 »
Pershendetje,

Po kerkoj tju shpjegoj problemin tim!

Sapo kam marre nje server te dedikuar te ri dhe po kerkoj te trasferoj faqet e mija! Kam trasferuar gjitha file-t dhe po trasferoj databaset!

I vetmi problem eshte konfigurimi i ns! Domenin qe kam ne aruba.it e lidha thjesht pasi vendosa ip-n e serverit dhe ndryshoi direkt!

Tani dua te lidh domenet qe kam ne godaddy.. Sic e dini, godaddy perdor ns!

Mund dikush te me ndihmoje se cfar duhet te bej ne server??

18
AdminZone / Top Board - Forumi i Top Channel
« ne: 05-04-2009, 13:03:25 »
Akoma mbyllur

19
hahaha shum e vertete! Por me shum me pelqeu idea qe ata vizitojne faqen tone hahaha.. mire mire..

Nejse, ata kan arrit te kopjojne vetem nje pjese te emailit te cilen e pata perkthyer un nga italishtja pasi tezja e arjonit, me shkruan vetem italisht ne email!

Jane te njejtat fjale! :D :D :D

20
hahaha sa te forta..me duket se dikush po rrezikon vendin e punes aty! :D

21
Bashkepunime | Partneritete / BigBrotherAlbania2.com
« ne: 07-02-2009, 02:05:32 »
Kush ka deshire te shkembeje link me www.bigbrotheralban ia2.com ?

Linku do shtohet ne kete faqe http://www.bigbrotheralbania2.com/partneret/

faqa eshte linkuar lart me emrin PARTNERET

22
Portalet Shqiptare / www.BigBrotherAlbania2.com
« ne: 04-02-2009, 13:25:18 »
Erdhi dhe koha ta prezantoj!!!
http://www.bigbrotheralbania2.com eshte ne ndertim e siper! Dmth kemi ndertuar faqen me wordpress dhe me disa plugins.. Tani po presim te filloje emisjoni qe ta mbushim ate me info, foto dhe video!

Cfar mendoni per kete faqe?

Tani per tani po ngrihen vizitat si ne asnje faqe tjeter qe kam pasur! Brenda javes ka arritur te kete 350 vizita unike ne dite dhe programi nuk ka filluar ende dhe ne faqe nuk ka materjale!

23
Albwebmaster / Shqiperia.gr dhe forumi i tij
« ne: 25-01-2009, 11:13:46 »
Ajo radio qe ndizet automatikisht eshte per tu eliminuar!

Nuk di cte them per forumin... akoma nuk kishte levizje aty.. ah e vetmja gje eshte qe ke vene te njejten skin qe ka webmaster.al :P24
Zeri.tech / Sa bandwidth harxhojne faqet tuaja?
« ne: 22-01-2009, 20:46:44 »
1.411716 terabytes ne muaj me filmashqipfalas.com
1.111799 terabytes ne muaj me muzikshqipfalas.com
114.15050 gigabytes ne muaj me zemershqiptare.com

Ja pra qe ja kalojme argetohut :P

Thjesht sepse kemi ato filma dhe muzike.. nuk eshte e veshtire te harxhosh shum bandwidth!

25

CPU: Athlon 64 X 2 6000 (Dual Core)
RAM: 8 GByte
HD: 2 x 750
Unlimited Bandwidth (100MB/s)
Webmin-VirtualMin
Linux (Debian, Ubuntu, CentOS, Fedora etj).
Tarife e procesimit 100 Euro (pa tarife nese para paguhet per nje vit).
root (Linux - SSH2)
Firewall Management
Support Area (Ticket Service)
Cmimi 130 Euro  / Muaj

Ku mund ta provojme kete server per shpejtesine pergjigjet dhe stastikat tjera? Mund te na japesh ndonje info? Ku ndodhet serveri?

Faqe: [1] 2 3 4