Profile of fisniki.bujanoc

×

Permbledhja

fisniki.bujanoc Zërist

Stats for fisniki.bujanoc
Posts:   12 (0.002 per day)
Personal Text:   'Zëri YT!'
Data e regjistrimit:   03-01-2006, 20:25:21
Last Active:   15-02-2008, 23:29:22
Age:  
Offline Offline

Messages - fisniki.bujanoc

1
Bashkimi Kombëtar / Vilajetet SHQIPTARE!
« ne: 29-01-2008, 21:01:20 »
Legjioni: une tek nuk i kam dit e kam hap temen se mi pas diten se kisha hapen..

2
dhe do doja dija me tepër rreth territoreve ne te cilat jetojn ata sot .

Së pari po e shof se shum njerëz paskan ikur nga tema ( kisha lutur nga nje Administrator ti fshijen temat qe skan të bëjn me SANXHAKUN )

Sanxhaku: është pjesë e Shqipëris Etnike, Sanxhaku përbëhet nga
Teritori i Vrajes e gjerë në Nish...

Aty kan mbetur Shqiptarë që flasin Shqipën dhe ka edhe sot që banojnë disa familje...

nga Teritori i Vrajës ( në gjuhën Serbe [ Shkinishto Sllave ] quhët VRANJE e sotëme ), janë Dajët e mi nga atje një dajë i moshuar ende i ka dokomentat e shtëpis nga e kan larguar ( QETNIKËT E Shkiniës )...

Masakra për ti shtyer frigën Shqiptarëve nga ajo trevë është bërë ma e rënda në viset shqiptare që është bër nga Qetnikët e sërbis ( shkiniës )

Në masakër jan përdorur ( Dy Lisa të gjatë, dhe një konop.. )

Me tankse i kan larkuar lista sa për ti liruar hapësir për tu kthyer prap në vendin e tyre, dhe me Litarë i kan lidhur SHQIPTARIN, në këmbën e djathët njërin Lisë dhe në këmbën e majtë një lis tjetër dhe kur i kan kthyer lisat për tu drejtuar paramendo qfar është bërë shqiptari në midis të dy lisav...

E qeveritarët tanë vjedhin dhe hajnojnë në tana anët dhe i lojnë shqiptarët në vuajtëje shum shpejt kan me na asimilu edhe në Kosovë e Shqipëri e le më në ( Preshev, Bujanoc, dhe Medvegjë ) që kan ngelur edhe këto tri Komuna nën administrimin e Sërbis nga Sanxhaku...


Qytetarët e sotëm të Sanxhakut jan të gjith ata që i quajn MUHAXHER, të gjithë MUHAXHERËT jan nga Sanxhaku apo më mirë të quajm Teritori i Nishit të sotëm i mbushur me Shkini...


E Zoti i rujt shqiptarët por vetëm për eksperimente sepse të gjith ministrat që vinë të gjithë kshyrin me vjedhën me mbush gjepin e tyre as një përson gjer me sot nuk kshyr me ba bashkimin kombëtar po me mush xhepin e vet...


Veq ne ta din ata që herët ose vonë zoti dot jau lindë një njeri në familje me t`meta psiqike ( smundje mendore ) dhe dot vuajn tër jetën ata ministra që kan vjedhur...

Zoti i vrafët ata ministra që vjedhin dhe e qojn në dëmë popullin Shqiptar kur sot është koha më e mirë për tu bashkuar që Aleat të fortë në krah e kemi SHBA ata vjedhin s`bashku me Europianët vjedhin njerësën e Shqiptarit...


Ku të gjithë Shqiptarët qka punojn në mërgimë mund ti ndihmojn instutucionet Shqiptare por nuk ju krijojn mundësi për të hapë biznise sepse i hypin kamatat dhe plus i qesin HARAQ me dhanë për qeveritarët, apo më mir të quajm jan bër grupe MAFIJAQE qeveritarët tanë..

Qeveritarët tanë në përgjithësi po i përfshi ( Kosovë e Shqipëri )

3
Bashkimi Kombëtar / Emërtimi real i "Nishit"
« ne: 16-04-2006, 18:29:50 »
Po ka webfaqe ku mund te njoftoheni siq janë

www.BujanociOnline. Tk
www.presheva.com
www.KosovaLindore.C om

këto tri faqe një herë janë por sa i përket qështjes të presheves, Bujanocit, Medvegjes aty ësht shum letë ne kemi ruajtur autoritetin, gjuhën dhe kombin por ata që jan asimiluar duhët ti hap dokomentet e vjetëra nga Arkivi  TIRANA dhe ti tregoj gjith botës se nuk i kemi harruar trojet tona  siq ësht Nisi, Leskoci, Vraja, etj..

4
Në Nis (nish) ka ende Shqiptar të cilët jetojn dhe e quajn vetën shqipëtar por një e keqe sepse Shteti Shqiptarë duhet ti hapë syt dhe të insistoj atyre qytetarëve ti hap një Shkollë Shqipe unë kam parë njerëz të cilët jetojnë në Nis dhe nuk kan mësuar gjuhën Shqipe ka fillu të harroj Gjuhën dhe më shum flet gjuhën Serbe por nëse merr masa Shteti Shqipëtar mundë të parandaloj kët asimilim e shumë Shqipëtar të asaj treve e quajn vetën si Boshnjak (Musliman) por disa nga ta e kan ruajtur autoritetin e tyre e daja është nga Vraja dhe ende edhe sot i ka dokomentat e Pronës së ti në Vrajë por deri sa Shteti ynë nuk merrë masa për të është vështir të ndërmarim ndonjë gjë popullata Shqipëtare.

5
Bashkimi Kombëtar / Emërtimi real i "Nishit"
« ne: 12-04-2006, 21:10:22 »
Shum shqipëtar NISHIN e quaj në gjuhen serbe NISH kur ne liberen e Historis te klases të pestë (5) shënon shum bukur në gjuhen Shqipe NIS e shqipetaret po e quajn NISH i kisha lutur gjith shqipëtarët të rishikojn këto gjëra le të shfletojn historin e trojev etnike shqipetare


6
Po disa nga Kosovaret nuk e duan por ajo dot ndodh me dashje apo pa dashje por nje gje duhet ta din ata kosovar qe nuk e duan gjat luftes pse iket ne Shqiperi e gjat luftes te UCPMB-es as nje njeri nuk ja hapke dyret Shqiptareve te asaj ane po i linin jasht por dine mir more Shqiptar te Kosoves as nje her juve nuk ju ka dal ne leternjoftim qe jeni nacionalitet Kosovar por gjithmon ju ka dalen Nacionalitet SHQIPTAR e dine mir qe Shqiperia e madhe dot ndodh deri ne vitin 2010 me shum nuk durojn SHQIPTARET


7
Bashkimi Kombëtar / : Vilajetet SHQIPTARE!
« ne: 12-04-2006, 21:01:15 »
Përshëndetje fisnik
Shqipëria ka Qene nda ne 4 vilajete dhe ato janë
1.  Vilajeti i Janines
2.  Vilajeti i Manastirit
3.  Vilajeti i Shkodrës
4.  Vilajeti i Kosovës

Une e di qe ka qen edhe Vilajeti i Nisit

8
Lugina e Presheves / : Oda e Kosovës Lindore
« ne: 03-01-2006, 21:16:08 »
Wow Muslimone te falmderoj nga BUJANOCI! hallall te koft qe e ke hap nje tem te till shum te falemderoj Oda e kosoves lindore te ju njoftoj oshte si nje ode e zakonshme shqiptare mblidhen krejt burrat e diskutojn rreth trojev shqiptare ma shum edhe ishalla nje her bashkohemi ne odat shqiptare edhe dot flasim nga gjith vendet etnike shqiptare ne odat e kosoves lindore!!

9


Mjekët pa kufi nuk njohin kufi                      
Sipas mjekëve pa kufi kjo plagë në mes të Kosovës , Shqipëris , Maqedonis , Sebis dhe Malit të zi , Greqis duhet të shërohet edhe pse skalpeli në duart e diplomatëve europian e kishte hapur në vitin 1878 dhe e kishte vazhduar më 1912/13

Skalpeli i vitit 1878  i hoqi trungut shqiptar Ulqinin , Tivarin , Hotin , Grudën , Podgoricën e Beranën në veriperëndim; Krushumlinë , Prokuplen , Nisin ( Nishin ) , Leskocin e Vrajën në verilindje dhe Artën , Prevezën e Janinën në jug .

Skalpeli i dytë 1912/13  i hoqi trungut shqiptar gjithë Kosovën , Kumanovën , Shkupin , Tetovën ,Gostivarin , Ohrin , Strugën , Kërçovën , Manastirin e Përlepin dhe çamërin.

Kështu trungu shqiptar nga 120 000 km² sa kishte deri më 1878.

Pas vitit 1912 nuk kishte më shumë se 28 000 km² .

Kur po mbyllej mileniumi i dytë (1999) dhe po fillonte epoka e re, nga përtej Atlantiku erdhi kirurgu për t'i qepur plagët që kishte hapur skalpeli europian.

Dashtë Zoti ! ...

Shënimet kopjuar nga Libri ...

Konçuli gjatë historisë MONOGRAFI ...  

nga Autori :  Hysen AHMETI

___________________ ___________________                  

O SA MIRË ME QEN SHQIPTARË

 E GZOFSHIM SHQIPERIN E BASHKUAR
___________________ ___________________

10
Bashkimi Kombëtar / Vilajetet SHQIPTARE!
« ne: 03-01-2006, 20:51:32 »
Unë e di se SHQIPERIA i ka pas 5 Vilajete amo nuk pi di mir kush mundet me mi tregu se kam qef me dit une i di qeto amo nuk i di te sakta

Vilajeti i Nisit ( Nishit te sodem )
Vilajeti i Podgorices
Vilajeti i Shkupit
Vilajeti i Vlores
Vilajeti i Kosoves

Amo nuk i di te sakta kush i din te sakta e kisha lut me mi kallxu edhe e kisha falemderu se kam qef mi dit!
 

11
Bashkimi Kombëtar / : Lëvizjet e armatosura shqipëtare!
« ne: 03-01-2006, 20:38:26 »
Me vjen mir qe esht hap nje tem e till!! dhe esht dasht te hapet une mendoj se AKSH-ja ka te drejt te merr nje vendim te till sepse serbin, grekun => me politik nuk mundesh ta bindesh ti jap tokat tona shqiptare por vetem me pushk pra trojet etnike shqiptare kan pas nevoj ta ken nje ushtri siq ësht AKSH-ja edhe besoj se te gjith populli e përkrah une kam rrespekt te madh ndaj AKSH-jes sepse tokat e mia tasht jan të administruar nga serbia dhe kam dëshir një her ta shof flamurin shqiptar të ngritur në Komunen e qytetit time apo (bashkin e qytetit  time) => dhe mendoj se AKSH-ja ësht një ndër ushtrit e para që deshiron ti bashkon takat tona shqiptare ishalla një her na realizohet plani i ynë shqiptar që pa as një dokoment të mund te futemi në SHKUP - PRISHTIN - TIRAN

12
Berni -> mir Kosova me shqiperin ka fillu te bashkohet e ti ke then se shqiperia e madhe egziston mos e thuj at vlla mos e harro Janinen , Qamrin , Shkupin , Tetoven , Bujanocin , Nisin ( Nishin e sodem ) jo duhet na mi thon Tadiqit se kosova me shqiperi ka fillu bashkimin po politika i ka rrojt fell ai e pranon ekt e ne me i harro tokat t'jera po jo nuk i harrojm deri n'vdekje edhe nje fjal e kan thon te vjeterit ( Pleqet )  Shqiperia dot bashkohet heret a von!!!

Faqe: [1]