Profile of Away

×

Permbledhja

Away Zërist

Stats for Away
Posts:   194 (0.044 per day)
Data e regjistrimit:   07-06-2009, 22:24:38
Last Active:   21-11-2020, 12:56:53
Gjinia:   Femer
Age:  
Offline Offline

Messages - Away

1
Jeta / Aspirina ul rrezikun e vdekjes nga kanceri
« ne: 19-02-2011, 01:09:57 »
Normalisht qe do ule rrezikun e kancerit, perderisa me kalimin e kohes qe nga shipkja e saj ka rene ne shitje dhe eshte zevendesuar me brand te tjera. Edhe pak marketing me nje gjuhe qe njohin te gjithe (lexo: sexy nurses) dhe sukses i garantuar.
Opsion i mundshem marketingu, ose nje detaj ekstra per te evituar reçesionin ne shitje.
Por qe shkencerisht, aspirina, perderisa ka efekt antikoagulant dhe fluidifikues mbi gjakun, do te thote qe influencon pozitivisht ne qelizat kanceroze te cilat gjate proçesit te rritjes dhe transformimit ndikohen nga glukoza dhe glutamina ( karbohidrate ).
Dhe si konseguence gjaku pëson nje "mpiksje" graduale qe aspirina mbase luan rolin antikoagulant, dhe interferon, si per inerci, favorshem kunder kancerit.2
Artet e Bukura / Art Dixhital nga Hollow
« ne: 19-02-2011, 01:04:12 »
Të papara pikturat!
Komplimente!

3
Panorama / Foto Bardhe e Zi nga Shej!
« ne: 19-02-2011, 00:52:38 » 

4
Forumi i Vogëlushëve / Emra per beben që do lindë
« ne: 23-08-2010, 20:00:04 »
Alvion & Sintia

5
Tema Interesante / Si eshte moti sot atje ku gjindeni?
« ne: 23-08-2010, 19:39:39 »
Momentalisht 20°C

6
Diskutime / Si ishte Shqiperia kete vere?
« ne: 23-08-2010, 19:34:52 »
bomb :-)

7
Lojra / Pasqyro fjalorin dhe argëtohu!
« ne: 13-07-2010, 15:04:25 »
meditiM

8
Lojra / Pasqyro fjalorin dhe argëtohu!
« ne: 13-07-2010, 15:02:48 »
kirurgjI

9
Lojra / Pasqyro fjalorin dhe argëtohu!
« ne: 13-07-2010, 15:00:48 »
martiR

10
Tema Interesante / Pyetje-Përgjigje
« ne: 13-07-2010, 01:42:50 »
Ftoi

Pro apo kunder klonimit?

11
Pyetper / Cdo te thote "illegal alien"?
« ne: 10-07-2010, 20:15:01 »
"illegal alien" = "Nje person qe eshte brenda kufijve të një shteti politik pa autorizimin e qeverisë së atij shteti, ose një shtetas i cili ka hyrë apo qëndruar pa leje ne nje shtet tjeter."

12
Café Zerion ツ / Si ndjeheni ne kete moment?
« ne: 08-07-2010, 16:46:54 »
Gati per te dal me shoqerine!

13
Panorama / Dasma Shqiptare...i ka dhe keto
« ne: 08-07-2010, 01:24:33 »
Nice One! :D

14
t' s wel een mogelijke optie  :)
 
Por mendoj qe te pakten ne Universitetin e Antwerpenit dhe ne profilet mjeksi/farmaci/bio-kimi/
nuk rezulton asnje shqiptar pasiqe jam informuar dhe kam bere disa "search" paraprake. Por qe nuk eshte vetem universiteti i Antwerpenit, dhe ky fakt na gezon. Presim miq te tjere studente ne Belgium...

16
Asnje nuk mund te te beje te ndihesh i palumtur nese ti nuk ja lejon..!!

17
Café Zerion ツ / Nje fjale te huaj....
« ne: 04-07-2010, 01:41:25 »
sleepy!

19
"Bej gjithmone ate qe ke frike te besh"

20
Mendoj qe finalja do te jete Gjermani - Hollande, mgjthse dua te fitoj Hollanda, serish i trembem ketij fakti pasiqe sot pashe nje Gjermani, te mobilizuar, stabile, kompakte, unike, me pasime deçizive dhe mbi te gjitha dominonte loja grupit, kolektiviteti.

21
Lojra / Fjale me Rime.
« ne: 04-07-2010, 00:47:04 »
Fluid - Sigmoid

elokuent - ?

22
Lojra / Kete apo ate...?/ This or that...?
« ne: 02-07-2010, 00:39:10 »
qetesi

cola zero apo cola light ?

23
 Vetveten mund ta njohesh vetem nese ke vuajtur!

24
Lojra / Fjale me Rime.
« ne: 02-07-2010, 00:31:03 »
tempull - tjegull

inhibitor - ?

25
Lojra / Fjale me Rime.
« ne: 30-06-2010, 19:42:03 »
shpejtsi - korrektsi

idealizem - ?

Faqe: [1] 2 3 4 5 6 ... 16