Profile of ilir elb

×

Permbledhja

ilir elb Zërist

Stats for ilir elb
Posts:   776 (0.125 per day)
Data e regjistrimit:   02-07-2004, 00:00:00
Last Active:   15-02-2006, 06:40:41
Age:  
Offline Offline

Messages - ilir elb

1
Café Zerion ツ / : Tema e Elbasanllinjve.
« ne: 14-02-2006, 04:00:18 »
pershendetje lagja..
ckena.... si jeni...

ej ka per te ardhe njeri per dite vere ne elb.. une per vete do iki...(kush te vij takohemi ne elb)

2
Letersia Shqiptare / : Poezi dashurie
« ne: 03-02-2006, 11:30:37 »
ai qe hyri mes nesh mallkuar qofte
vec dije sinqerisht, te doja marrezisht
po xhelozia syte ti mbylli
tjetrit i besove, me shume se atij qe therrisje piti
Mekatar me bere, e pafaj jam...
kur ta kuptosh,do te jete vone fort


3
Letersia Shqiptare / : Poezi dashurie
« ne: 03-02-2006, 10:55:50 »
je e para ne zemren time brravo me mbushe me mashtrime ,je e afte e di
por une s'jam per ty.. une e di qe ti genjen per c'do gje qe thu nga goja
por kur e mora vesh un se besoja ose s'doja ta besoja
 une do iki do largohem pergjithmon te uroj jete te lumtur jetoje ate qe don por une me ty sdo gaboj eshte tjetri qe me do do mundohem qe ta dua ajo eshte vajze per mua,do kaloj jete te lumtur edhe pse nga ti do jem larguar.....


4
Café Zerion ツ / : Tema e Elbasanllinjve.
« ne: 31-01-2006, 07:15:58 »
Hajt një Përshëndetje për Ilirin se ka humb fare këto kohe!

flm Capkene po jam nje cik i zene me provime tani..prandaje.. te pershendes edhe une edhe nje pershendetje per te gjith te tjeret

5
Letersia Shqiptare / : Poezi dashurie
« ne: 31-01-2006, 07:03:41 »
shume e bukur..

po me e bukur qenka kjo

I BACI SONO COME I FRANCOBOLLI : SE NON USI LA LINGUA NN ATTACCA

6
Letersia Shqiptare / : Poezi dashurie
« ne: 21-01-2006, 06:41:38 »
shume e bukur 100%shqiptare..
por me e gotiur eshte..

Ps:Unë deri tani isha i nxehur,
nuk e mohoj qe prapë te dua...

urime

7
Ndjenja / : Sa herë jeni dashuruar?
« ne: 20-01-2006, 12:16:30 »
nga fillon numerimi ke nga kopshti?

po tu kujtua e pranojme edhe nga cerdhja ne

8
Ndjenja / : Dashuria e pare, a harrohet??
« ne: 19-01-2006, 05:27:24 »
Varet se po qe ndonjë njeri qe te ka bërë vetëm te vuaj,ti detyrohesh te fshish çdo kujtim me te.E di çfarë ndien për një njeri qe e ke dashur shumë ,dhe kur e takon pas një periudhe të themi 1 vjeçare.?Asgje,as e do e as e urren,thua pse kam qenë unë ai/ajo qe e kam dashur këtë

E para nuk harrohet,se mbetet e tillë!Vete si dashuri,kurse ndenja do të zhduket me kalimin e kohës.

Kaq dita kaq thashë:)

jam me ty capkene..

9
Ndjenja / : Një leter qe ti nuk do la lexosh kurrë
« ne: 19-01-2006, 05:17:11 »
normal ça te lexoj :"ndodhite e vogelushes se trishtueshme ne një ditë kur malli ishte prer keq"

tung e gezuar vitin e ri


hahahahaha

10
Café Zerion ツ / : Tema e Elbasanllinjve.
« ne: 19-01-2006, 05:10:05 »
Përshëndetje te gjithëve se skam qenë disa ditë në forum si keni qenë me shëndet me këto ditë dimri.Elbasani kishte ber spektakel dje me Kavajen 2 - 1 kishin fituar.

Vito shiko mesazhin.

Iliro ckemi mo si po kalon cthot Italia shkolla si po të hecen.

CrYsTaL TeaRS ti besoj se je mirë s'ke ndonjë gjë  :P


po berni ke munguar ti nuk ka punuar as forumi..
unë mirë ne përgjithësi... shpresoje qe edhe ti të jesh mirë..

11
Letersia Shqiptare / : Poezi dashurie
« ne: 19-01-2006, 05:02:29 »
dhe ja një te vockel nga unë:

me jep një loder
një koder me jep
jetën [përmirësoje fjalorin!] ta quaj

respekt te gjithëve qe shkruajnë dhe atyre qe lexojnë ne këtë teme

edhe ti je i respektuar ibraim... :tym

12
Café Zerion ツ / : Tema e Elbasanllinjve.
« ne: 16-01-2006, 06:52:59 »
Pshm. si un  :P  :)

po me fal se te harrova CrYsTaL TeaRS...

13
Letersia Shqiptare / : Poezi dashurie
« ne: 16-01-2006, 06:32:57 »
Sa çudi!Bota rrotullohet edhe tani,
qe ti s'je pjesë e botës sime,
u solla me ty si një fëmijë,
librin e dashurisë e shkrova me gabime!

Sa çudi! Telat e telefonit egxistojne ende,
megjithëse aty s'perkundet me zëri yt,
rrugën drejt dashurisë s'e gjeta dot,
xhelozia e cmendur mi kishte zënë sytë!

Sa çudi! Buzeqeshja egzistoka ende,
kur ne buzët tona ajo është ndryshkur,
dhe paska këtu shumë lule dashurie,
kur lulja jonë është vyshkur!

Sa çudi o Zot,sa çudi!
te tjerët qeshin unë qaj tani...shume e bukur... :tym

14
Letersia Shqiptare / : Poezi dashurie
« ne: 14-01-2006, 20:47:34 »
Nëse lotet ne sy
te pikojne ngadalë
kujto zemren time
që dikur ta pata fale

nëse e ndjen zemren
aq shum te lenduar
kujto si ndihesha unë
kur me pate tradhetuar.


shume e kur me te vertet..

15
Café Zerion ツ / : Tema e Elbasanllinjve.
« ne: 14-01-2006, 19:08:38 »
pershendje patriote
kam munguar nje cik por me falet se jam ne sezon provimesh...ju pershendes te gjithve..
bernin,capkene,lushin edhe e dashur..ka humbur fare..

persh edhe te tjeter qe emrak nuk me vijn ene mendje tani...

16
Letrarët e rinj / : Penda ime!
« ne: 14-01-2006, 18:50:10 »
urime doGzona shume te bukura..

17
Letersia Shqiptare / : Poezi dashurie
« ne: 10-01-2006, 12:03:33 »
sa veshtir qenka prej teje me u ndare,me goj duke qeshur me zemer duke qa,por ne sy nuk mujnd te shikoj,se shpirti im nuk duron qe pa ty te jeton...

18
Letersia Shqiptare / : Poezi dashurie
« ne: 10-01-2006, 12:00:06 »
nuk deshta te te shkruaj por ne ty isha duke menduar,nuk deshta te te pengoj por vetem deshta te te tregoj se vetem per ty egzistoj...

19
Letersia Shqiptare / : Poezi dashurie
« ne: 10-01-2006, 11:59:37 »
nje dashuri per ty e kisha
nje fjale per te thene sdisha
nje zemer qe u dashrua
tani rende u tradhetua...

20
Letersia Shqiptare / : Poezi dashurie
« ne: 10-01-2006, 11:56:24 »
S'kam dashur kurrë të të lëndoj
Se të kam dashur sa s'ka më
Por ti më ikën më largohesh
Edhe une ika po të lë... (?) (?)

21
Letersia Shqiptare / : Poezi dashurie
« ne: 10-01-2006, 11:54:35 »
Gjithë dashurinë ta kam dëftuar, gjithë zemrën ta kam treguar, por ti shkon e mua më harron, kur ndo kohë ti do të ndalesh të kujtosh, kujtoju se unë të dashurojë....

22
Letersia Shqiptare / : Poezi dashurie
« ne: 10-01-2006, 11:43:41 »
I këputa gjethet e trëndafilit
duke të thën të dua,
i grisa fletët e librit
duke lexuar poezitë e tua!
E piva detin e tërë
dhe rërën e laga me lot dashurie,
i tunda gjethët e pemëve
duke vendosur trishtim e dhimbje.
ç'do rrugë e mbusha me vetmi e trishtim,
ç'do njeriu i thosha--ja ç'do të thotë DASHURI...

23
Tema Interesante / : Lart apo poshtëë
« ne: 08-01-2006, 19:09:45 »
Lart apo poshtë???/

Hopa .. me mirë!!!!!hahahahah e ku ka me mire

24
Letersia Shqiptare / : Poezi dashurie
« ne: 30-12-2005, 07:14:29 »
nese dashuria per ty eshre urrejtje mos ja fal te tjereve por mbaje per vete
nese ti ke humbur shko gjeje rruget tende
por mos i mashtro te tjeret sikur mua
nese je penduar mos e mallko fatin
zoti ka meshire dhe ta fal mekatin.... :tym

25
Letersia Shqiptare / : Poezi dashurie
« ne: 30-12-2005, 07:08:32 »
Ti mund te kthehesh perseri
perseri te me kerkosh
ti mumd tme duash si me pare
por tradhetine sdo dish ta harrojsh.
Sy të e tu jan te mesuar
keshtu je lindur je krijuar
nuk njeh fjale as besnikëri
je i lindur per tradhëti..!!

Faqe: [1] 2 3 4 5 6 ... 17