Profile of kaposhi

×

Permbledhja

kaposhi Zërist

Stats for kaposhi
Posts:   15 (0.003 per day)
Data e regjistrimit:   03-11-2008, 23:32:30
Last Active:   24-08-2010, 02:30:12
Age:  
Offline Offline

Messages - kaposhi

1
Tema Aktuale / Shteti qe nuk ka mafie (sipas Berishes)
« ne: 24-08-2010, 00:12:58 »
   EDHE KETU ME FAKTE E  KEMI...

EDVIN 'DON' RAMA GJOBEVENESI ME I MADH NE EUROPE

2
Tema Aktuale / Qeverisje e perbashket PD-LSI
« ne: 04-07-2009, 14:26:18 »
Berisha fton LSI të jetë pjesë e qeverisë, për të drejtuar së bashku vendin drejt integrimit në BE.Kryetari i Lëvizjes Socialiste Ilir Meta i është përgjigjur pozitivisht ftesës së kryetarit të Partisë demokratike Sali Berisha për të krijuar qeverinë e re të dalë pas zgjedhjeve parlamentare të 28 Qershorit.
“Pasi jam konsultuar me aktorët e rëndësishëm vendas dhe ndërkombëtarë të cilët kërkojnë përshpejtimin e reformave dhe stabilitetin e vendit, me përgjegjësi historike dhe kombëtare pranoj ftesën e kryetarit të qeverisë për të realizuar negociatat paraprake për të realizuar programin e integrimit europian

3

MOS HARRO TJA TREGOSH NJE SHOKU TEND  KETE 'GALLATE'

......gabimi me i madh i Rudines ishte qe po hallakatej nga tema ne teme dhe po mundohej t'i pergjigjej cdo llafi qe hidhej me adrese apo pa adrese.

......... por edhe i nxjerr dhembet perjasht dhe zgerdhiet si dhi.

.....Mimi Kodheli nuk arriti dot as ta mbronte as te lidhej me Seserin (te dyja me njera tjetren ne fakt). Mimi duhet te kishte qene me agresive ne fillim. Nese keni durim ta shikoni deri ne fund, do shikoni qe gocat e marrin nje cike veten.

5
Tema Aktuale / SHQIPERIA NE NATO
« ne: 04-04-2009, 14:28:28 »


              OBAMA: JU PËRGËZOJMË PËR REFORMAT

Mirë se erdhet këtu. Jemi të kënqur që në këtë 60 vjetor Shqipëria dhe Kroacia bëhen anëtarore në me të drejta të plota në NATO. Si Kroacia dhe dhe Shqipëria kanë bërë shumë përpara. Ata kanë kontribuar para se të ishin pjesë e këtij organizimi. Jemi krenar që ju kemi aleatë. Shqipëria dhe Kroacian kanë kontribuar prej vitesh me trupat e tyre ushtarake në Afganistan dhe vende të tjera ku NATO ka vepruar. Ju përgëzojmë për reformat që keni ndërmarrë. Ne do ju ndihmojmë. Kjo nuk është hera e parë që do të ndodhemi pranë jush. Keni dhënë kontributin tuaj. Në dëshironim të kishim edhe Maqedoninë këtë ditë të nënshkruante traktatin me ne, por dera jonë është sërish e hapur dhe këtë vend e mirëpresim sa më shpejt të jetë e mundur. Dëshiroj të ftoj të presidentët e Shqipërisë dhe Kroacisë që të firmosim sëbashku traktatin.


6
Tema Aktuale / Kush fshihet pas incialeve A.K., S.N., E.T.?
« ne: 15-03-2009, 19:12:26 »
 

         POLITIKA E RE E PARTISE SOCIALISTE
 

Keta jane dy personat qe behet fjale me larte

A.K, ne te majte dhe S.N,ne te djathte

7
Ta gezoni ligjin, por lexoni edhe pak ketu:
Statement from the U.S. Embassy (December 23, 2008)
The U.S. Embassy closely followed last night’s vote in the Albanian Parliament that passed the Lustration Law by a simple majority.  We are deeply concerned.  This law has raised serious legal, governmental, and constitutional questions among Albania's international partners, including the United States.  We call on the Government of Albania to take immediate steps in consultation with national and international experts to ensure that this law would meet international standards. 

Kush nuk di anglisht ose te mesoje ose t'ia perktheje dikush se nuk kam kohe, por esenca eshte : Jemi teper te shqetesuar.     PS, fytyra politike e krimeve të diktaturësSe pari; ti shoku sirioq; ka me shume te persekutuar qe dine anglisht se sa persekutore per arsyen qe ne u  detyruam te braktisim atdheun nga internimet dhe burgosjet e kriminelit Hoxha dhe Alija.
Se dyti; US Department of State eshte mik i qeverise shqiptare dhe ka kete mendim per ligjin e miratuar;

 QUESTION: Yeah. In Albania, the parliament passed a measure yesterday that – to the effect of cleansing the government and civil service rolls of people connect with the –


MR. MCCORMACK: So-called Lustration law.


QUESTION: Yes. And the OSCE had some comments. Do you also?


MR. MCCORMACK: Right. Well, we have some concerns about the way that this process has unfolded. And we have spoken directly with the Albanian Government about those concerns. President – Secretary Dan Fried spoke with the Albanian President about our concerns. So we’ll see how this – how this process unfolds, but it’s one that we’re watching very closely. We have engaged the Albanian Government on the issue.


It’s important in any democracy that the government govern in such a way that all people are able to participate in the future of that country. And I know that Albania is still coming to terms with its history, but in doing that, it needs to make sure that it doesn’t exclude people from daily life in Albania.
 Lamtumirë spiunë te Ps-se...zoti nuk ju ndihmon dot kete rradhe ..


 

8
Tema Aktuale / Berisha le nam me Berluskonin
« ne: 14-12-2008, 03:07:02 »
Shqipëria është një partner i privilegjuar i Italise. Progreset e bëra ne rrafshin e reformave janë njohur nga institutet kryesore ndërkombëtare, qe nga Transparency International te Banka Botërore e deri te Progres-Raporti 2008 i Bashkimit Evropian. Ka ardhur momenti për qeverine dhe për klasen politike te Tiranës te pershpejtojne dhe te konkretizojne procesin e nisur te reformave. Edhe grupet industriale italiane, te medhenj e te vegjel, kanë nevojë te besojnë ne sistemin-Shqipëri.


Profecia e Kryeministrit italian: “Sali Berisha fiton zgjedhjet e ardhshme”

 “Pas fitores në zgjedhje, e ftoj të marrë pjesë në leksionet javore pranë Universitetit të Demokracive dhe Lirive9
Është vërtetë për te ardhur keq por në krye të maxhorancës po profilohet një konflikt i ri, ai mes Presidentit Topi dhe Kryeministrit Sali Berisha. Sulmet e ndërsjella kanë filluar edhe publikisht, ndërkohë që korrierët mes palëve kanë javë e muaj të tërë që sillen vërdallë me mesazhe nëpër qytet.
Brenda shumicës, ky konflikt i ri i dedikohet faktit që Bamir Topi, ish–nënkryetari i PD-së, sidomos pas ndryshimeve kushtetuese, nuk ka më asnjë shpresë për një projekt politik me Berishën. Atij me të drejtë i duhet të punojë për të ardhmen e tij politike pas 2012, dhe me të drejtë këtë të ardhme ai e sheh lidhur me PD-në. Me faj, pa faj, nuk ka rëndësi të madhe, për momentin është e rëndësishme që figura të tilla si Lulzim Basha, figurë e mbështetur fort nga Berisha edhe në funksion të planeve të ardhshme të PD-së, duhet të goditen, dhe horizonti politik duhet lënë i lirë te Partia Demokratike për të ardhmen. Ndaj aksioni aktual i Prokurorisë, mënyra se si ajo e ka trajtuar dhe po e trajton çështjen Basha, duken qartë të inkuadruara në një plan.
Ja pra pse sot Lulzim Basha ka rastin të kthejë reston e një promovimi politik të pamerituar plotësisht, duke u shndërruar në efektin kolateral të një konflikti që zhvillohet jashtë tij. E pamerituar kjo, por duhet ta heqë. Sepse ; "The worst thing that can happen to a good cause is not to be skillfully attacked, but to be ineptly defended."


10
Tema Aktuale / GEZUAR 28 NENTORIN DITEN E FLAMURIT
« ne: 29-11-2008, 15:31:53 »


Më 28 nëntor, Ditën tonë Kombëtare, ora 12:00 pm, përpara Parlamentit të Ontarios në Queen's Park në Toronto, u zhvillua ceremonia e ngritjes së flamurit tonë kombëtar me lejen e veçantë të Parlamentit Provincial. Të pranishmit, rreth 1500 shqiptarë me banim në Kanada ndoqën të emocionuar këtë ceremoni që zhvillohej për herë të parë.

11

Doris Pack kishte të drejtë kur u revoltua me luksin e paparë të deputetëve shqiptarë që janë të gjithë me makina. Dje deputetët e PS e harruan paketën anti-krizë që premtuan një ditë më parë dhe u sulën për makina luksoze nga buxheti i shtetit. Gjatë debatit të mbajtur ditën e djeshme për projektbuxhetin e 2009-ës deputetët socialistë nuk diskutuan në lidhje me buxhetin, por menduan se ishte me vend të bënin kërkesa në lidhje me kushtet ku punojnë
Deputetët shqiptarë i kushtojnë "qimet e kokës" administratës së Kuvendit. Rroga e një deputeti shqiptar shkon afërsisht në 1000 euro, ndërkohë që për çdo pjesëmarrje në mbledhje komisionesh parlamentare ata paguhen 2000-2500 lekë ekstra. Në dispozicion të tyre ata kanë një makinë, shofer, si edhe shërbim teknik përkatës, më tepër se 1000 euro në muaj për transport, ose në terma të përgjithshme, 20% e buxhetit të përgjithshëm të Kuvendit, që janë 50% e shpenzimeve operative të buxhetit të Kuvendit. Luksi për deputetët shqiptarë s‘ka të sosur. Kuvendi i paguan deputetit edhe një tarifë celulari prej 140 eurosh në muaj. Nëse mund të bëjmë një krahasim me deputetët e vendeve të tjera të Evropës, vërejmë se deputetët në Finlandë, Norvegji, Maqedoni, Francë dhe Gjermani nuk u jepet automjet për të lëvizur. Ata kanë të garantuar udhëtime falas me tren dhe autobus.

12
Tema Aktuale / 9 deputetë në grevë urie
« ne: 15-11-2008, 13:22:54 »               A MUND TE SHPEGOJ NDONJERI SE ;
CFARE LIDHJE MUND TE KENE KETO GRA ME DEPUTETET E GREVES???

13

              Mustafaj takon ambasadorin USA Uidhers
“Ishte një bisedë mes miqsh” deklaron deputeti dhe kandidati për Partinë Demokratike të Tiranës, Besnik Mustafaj, për dreken e djeshme krejt sekrete me ambasadorin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Tiranë, John Withers, në një nga restorantet në periferi të Tiranës.


SI MENDONI PER KETE TAKIM ;DO TE JETE NJE FAKTOR POZITIVE, NEGATIVE  APO PA RENDESI NE GAREN E MUSTAFAJT PER KRYETAR TE PD TIRANE?

                      degjusi
                     BWB FORUM ,

14
Tema Aktuale / Perse e humbi Blushi debatin me Bashen
« ne: 04-11-2008, 02:13:43 »HUMBJA E DEBATIT TELEVIZIV TE BLUSHIT ME LULEZIM BASHEN E KA VENE NE ALARM TE GJITHE MAKINEN PROPOGANDISTIKE TE KLUBIT "RAMA" .ATA JANE VERTETE TE SHQETESUAR PER INDIFERENTIZMIN,SKEPTICIZMIN DHE MOSBESIMIN QE PO REFLEKTON GJITHE OPINIONI I SHENDOSHE SHQIPTARE NDAJ FUSHATES TYRE BOLSHEVIKE INTRIGUSE,DENIGRUSE DHE SHPIFESE KUNDER QEVERISE.DESHTIMI I KRYEPROPOGANDISTIT BLUSHI ESHTE NJE SHPRESE OPTIMISTE PER PAAFTESINE DHE VESHTIRESINE E TYRE PER TU PERBALLUR ME REALITETIN E SOTEM.
JA SE CFARE I SYGJERON I INATOSUR ENVERISTI MUSTAFA NANO SHOKUT TE IDEALIT BLUSHI; "BEN BLUSHI BËN MIRË TË NXJERRË TË NJËJTIN LEKSION NGA DEBATI ME LUL BASHËN: POLITIKË NUK DO TË THOTË THJESHT TË JESH NË GJENDJE TË THUASH FRAZA TË BUKURA; POLITIKË DO TË THOTË EDHE TË DËSHMOSH SE E NJEH GJENDJEN NË MAJË TË GISHTAVE. KËTË DËSHMI BEN BLUSHI NUK E DHA NË DEBATIN E FUNDIT. PRANDAJ E HUMBI ATË DEBAT"....


15
Tema Aktuale / Fazllici, Berisha dhe Klani i tij
« ne: 04-11-2008, 01:52:19 »
KJO ESHTE DORA E PETRIT KOLES ....MODERATORI  I BALLKANWEB-it

Faqe: [1]