Profile of kiki_gj

×

Permbledhja

kiki_gj Zërist

Stats for kiki_gj
Posts:   56 (0.009 per day)
Personal Text:   Verdana
Data e regjistrimit:   08-08-2004, 17:00:00
Last Active:   30-11-2007, 16:10:58
Age:  
Offline Offline

Messages - kiki_gj

1
AlbDEVs / Ja si punoj me PHP
« ne: 30-06-2006, 05:45:11 »
tung
sa po e shoh kjo nuk eshte programim ne php, pasi ph eshte gjuhe programuse e cila shfrytzon databazen e mysql.
nderitimi i faqes ne html dhe kovertimi ne php nuk nenkupton asgje pasi kodet e html dallojn nga PHP.
andaj mso u beni merak se kjo pun nuk vlen asgje.
ps.me trego si do te beje nje login nga html ne php me thuaj

2
Zeri.tech / : Rregjistrimi i PHP
« ne: 20-07-2005, 05:56:09 »
Pershendetje

nese je fillestar ne kete pune me leht te preferoj ta perdeoresh softwerin
Xampp
ne menyre atomatike ke instalimin e apacha server phpja edhe linkun per shkarkim

http://www.scriptspub.com/scripts/100501000001.htm

3
Pajisje Elektronike / : AMD vs. INTEL
« ne: 16-02-2005, 06:40:26 »
o maxo mire ke bo ti lal qe ke heq dy postimet po hiqi edhe ato te goblin jo vetem postimet e mija


Pershendetje
Ketu jemi te mesojme diq me teper nga te tjeret andaj nuk mund te jem te gjithe shume te dishem.
secili e shpreh mendimin e vet andaj nuk ka nevoj per nenqmime dhe per nevrikosje.
te gjithe qe mundohen te thyejn rregullat e forumit do te hiqen postimet  e tyre.
mos ke merak agent0016.

4
Pajisje Elektronike / : AMD vs. INTEL
« ne: 16-02-2005, 02:57:05 »
Pershedetje Max

mire ke be edhe une do te veproja  si ju pasi ne forum nenqmime dhe fyrjet ndalohen andaj ju lus per mirkuptime.

sa i perket temes AMD eshte treguar me e mire ne lemin e Grafikes dhe mutimedias.

5
AlbDEVs / : GIF RESIZE
« ne: 04-02-2005, 10:20:48 »
tung informacione
Swish eshte per swf te gjith e dime.
por per gif mund te perdoresh per nje animacion te vogel edhe Corel Paint.
Por per Gif Mund te perdoret edhe xara3d per animacione te tilla ne Gif.

6
Ndihmë | Internet & Kompjuter / : Keni problem me Kompjuter
« ne: 04-02-2005, 02:59:41 »
Shtriga
per problemin tuaj
 keni problem me Windows ta riparono Windowsin.

7
Zeri.tech / : Hakerohet Shekulli
« ne: 08-01-2005, 17:07:29 »
tung
Nuk e quaj kete hacking pasi eshte e leht nje pune e till  me programe te gatshme te hakerosh diqka te till psh nje sajt.
Ta quajn veten hacker ata qe jan ne gjendje te mbrojn Fqet shqiptare nga hackerat e huaj e jo ata qe me nje program te vogel mundohen te tregohen se jem hacker.
andaj me falni por ju qe e quani veten hacker mundohuni ta mbroni faqet shqiptare nga sulmet e te huajve e mos beni prova ne faqet shqiptare.
se kete nuk e quaj hakerizem

8
AlbDEVs / : PHP!
« ne: 30-12-2004, 09:32:54 »
tung
Per PHP keni mundte perdorni shume tutoriale por edhe open source programe.
nese mendoni realisht te mesoni php kekroni manual per php ne internet aty mund te gjeni.

9
AlbDEVs / : GIF RESIZE
« ne: 30-12-2004, 09:30:17 »
tung
per gjera te tilla perdor Swish
i cili eshte shujme i leht per perdorim dhe eshte efikas

10
Ndihmë | Internet & Kompjuter / : Keni problem me Kompjuter
« ne: 27-12-2004, 16:29:15 »
tung se pari nese mundesh te jesh pak me e kjart per problemin tend qe te mund te ndimojme me leht.

11
Ndjenja / : Si eshte...
« ne: 18-12-2004, 17:59:20 »
ooooooo me duhet te nderhyj edhe une pak o angjelvield si duket te paska ra seksi ne koke dhe nuk di nga tia mbash.mbaje veten se marove si duket

12
Ndihmë | Internet & Kompjuter / : Keni problem me Kompjuter
« ne: 03-12-2004, 14:15:24 »
tung
shume mire por problemin me te cilin ti ballafaqohesh te ndodh kjo pasi tenton ta instalosh driver per win 98 apo pasi e konekton.
por nese askun nuk mund ta gjesh nje driver te till e cila thjesht nuk eshte e mundur kerko ne www.driverguide.com
username driver
password all

sukses

13
Ndihmë | Internet & Kompjuter / : Keni problem me Kompjuter
« ne: 02-12-2004, 13:18:32 »
mire qe e keni pas ndonje her ate web cam
por nuk treguat se qfar modeli eshte si mendoni ta zgjithmi kete problem pasi nuk e dim qfar modeli eshte

14
Informatike / : Ju lutem mos klikoni
« ne: 28-11-2004, 19:05:26 »
te lumt
eshte nje informacion me rendesi

15
Informatike / : LimeWire
« ne: 11-11-2004, 16:53:02 »
Tung te gjithve
Ju sygjeroj emulepor nje duhet te keni parasysh se te gjitha informatat meren nga kompjuteret te cilet jan te kyqur me emule ne server dhe nje nga ta mund te jet i infektuar aq ben qe edhe PC juaj te infektohet nga ky virus andaj keni kujdes :detari

16
Tung
Tani ka mundesi qe ndonjeri nga ju te ket nje problem me Kompjuterin i cili gjate startimit ndodh qe nuk starton me rregull her her edhe nga 20 minuta gjer hapet windowsi pse mund te ndodh dhe si mund te ndodh kjo cilet jan keta faktor çka mendoni. :tym

17


http://www.zeriyt.com/index.php?option=com_smf&Itemid=108&topic=1037.0

18
Pajisje Elektronike / : PC vs. Mac
« ne: 02-11-2004, 22:08:04 »
Kam pas rast te punoj me dyjat
por te bejm nje krahasim Mac eshte kompjuter shum shum  i mire i cili mundeson nje pune te shkelqyshme per grafik por cmimi i tij si dhe softweri na nxjerrin pak telashe
Ndersa Inteli eshte nje maqin e cila eshte me e favorshme per xhepin tone por edhe nga ana teknike dhe mirmbajtja eshte me i lire.

19
tung

Te krijosh nje PC nuk eshte esdhe veshtir pa paramenduar per pasojat e me vonshme gjat montimit.
paisjet kompjuterike mund ti blesh veqmas pjes pjese por duhet ditur disa gjera elementare per te filluar punen duhet ditur se ku dhe si vendoset.
Pjeste kompjuterike jan pjes e shume te ndishme andaj nuk preferohet te merrni nje hap te till pa pasur pak njohuri.
PSH.
CPU apo procesori punon me nje rrym shum te vogel 1.5v dhe mund te vie gjer te djegje nga me vet energjin e trupit apoelektorstatika gje qe kushton shume
andaj keni kujdes

20
tung Max
desha vetem nje kompliment
te lumt ke zgjuar interes tek shum besoj por se pari tek une me keto tema
te lumt

21
Diskutime / : Unë dhe Ti
« ne: 11-09-2004, 10:49:25 »
pim kafe dalim shetisim si asnjeher gjithqka per  ne eshte e pafund!
fundi eshte nje divorc asgje me teper, bota nuk eshte ashtu siq e shohim. ><

22
Gjuha Shqipe / : Lashtësia e Gjuhës
« ne: 26-08-2004, 15:41:48 »
Pershendetje Margarita
Mbi gjuhen shqipe behen edhe ne ditet e sotme gjurmime te shumta edhe nga studjuae te huaj edhe nga studjuesit tone.
Gjuha Shqipe eshte shum e lashte besohet se eshte folur shum me perpara por eshte ber e ditur me paraqitjen e dokumenteve te shkrimit nga Formula e pagezimit e Meshari.
Nndaj edhe mendimi juaj eshte shum me vend
 :???

23
Dashuri pa sex nuk egziston e as sexi pa dashuri nuk egziston nuk ka hije.
Por te dashurosh me zemer nje femer ta kuptosh deshiren apo brengen ta kuptosh deshiren, te flasesh me te lirshem dhe mos ta mohosh mendimin e saj apo te atij ateher mund te flasim per diq te mire.
Shtrati nga njehr mund te jet oqena i pafund e nganjerr mund te jet edhe nje alkatraz i vertet.
per dy vet nje dashuri me zjarr i duhet edhe nje ndenj qe rrjedh nga truri me plot dashuri per personin qe e ka afer ateher edhe sexi do ta ket ate bukurin e vet.
por te dashurosh me intrig e ne shtrat do te jet vetem nje intrig e shpejt dhe pa rezultat.
ashtu une mendoj!

24
Gjuha Shqipe / : Lashtësia e Gjuhës
« ne: 21-08-2004, 09:26:21 »
Nje ide shume e mire Gjumashi shum me vend.
Dihet studimet e hershme qe jan bere per gjuhen shqipe ka shenime te cilat tregoj per historine  e Gjuhes si gjuhe e lashte e cila ka egzistuar nenkuptohet si gjuhe e folur ndersa dokumentet te para qe tregojne Shqipen e shkruar nisin nga Formula e pagezimit, Meshari etj.
me studimin e shqipes jan mare shym studjus dhe kan ardhur ne perfundim se shqipja eshte nje nder gjuhet me te vjetra e cila nis nga kohrat e lashta, por njerzit fqinje te ballkanit e kan mohur gjithmon per interesat vetanake.
Prandaj Gjuha Shqipe renditet ne gjuhet IndoEvropiane, e cila hyn ne mesin e gjuhevet e pasterta dhe te vjetra te folura qysh heret.
Eshte ky vetem nje zgjerm i temes me pak fjal, per te folur per kete duhet shum vendandaj do te mundohet dijen time te marur ne fakultet ta shpreh edhe ne kete forum per te zgjeruar temen.

25
Gjuha Shqipe / : Prejardhja e fjaleve shqipe!
« ne: 20-08-2004, 12:27:59 »
Pershendetje

Kur nismim diq per te folur Gjuhen shqipe dhe nese nisemi nga nje studim i ngadalshem do te futemi ne nje histori te gjat te gjuhes andaj edhe fjalet e Gjuhes Shqipe pesuan ao u moren nga Gjuhe te tjera .Pse?
Gjuha Shqipe me vite ju nenshtrua shum ndryshimeve per te mos nisur qe nga Shkrimet e para te shqipe nga Fomula pagezimit e Meshari e etj.
Sundimet e shumta te popullit shqiptar nga vitet e para e gjer tek sundimi i sotem ndikun ne shum troje qe fjalet e shqipes te pesojn ndryshime ne dialektin e saj si fonetik, morfologjik e sintaksor.
sot edhe kesa dite perdoren fjal turke si adet, bujrum, merhaba etj.
Populli shqiptar u nda ne disa pjes pas sundimit tur te kohes se Skenderbeut duke u nisur nga shekulli XV, sot kemi shqiptar ne Itali, Dalmaci. Greqi, bulgari qe njhen si arbersh, dhe tek te cilet pati ndikim gjuha e dialekti ne te cilen u vendosen ata.


Faqe: [1] 2