Profile of livefutboll

×

Permbledhja

livefutboll Zërist

Stats for livefutboll
Posts:   372 (0.088 per day)
Data e regjistrimit:   20-12-2009, 22:00:44
Last Active:   21-01-2012, 14:19:22
Age:  
Offline Offline

Messages - livefutboll

1
Kur eshte shkruar kjo guide FB Timeline s'ishte per te gjithe. Kjo qe thua ti ka disa dite, ndersa une dhe te tjere kemi qe prej shtatorit me kete profilin e ri ;)

skam faj un se nxitohesh ti ???  :P

2
Të enjten u zbuluan profilet e reja të Facebook në konferencën F8 dhe nëse ju doni ta aktivizoni profilin e ri, i cili duket kështu, atëherë ndiqni hapat e mëposhtëm.

Ju mund ta gjeni profilin tuaj edhe në këtë mënyrë http://www.facebook.com/ID-ja-juaj-ose-emri-qe-perdorni?sk=timeline


1. Identifikohuni në Facebook.

2. Tek kutia e kërkimit shkruani Developer, nëse nuk e keni të aktivizuar, atëherë aktivizojeni duke klikuar Allow.3. Shkoni tek faqja e zhvilluesve të aplikacioneve dhe klikoni Create  New App.


4. Krijoni një aplikacion të ri, tek App Display Name shkruani (shembull: Dardan), ndërsa tek App Namespace shkruani (shembull: dardikrasniqi) dhe klikoni I agree the Platform Privacy Policy. Nëse tek App Namespace ju shfaqet teksti Failed!, klikoni Continue dhe e shtoni pas krijimit të aplikacionit.


Shkruani CAPTCHA-n dhe klikoni Submit.


5. Tani ju shfaqet një faqe e re në të cilën duhet të shkruani App Namespace. Pasi ta shkruani klikoni Save Changes.


6. Tani në anën e majtë klikoni në menynë Open Graph


Pasi të hapet Open Graph në dy kutiat përfundi shkruani, People can (shembull: read) dhe a (shembull: book) dhe klikoni Get Started.


7. Pasi hapet një faqe e re shkoni në fund dhe klikoni Save Changes and Next.


Tani klikoni Save and Finish dhe shkoni tek profili juaj për të aktivizuar profilin e ri.
 

8. Prisni 2-3 minuta

9. Kaloni të gjithë hapat që ju shfaqen tek profili juaj dhe fare në fund klikoni Publish Profile dhe gjithcka përfundoi.

(Shkruar nga Dardan Krasniqi për portalin itshqip.com)


ky dardan krasniqi qenka lodh pak me e bo kte po ka nje menyre me te thjeshte per ta aktivizuar

Duke klikuar facebook.com/about/timeline do mund të mësoni më shumë mbi këtë shërbim. Më pas duhet të klikoni butonin “Get It Now”

dhe do kaloni ne timeline.....  :perqafim

3
Zeri.tech / Mos eshte mbyllur albcoders.com?
« ne: 21-12-2011, 17:10:35 »
Kadisa dite qe albcoders.com nuk po me hapet mos eshte mbyllur gje?
Pasi dhe ketu lexove nje postime ne lidhje me webmasrers.al qe donte ta transferonte aty se donte ta mbyllte mos erdhi koha te mbyllet?


ndoshta eshte i zen me punen e re qe ka filluar,sepse as ketu ne forum nuk po e shikoj shum aktiv,gjithsesi nuk besoj ne nje mbyllje te menjehershme pa nje shpjegim nga ana e tij,siduket hosti ku ka faqen ja ka mbyllur ndoshta per mos pagese.

4
Albwebmaster / Auto refresh me countdown.
« ne: 21-12-2011, 07:47:04 »
Bukur, kjo duhet te jete zgjidhja e duhur per ty. Funksionon me meta refresh dhe me JavaScript. Nqs do ta testosh hiqa meta refresh.
Kodi: [Zgjidh]
<!DOCTYPE html PUBLIC "-//W3C//DTD XHTML 1.0 Strict//EN"
"http://www.w3.org/TR/xhtml1/DTD/xhtml1-strict.dtd">
<html xmlns="http://www.w3.org/1999/xhtml">
<head>
<title>Hello!</title>
<meta http-equiv="refresh" content="10" />
</head>
<body>
<h2>Auto-Refresh in <span id="countDown">???</span> secs.</h2>
<script type="text/javascript">
/*<![CDATA[*/
(function(timeout, el, d, w, undefined){
    var timer,
        span = d.getElementById(el);
    (function countDown(){
        span.innerHTML = timeout;

        timer = setTimeout(function(){countDown();}, 1000);

        timeout--;
        if(timeout == 0){
            clearTimeout(timer);
            w.location.href = w.location.href;
        }
    })();
})(10, 'countDown', document, window);
/*]]>*/
</script>
</body>
</html>

Kohen dhe id e elementit mund ta ndryshosh tek ky rreshti ketu:
Kodi: [Zgjidh]
(10, 'countDown', document, window);
 ^          ^
 |_ koha    |_ elementi

E gezofsh nje mbremje te bukur plot me femna duke i be qejfin vetes per punen e arritur. ;)

hahahahaha je i madh, respekte !  :engjell:

5
Albwebmaster / Auto refresh me countdown.
« ne: 20-12-2011, 21:39:28 »
Gjej nje numrator qe te pelqen edhe postoje ketu ta pershtasim me ringarkim automatik.

shef ky eshte kodi i autorefresh qe kam gjetur dhe me ben pune ,me duhet vetem te vendos countdown me sekonda (numra) tek tre pikpytjet ( ???)

Kodi: [Zgjidh]
<!DOCTYPE html PUBLIC "-//W3C//DTD XHTML 1.0 Strict//EN"
"http://www.w3.org/TR/xhtml1/DTD/xhtml1-strict.dtd">
<html xmlns="http://www.w3.org/1999/xhtml">
<head>
<title>Hello!</title>
<meta http-equiv="refresh" content="10" />
</head>
<body>
<h2>Auto-Refresh in <span id="CDTimer">???</span> secs.</h2>
<script language="JavaScript" type="text/javascript">
/*<![CDATA[*/
var TimerVal = 10;
var TimerSPan = document.getElementById("CDTimer");
function CountDown(){
   setTimeout( "CountDown()", 1000 );
   TimerSPan.innerHTML=TimerVal;
   TimerVal=TimerVal-1;
   if (TimerVal<0) { TimerVal=0 } //improvement by vivalibre, tq } CountDown() /*]]>*/ </script> </body> </html>

6
Albwebmaster / Auto refresh me countdown.
« ne: 20-12-2011, 08:30:40 »
nuk po i gjej te dyja bashke,  :D

pra me duhet nje countdown vetem me sekonda psh 5,4,3,2,1, dhe direkt faqia te  bej autorefresh.

ndonje ide ?

flm

7
Portalet Shqiptare / shoqeriavirtuale.eu
« ne: 16-12-2011, 09:21:49 »
Ka dhe dicka, personat qe postojne neper forume jane te konsoliduar ne preferencat e tyre, pra i kane bere zgjedhjet ne forumet egzistuese ka ik koha kur njerezit shtyjne kohen kot neper forume me tema bajate apo lojra fjalesh. Nderkohe brezi i ri flas ketu per adoleshentet deri moshe 22-23 preferojne fb si argetim.

shum e sakte !

8
Portalet Shqiptare / shoqeriavirtuale.eu
« ne: 10-12-2011, 08:06:23 »
Eshte e vertet ajo qe tha livefutboll per punen e facebook por nuk pajtohem me te kur thot qe koha e forumeve ka perfunduar, ty shoqeriavirtuale te uroj suksese me forumin dhe normalisht do te duhet shume pune per te bere por nuk ka gje qe mos te arihet.ndoshta kam gjetur fjalen jo te duhur "perfunduar" por  realiteti tregon se ka nje renie drastike dhe per kete fajtor eshte vetem FB.

9
Portalet Shqiptare / shoqeriavirtuale.eu
« ne: 10-12-2011, 08:05:10 »
Pershendetje livefutboll dhe ShEJ. Ju falenderoj per komentet tuaja, i vlersoj shume :)

Te them te drejten nuk e kisha menduar fare per punen e Facebookut. Gjithashtu e di qe forumi im nuk ka asgje te vecante nga forumet e tjera egzistuese por shpresoj qe me kalimin e kohes te tehqei nje baze antaresh aktive.

Persa i perket facebookut, pse eshte shkatari qe ka vrare forumet? Eshte kjo vetem per forumet shqiptare apo per te gjitha forumet?

Po pyes pasi une adminsitratoj disa forume te huaja per kompanine qe punoj dhe aktiviteti ne to eshte normalisht. Pothuajse te gjithe antaret kane llogari ne facebook por nuk rrijne gjithe kohen atje.

shiko eshte ndryshe forumi i nje kompanie dhe ndryshe nje forum i pergjithshem sic ke ti shoqeriavirtuale, duhet pare profili i kompanise ku ti punon, pra un po them nje shembull : Kompania e prodhimit te nje X produkti normalisht rreklamon produktin e saj gjithashtu hap dhe nje menyre komunikimi sic eshte forumi per te treguar dhe shpjeguar  produktin e saj si dhe per te pare kerkesat,sygjerimet apo edhe kritikat qe klientet kan per produktin ne fjale, pra mos te ngatarrojm forumet e suportit me forumet shoqerore.

un nuk te gjykova per injisjativen qe ke ndermar po jam skeptik per kedo qe ne kete periudhe menaxhon apo krijon nga zero nje forum shoqeror,. klm

10
Portalet Shqiptare / shoqeriavirtuale.eu
« ne: 09-12-2011, 10:24:30 »
Pershendetje te nderuar bashke webmasterista.

Kam hapur nje forum te ri para disa ditesh dhe do kisha deshire te prezantoja linkun ketu dhe ne te njejten kohe te degjoja sygjerimet, pershtypjet dhe kritikat tuaja. Forumi eshte ne sistemin Ipb edhe perdor nje style te gatshem me pak ndryshime aty ketu.

Linku eshte

http://www.shoqeriavirtuale.eu/

Ne fillim une bleva nje forum tjeter shqiptar por pasi tentova ti kaloja postat, temat dhe antaret te adresa e re pata disa probleme dhe padashur e fshiva databasin qe nuk i kisha bere asnje kopje. Pastaj vendosa ta filloja fresh nga e para.  Une jam i ri ne fushen e webmasterit por shpresoj qe te mesoj shume.

Ju falenderoj praraprakisht per pergjigjet dhe opinionet tuaja.


forumi duket kendsshem dhe paster ne pamje te pare,poooor do ta kesh pak veshtire  pasi

1) koha e forumeve ka perfunduar do te duhet nje pune kolosale apo nje ide per te terhequr antar,dicka ndryshe nga forumet e tjera.

2) FACEBOOK eshte ky shkaktari qe ka vrare forumet,njerzit nuk qendrojne me neper forume por gjithkohes ne FB,pra sic te thashe ne piken 1 do te duhet dicka ndryshe qe te mundesh 'influencen' qe ka FB tek njerzit,.

Suksese !

11
Wordpress Forum / Portali jem i ri
« ne: 07-12-2011, 07:21:29 »
hapet hapet se bej shaka  :P  po me pelqen ky tipi si shkrun e thashe ta ngacmoj  :D

e ke ne rregull faqen mos bej asgje

klm

12
livefutboll edhe pak ka ngelur ta mbaroj ate ;)

po presim ne knej qe ta perdorim me kenaqesi  :)

13
Wordpress Forum / Portali jem i ri
« ne: 05-12-2011, 23:00:57 »
jo as te un nuk hapet

14
WebHosting / Host.al eshte hakuar?
« ne: 05-12-2011, 22:56:00 »
I njejti mesazh me erdhi dhe mua sot ne mengjes.

Njoftimi zyrtar nga ana e Host.alna qetesove Max,kjo sme kishte ardhur ndersa ai emaili pare po, na ngriu gjaku  :S

15
Albanian Hackers Group sulmon me dhjetra faqe greke!

Pavaresia ‘Festohet’ Ne WebFaqet Greke !

Sot Ne 28 Nentor Me Qindra Website Greke Dhe Serbe Jane Mbizoteruar Nga Hakerat Shqiptar !

Grupi AHG (Albanian Hackers Group) Ka Marre Nje Super Sulm Ndaj Grekeve !

Shume Website Zyrtare Si Psh : Shkolla , Ministri , Online Shoping etj jane pirateruar! Ne kete website shkruhej : Happy Indipendence Day (Gezuar Festen E Pavaresisd). Gjithashtu eshte shprehur dhe zemerim ndaj popullit Grek me fjale ofenduese ! Keto sulme u kryen nga 7 antaret e Grupit AHG – Crew Te Cilet Jane :

1 : ^E-X-3-M-E^ H@cKeR

2 : Z3roWizard

3 : BaDBoY-Albania

4 : NeTw0rM

5 : Progammer Condor

6 : The_Ddev1l

7 : KuBBaNeZi

Websitet Jane Keto Me Poshte :

http://www.forchxan.gr/

http://www.electroboard.gr/

http://www.nikolopoulosfarmae.gr/

http://aristeidopoulos.gr/

http://www.ilismind.gr/

http://www.xylia-sa.gr/ http://www.xylia.gr/

http://www.you-pirgos.gr/ http://www.vakis-apartments.gr/ http://www.dltk.gr/ http://designer.glimlag.gr/ http://www.cleanintime.gr/ http://www.forum-icre.gr/ http://www.forumestate.gr/ http://www.you-pirgos.gr/ http://www.vakis-apartments.gr/ http://www.plexiglass-acrylglass.gr/ http://www.ilismind.gr/ http://www.forchxan.gr/ http://www.electroboard.gr/ http://www.nikolopoulosfarmae.gr/ http://aristeidopoulos.gr/ http://www.ilismind.gr/ Hacked By ♥ AHG ♥ ! Happy Birthday Albania !

Marre nga www.thempus.al

respekte cunave  :perqafim ,Albania ♥

16
do ishte perfekte per livefutboll.info , vetem te kishte ca ndarje hapsira per lajme  me shum,duke llogaritur se nje faqe sportive duhet te ofroj shum kampionate te ndryshme ne faqe te pare.

si theme per mendimin tim ska te share,shum profesionale.

17
Albwebmaster / Pa fjale...
« ne: 22-11-2011, 07:35:34 »
i rregullove linket te firma ?? bravo !!

18
Albwebmaster / Pa fjale...
« ne: 22-11-2011, 07:09:44 »
Po Nrm  o Burr Se ska ca ban ! sjam i detyruar te jap pergjigje per moshen ty sepse nuk je askushi per mua As per te dhene mendimin sepse sta marr Fare per Baze Thjeshte shkrujta per hir te atij qe e kishte hap temen edhe e bera . Ndersa ti nderhyn per tu bere i mire me ate & Adm qe kur te kesh ndo1 nevoje te ndihmoje i urrej ne MAx Servilet !


3 Vjet =30 vjet burg Projekte Ilegale ske per te dale asgje kund me Ato !


Sme intereson Fare Cfare ben Ti Thjeshte mos u perziej Aty ku ste takon (tipike e shqiptareve Perpara Duan te shohin Keq "Tjetrin " sesa Veten Mire ).

o djalke rritu,edhe pak edhe pastaj hajde me bej moral,un vij ketu sepse mesoj (dhe nuk e kam per turp)dhe besoj se do kem akoma nevoj te mesoj,(se me sa po shof paske studiuar forumin) sa per ate Max servilet te keshilloj ti hedhesh nje sy me mire forumit e te shikosh se Max dhe Url bashke me nja 2-3 te tjere i japin pergjigje cdo pyetje,apo cdo kujt qe ka nevoj per ndihme,dhe eshte kjo arsyeja qe te thashe me lart,qe heren tjeter kur te shohesh keto dy emra ,te mendosh mire fjalet qe do shkruash. sa per vitet e burgut ska problem se burgu per burra eshte jo per kalamaj ,. si duket je mesuar ne ndonje forum tjeter (qe ka shum kalamaj) me mire shko atje sepse do gjesh shum bashkemoshatar te tu.

Çfare Ofrojme Ne ? 

Dizajne
Bejme Dizajne Te ndryshem Si : [Wallpaper , Fan Page Foto , Fan Page Welcome ,Template per website. vetem se ne shumicen e rasteve perdorim thema te gatshme..  :P

un e mbyll ketu per te mos devijuar me me temen,

19
Albwebmaster / Pa fjale...
« ne: 21-11-2011, 21:40:21 »


clidhje Ka Firma Me Ate qe doje te shkruaje Ti ! Apo mire qe gjete 1 postim sa te shtosh numrin e posteve se sdin ku ti shtosh ne teme Tjeter


Sa per heren e dyte , Ne shkolle mund te shkosh Ne Cfare do lloj moshe ska rendesi ! (sqenke i informuar mire ) .
une nuk po shaja As Url As Maxin Asnjerin Thjeshte Po Thoja Ate qe eshte e Vertet
Pra jua shpjegova te dyve ti c'ke Qe nderhyn vend e pa vend ketu duket lloji 1 forumit !

Ti po te ishe i mencur nuk do merrej me nje projekt te jashtligjshme jo qe do te mbyllet shume shpejt por do kesh mundesh te kalosh disa vite te mira ne Burg Duke u kenaqur  ! kshuqe do ishte me mire te tregohej me i kulturuar lere te sqarohet muhabeti me URL e jo me ty ! qe thjeshte komenton neper tema kot me kot ! lool

me fal cfare moshe ke ???  hmmmmm: sa per projektin tim ,un kam mbi 3 vite qe e kam dhe do vazhdoj akoma ta kem,nejse se  ska lidhje me kete teme. Nderhyra sepse sme pelqu pergjigjia jote,dhe po qe nevoja do nderhyj prap.

20
Albwebmaster / Pa fjale...
« ne: 21-11-2011, 18:38:51 »

SA per ty krijuesin nuk kishe pse ta beje kaq te madhe sa te lajmeroje gjith boten  thjeshte i kontak aty edhe pune e zgjidhur ! Ca do zgjidhje ketu ! Pastaj nqf mundesh ta shikosh ate e kam vendos sot ne mengjes para se te shkoja ne shkolla bera 1 prove kot ta shikoja si e kishe ndertuar edhe thashe ta nderroj pak a funksiono perseri edhe sa e uploadova me duhej te ikja ne shkolle. Tani kur (sa hapa faqen kisha ndermend ta hiqja por sa u futa ne msn dikush me dergoi kete linkun ? Edhe u habita ! Pa merak Ate pluginin meqe doje te me jepje bann mund ta heq vete ! Me vjen keq nqf te ka shqetesuar kjo gje !!

 M A X ! ate faqen  se kam pare fare kur kam marr themen. Thema eshte e krijuar nga gorilla edhe mund te shitet per shume Veta PAstaj kur Bleva Domainin spo gjeja 1 theme te pershtatshme qe ti pershtatej show Bizit Kjo mu duke me e mire edhe e mora sbesoj se ka ndo1 problem 

diletantizmi yt duket qe ne pergjigje, dhe ne njohuri sa edhe linket qe ke vendosur tek firma i ke vendosur me (" ") kur i klikon nuk hapen.

e dyta dukesh qe qenke i ri,sepse shkon edhe ne shkolle,kur te shohesh heren tjeter emra si Url dhe Max, mendohu mire para se te pergjigjesh sepse ke te besh me profesionista dhe jo me shok shkolle,per mendimin tim Url ka ber mire qe e ka cituar pasi te krijosh vet dicka eshte shum e veshtire,por nqs se dikush tjeter pervetson punen tende ateher puna behet edhe me e veshtire,vlersoje her tjeter punen e dikujt dhe jepi kreditet qe i takojne.

21
Tregu Webmasterave / Shitet domain Kuqezi.AL
« ne: 13-11-2011, 07:30:30 »
Jepni ofertat tuaja per kete domain,nese shikoj se ndonje oferte me pelqen do pranoj,si fillim dua te shoh se sa mund te vlersohet ky domain nga ju prandaj nuk po jap nje cmim baze.

http://kuqezi.al/

22
Keto qe kane ndodhur e dime qe i "paskan" parashikuar por ato qe do ndodhin pse nuk na i thone apo presin te ndodhin iher :d

sepse shumica e ketyre qe jan permendur an vdekur e skan se si te parashikojne te ardhmen,kur an vdek  :perqafim

23
Zeri.tech / Dilentantizmi yne ne syte e botes....
« ne: 11-10-2011, 07:47:19 »
Dje mduket u zhvillua parada kuq e zi ne New york,nga Aleanca Kuq  e zi,ajo qe me beri pershtypje pervec shum shqiptarve atje ,ishte edhe jo banderole apo quheni si te doni

https://fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net/hphotos-ak-snc7/309870_204216092982108_135038719899846_447417_2065813326_n.jpg

aty sic shihet eshte nje adrese interneti ALBANIAN PARADE.info kushdo si un u interesua per te pare se cfare informacioni ofron ky websit

www.albanianparade.info

dhe aty shoh nje informacion me vlere   :D

Welcome to the home of albanianparade.info

To change this page, upload your website into the public_html directory

Date Created: Thu Mar 24 18:55:20 2011

per mos te thene qe adresa e tyre zyrtare e cila ka qene http://www.aleancakuqezi.org e kan kthyer ne http://www.aleancakuqezi.it/
(shum origjinale dhe shum shqiptare si adrese)

pra per ta mbyllur ,dreqi ta haje ka shum shqiptar nepe bote te cilet nepermjet ketyre dritareve (websitet) duan te shofin realitetin dhe aktivitetin e ketij grupimi i cili ka marr persiper te mbroje kushtetuten,dinjitetin,harmonine fetare  etj etj te shqiptarve.... gjykoni vete.

24
e vendosa,prap asgje, e vura midis

<head><script type='text/javascript'>
   (function($) {
      $(document).ready(function() {
         
         $('a[href=#top]').click(function(){
            $('html, body').animate({scrollTop:0}, 'slow');
            return false;
         });     
         
         $("span[rel]").overlay({effect: 'apple'});
         $("ul.tabs").tabs("div.panes > div");
         $(".scrollable").scrollable({ mousewheel: true });           
         
      });
   })(jQuery);
   </script>
</head>

 hmmmmm:

25
ja nje demo se si fuksionon ajo pjesa e mesit

http://demos.gabfirethemes.com/transcript/

normalisht vetem klikon dhe ato ndryshojne vete.

tek Readme nuk tregon asgje per kete.

Faqe: [1] 2 3 4 5 6 ... 15