Profile of mrgashi

×

Permbledhja

mrgashi Zërist

Stats for mrgashi
Posts:   49 (0.010 per day)
Data e regjistrimit:   08-05-2008, 21:11:27
Last Active:   09-05-2013, 13:17:24
Gjinia:   Mashkull
Age:  
Offline Offline

Messages - mrgashi

1
Pasuria me e madhe qe na jipet nga Krijuesi eshte femija dhe..
nuk besoj qe ka me gjynah se sa.. kur te lind femije ta gjuash ne kant te berllogut.
Nuk e di sa her ndoll qe femija i po sa lindur gjuhet ne kontajner te berllogut, mua me ka mjaftuar me pa nje her!!

ose te ngjashme:
mrekullia e allahut (femiu i hedhur ne uje)

2
Diapazon / Sa e nderoni gjuhen
« ne: 17-08-2012, 01:22:19 »
Une shume e nderoj , biles me pengon shume fakti qe dikush kur flet me mua flet fjale jo shqipe ;)

Une i kam inat shume disa televizione nga Shqiperia , eshte gjynaf se si flasin ata,  i nderrojn fjalet shqipe me ato angleze


Supportim ....pse nuk thua vlla Mbeshtetje me e lehte por suportim ? dhe shume fjale tjera qe nuk me bien ndermend tani
Nuk asht e thane me thane mbeshtetje, ben edhe me shqip: Perkrahje.
Biles? as kjo BILES  nuk eshte shqip! ndoshta turqisht??
as ajo tema qe e mbylle nuk ke be perkrahje per ta rujt Gjuhen perkundrazi vazhdon me mbeshtet muziken e huaj e sidomos ate te armukt qe nuk ka Shqiptar te vertet qe e deshirone nje muzike sllavo/greke.
provo shko ne beograd apo ne athine hyri qytetit me vetur hap xhamat dhe lsho Muzike Shqip nuk do te kthehsh i shendosh nga aty.
Ne greqi gjuha Shqipe ishte gjuha e dyte zyrtare, pse tani me nuk eshte?
Se pse nuk ka me Shqipe per ta perkrahe.

"Love and Sex"


3
Diapazon / Sa e nderoni gjuhen
« ne: 17-08-2012, 01:04:42 »
Gjuha eshte nje element i rendesishem qe e lidh njeriun per nje bashkesi shoqerore te caktuar.
Po ta shikojme gjuhen tone verejme se ajo eshte e stermbushur me fjale te huaja te panevojshme aq sa shpesh here nuk kuptohet nga vet shqiptaret,dhe kete sigurisht e kemi dhurate nga njerezit e rrejshem qe duke perdorur fjale te huaja duan te shiten te ditur,qe te maskojne shterpesine e tyre mendore,dhe neve kjo shterpesi te na duket kuptimplote dhe e bukur.
Po jap disa shembuj te perdorimit te ketyre fjaleve duke dhene edhe fjalen e duhur shqipe.

Mos thuaj             Thuaj
Suport                    Perkrahje, Mbeshtetje
Atak                      Sulm, Mesymje
Karikim                   Mbushje
Servis                    Sherbim
Sekundar                  Dytesor
Pastiqeri                 Embeltore
Integritet territorial    Teresi hapsinore

Mua mu kujtuan vetem disa fjale por une shpresoj edhe ne ndihmesen tuaj ne kete fushe.Gjeni fjalet e huaja ose viruset gjuhesore, perktheni ato dhe largojini nga fjalite shqipe.
Nuk eshte e thene qe gjuha te pastrohet teresisht nga fjalet e huaja sepse secila gjuhe ka ngapak nga gjuhet tjera por kur ne kemi nje fjale tonen pse ta perdorim fjalen e huaj.
Mendoj se kete gjuhe qe eshte e jona duhet ta nderojme, ta ruajm e ta zhvillojme.
Pres qe te jepni ndimesen dhe mendimet tuaja ne lidhje me kete.
Ju pershendes
 

Pajtohem me ty.
Un isha ne Vlore per pushime u ndala ne Orikum tek nje Autolarje = LAa vazh
ai patruesi i vetures sikur fliste greqisht nuk kam mund ta kutpj asgje Shqip, dhe pastaj me detyroj te flas anglisht.

por ka edhe asi Shqipfolsa sikur ky ketu ne youtube:
http://www.youtube.com/user/Lupodemare
shikoja gjuhen keti me mir se perfekt, por zemren e ka te serbit na murr fetyren me keto video propaganda.

4
Muzikë e Huaj / Mp3 po por..
« ne: 15-08-2012, 00:38:52 »
Un kerkoj qe te zhduken produktet greke, qofshin muzike apo edhe kompira.

5
Informatike / Hack websitet qe dergojne Spam mail
« ne: 15-08-2012, 00:14:16 »
lol nuk eshte aq e lehte te behesh hacker edhe aq me teper na nisesh nga 0  ;)
Popo e di qe nuk eshte lehet, ashtu keshtu nuk me premton edhe koha.
Ju faleminderit , ju pershendes.

6
Informatike / Hack websitet qe dergojne Spam mail
« ne: 15-08-2012, 00:13:09 »
mrgashi

nese do ta perkthej une , ne nje moment te dyte pasi jam nga celi e eshte e lodhshme
por ideja eshte qe kjo kazino ben oferta
oferta ne vetvete eshte nese ti ve 20 euro ata do te japin 50 euro si fillim ne menyre qe te investosh ne te, dhe gjithashtu mundesin e dyfishimit gje qe nuk ia ofrojne cdo klienti
kjo oferte eshte per nje kohe te shkurter dhe ata nuk jane ne gjendje mbajne per gjate

pak a shume nga ci hodha nje sy
nese je i interesuar mbi mesazhin e derguar me thuaj te ta perkthej
Faleminderit per spjegim.
Vetem sikur dot kisha mund ti bej hack ateher keto website qe qojn spam do te ishin ne topliste time.
Ju pershendes

7
Café Zerion ツ / PO ose JO?
« ne: 05-08-2012, 15:06:49 »
pooooo me vdek


ike ne plazh?
p`jo, ju afrova afer por mu kujtua qe nuk di not.
a besoni ne ri-ngjallje? (jete pas vdekjes)

8
Shfletuesit / Firefox vs. Opera
« ne: 07-06-2012, 23:58:54 »
Une perdori Google Chrome dhe Internet Explorer.
Por Internet Explorer perferoj mese shumti...

Arsyja eshte se Firefox dhe Opera perdori nese pasi te kam lansuar ndonje sit per her te pare ne internet dhe dua te verfikoj se si punksion ne gjithe shfletusit, te verfikoj dhe kuptoj se eshte qdo gje ne rregull apo jo. Kjo eshte e gjitha Kur eshte Fjala per Opera dhe FireFox.

Arsyjet jan te shumta. FireFox ka ber disa shtesa ne ane te plugin shembull per Ftp CSS etj... por ato jan gjera jo shume stabime apo te sigurata.

Internet Explorer eshte i vetmi i cili me ben te ndihem dhe mire kur Shfletoj ndonje sit ne an te IE...

Tani kohet e fundit V9 eshte nje Mrekulli e re qe sjell ne Microsofti ne Tryezn Nderkombetare.

Veret nuk jam kunder te tjerve qe perdorin nje OP apo FF por arsyja eshte se eshte nje Klonim asgje me shume...

Me pelqen Firefox , Opera  dhe Google Chrome per nje arsyje:

Konkurenca ndaj Internet Explorer... Kur konkurenca eshte e pranishme. Perqendrimi dhe suksesi eshte me i mardhe ne IE dhe te tjteret.

Nje kohe te afert nuk perjashtohet te Blesh ne Shfletuse Online me Emerin si deshiron ti..

Qe do te thot do mund te blesh Online nje Shfletuse ne nje qmim te arsyshem per Biznese e ndryshme... Shfletust nuk kan pesh te madhe arsyja eshte se Internet Explorer eshte i pa Zevencushem deri ateher sa te fillojne lojat e Internet Explorer...  Shembull : Shitje , Menagjim i perbashket "bashkepunim", ne mes vete etj.

Por kur behet Fjale per Firefox dhe Opera me shume e pelqej FireFox...

Internet explorer eshte i mir vetem per te ba windows update,
un nuk mund ta paramendoj  te hy me internet explorer ne nje site siq eshte chip.de 40-50 sekonda duhet prit deri sa hapen rekllamet e chipit..! vetem per popup rekllame duhet prit 15 sekonda e pastaj hapet website e saj.

9
Shfletuesit / Firefox vs. Opera
« ne: 07-06-2012, 23:48:28 »
Sikur mos tkishte eksistu firefox un personalisht nuk do ta kisha perdor kurr windowsin.
Sikur mos tkishte eksistu firefox nuk do kishe me eksistu as chrome, opera etj.. te cilat jane kopjet e firefoxit.
kush eshte apple sa e sukseshme por eshte ajo per safarin e saj pa pluging e firefoxit shembullin e video flashit nuk funkcionon, ashtu e njejt eshte dhe crome kapen qe te gjitha per topat e firefoxit.


10
Informatike / Hack websitet qe dergojne Spam mail
« ne: 06-06-2012, 22:18:50 »
Mirmbrama
Mua kurr sme ka interesu ti bej dem dikujt, por ne kohen e fundit po me shkon nerva nje website e huaj shpeshher e fus ne spam mail, edhe pse nuk jam abonuar kam provu edhe te dezaktivizoj abonimin e ba ber ketu:
http://unsubscribe.sphitnetwinner.com/

edhe pse aty shenoj email adressen time edhe me thot se abonimi u dezaktivizu me sukses po sa hap dhe mbyll syt me vjen perseri spam mail ne email adressen time.
kjo frige si ta them i pa fuqishem me shtyn te behem hacker dhe cdo website qe me qon spam ta baj hack dhe kshtu ta shendrroj edhe si lloj hobby pasi qe nga nje her edhe po me eshte monoton.

Un kam kam Respekt te veqant per Zerin dhe ketu kerkoj ndimen se si te behem hacker anonym jo te bej emer por ti sulmoj te gjitha ato website qe dergojn spam mail.

Programi dhe nje pershkrim apo video se si mund te bej webistet e tilla offline.
Edhe nje her hacker per ti ber dam msn,
 apo ndo nje banke,
 apo credit karta etj nuk jam i interesuar
 por vetem te mesoj se si mund ta bej 100% nje webiste offline e cila e meriton nje hackim.

Italishten nuk e kuptoj po ky eshte mesazhi qe me vjen po thuaj cdo 5 min pas cdo pastrimtit e spamit:Ciao,

Sono il Manager del Casinò di Spin Palace e sono orgoglioso di poterti informare personalmente del bonus special del casinò!

Triplicheremo il tuo primo deposito al casinò con un Bonus del 200%!

Se depositi solo 20€ per esempio, otterrai un totale di 50€ per giocare; e dato che sto offrendoti questo bonus personalmente, varrà il doppio della normale offerta che diamo ai giocatori del casinò!

Purtroppo non potrò tenere a lungo quest’offerta, perciò assicurati di giocare al Casinò di Spin Palace entro questa settimana.

Tutto quello che devi fare è aprire un conto usando il link che troverai qui sotto e ti qualificherai automaticamente per il bonus speciale.

http://www.sphitnetwinner.com/

In bocca al lupo,

Rebecca Saunders

Manager del Casinò

11
Ndihme.....
mu spo ma rrok hiq ama bash hiq me .htaccess
u mundova qe "index of" per mos mu gjet ne google dhe mos me mund me hy askush ne "index of" dhe verprova keshtu:

Options -Indexes
dhe ruajta si .htaccess dhe ngarkova me filezilla ne ftp..
por pastaj nuk u hapte as webfaqeja kryesore emri.com/index.php

ndihmen qe kerkoj eshte qe te mos gjindet index of dhe qe te gjitha keto errore:

ErrorDocument 404
ErrorDocument 400
ErrorDocument 401
ErrorDocument 403
ErrorDocument 410
ErrorDocument 500

te vazhdojne ne faqehyrje www.emri.com

p.s kam gjet mirja pershkrime e spjegime por skam mund ti kuptoje kjart.
per ket lutem qe tma gjeneroni si pas mundesise tuaj.

12
AdminZone / Pse keto forume jane te suksesshem?
« ne: 19-04-2012, 19:29:34 »
Me duket se ju djema se keni kuptuar mire pyetjen e Epox.
Pyetet pse keto forume joprofesionale kane aq sukses te madh sa sot forume te bera mire e profesionalisht, apo forume teper te vjetra (psh albforumi.com apo forumihorizont.com) as e enderrojne nje aktivitet si ky te keto furume te bera ne sherbime falas e plot me reklama.

kete nuk mund me dit vizitori i thjesht.
un personalisht nuk shikoj bukurine e forumit, por mikepritjen e forumit, natyrisht femrat e e zbukurojne forumin cka ne facebook ska femra reale ato me pseodynme te femrave dhe fotografi te huaja ata jane mashkuj qe bejn rekllam fansat e tij per ti ardh ne websiten e tij.

e pse ne te vertet disa forume jo te mira kan vizitor mudn te jet edhe publiciteti, apo bashkepunimi me webfaqe tjera.
por mos u habitni un njof website te ciles nuk po ja shenoj emrin e plote qe mund ta deshmoj qe nuk i ka aq vizitor sa shifen ne hyrjen websites se tij kam fjalen per websiten www.shk_ _ _j.tk

pse?
se pse konteri online eshte thurrur ne iFrame www.shk_ _ _j.tk/00NLINE.html
iFrame QUELLE:
<HTML>
<head>

<meta name="robots" content="noimageindex,nomediaindex"/>

<meta http-equiv="Pragma" content="no-cache">

<meta http-equiv="X-UA-Compatible" content="chrome=-1">

<meta http-equiv="expires" content="0">

<LINK REL="STYLESHEET" HREF="1Other.css" TYPE="text/css">


<link rel="icon" href="img/favicon.ico" type="image/x-icon">

<script type=text/javascript><!-- Begin

function blockError(){return true;}

window.onerror = blockError;


//  End --></script>


<script type=text/javascript>

setTimeout('document.location=document.location' ,120000);

</script>

<base target="_blank">

</head>

 <BODY  topmargin=0 leftmargin=0 >

<a href="http://whos.amung.us/stats/9n329nvqcsjg/" onClick="javascript: pageTracker._trackP ageview('/outgoing/links/ONLINEEEEEE');" target="_blank" >

<script type="text/javascript" src="http://widgets.amung.us/small.js"></script><script type="text/javascript">WAU_small('9n329nvqcsjg')</script>

<noscript><a href="http://whos.amung.us/stats/9n329nvqcsjg/" target="_blank"><img src="http://whos.amung.us/swidget/k5rfn1sa7e36/9n329nvqcsjg.png" width="80" height="15" border="0" border="0" title="Click to see how many people are online" />[/url]</noscript>

[/url]</body>

</html>

dhe siq mundeni me pa ne kete iframe e cila perban kotajnerin e vizitorit onilne mund me shprenda ne 1000000 website tjera natyrisht ta fsheh ne ato website qe mos te duket ne webfaqet tjera pos tek ajo e lartepermendura.

Ose shembulli webfaqet e medha sikur qe asht cnn mjafton ta vendos aty me ndimen e nje shokut dhe ja tani tek webfaqeja e lartpermendur kemi 2000 vizitor ne LINJE!!!!13
:D :D :D
mos kesh se vesh, por ndoshta ti je martu por ka edhe te martume qe i iken burrit hmmm..  hmmmmm:

14
Citim nga: ßåвʏ&amp;мє ne 19-04-2012, 13:59:32
Kjo i bie qe edhe nese vendosin te martojne me zor..ti te pranojsh??....

Une sjam dakord me ket..
normal qe nuk pajtohesh.
por as dhenderri nuk po pajtohet.

menyra me e mire asht mos me degju baben e as nanen ai qe te pelqen dashurohu e martohu e palaku me te, por mos e prit me ardh dita e martes ajo dit gezimi te shendrrohet ne skandal.
vetem e vetem per te ja qu fjalen e babes tend ne vend!!

15
Teologjia / Mesimi i fese ne shkolla
« ne: 19-04-2012, 04:45:02 »
po pse jo.
mesimi eshte njohuri , feja vetem cka i jep edhe me shume diciplin nxensit ne shkolle se pse nxensi njohet edhe behet me i vetdishem se sa me i degju fjalet e cdo kujt jo pse kjo kshu jo pse ajo ashtu pra un jam per PO dhe e shof shum te arsyshme.


16
Forumi i Vogëlushëve / Emra per beben që do lindë
« ne: 19-04-2012, 04:21:57 »
emrat sikur tkisha mund ta ndryshoj dhe te mos ta verej askush nga fare e fisi ateher do ishin njeri nga kata:
anes
agim
bujar
bekim
blerimemrat e femrave qe me pelqejne:

anisa
arta
blerta
nora
ylleza

17
Forumi i Vogëlushëve / Emra per beben që do lindë
« ne: 19-04-2012, 04:01:13 »
emerin e bukur nuk e ban emeri i jahudis, por vepra e tij.
me kqyr holl e holl e me tjerr mir ky emri elvis eshte njet sikur enis, vetem cka enis eshte edhe me i bukur.

emrat e huj shumica nuk po i kuptojne si shembullu emrit :
Sedat qe me kuptimin ne gjuhen shqipe i bjen Bisht Kali.

apo kengen qe e kendoj Rihanna  Ela Ela , Allah Allah cka cka nga kjo kang ka tekst te temrrushem qe thot ska zot po dua me than qe mos ja futni kot me emra pa i kuptu se cfar kuptimi kan.

Un lus te gjithe Shqiptaret te ngjesin emra Shqip.
Nese te huaj ateher te nxirret kuptimi si shembulli Aleksander cka ky emer ishte emer gege-shqipe = A LE ANDERR.

18
Citim nga: ßåвʏ&amp;мє ne 24-07-2010, 12:21:46
Ndoshta e kan pas feju me zor..nuk i dihet si ka qene puna.. :S :D

keso raste kan ndoll edhe ne Kosove para 30 vitev..
arsya se pse kan ba ndrrime po sa ka lind vajza ti shkoj nuse ajo vllaut te nuses.
por ne kosove pastaj i kan hy dajak babes te qikes arsya se pse ai e ka dit por e ka lend qe te vij deri tek ikja vetem per te ja qu fjalen e tij ne vend.

pra as fejesa e as martesa me zor nuk arsyetohet kur ben ikje ke turperu i ke marr fytyre asaj familje aty dhe cdo veper si kjo ketu duhet te denohet o me dajak o tani ne kohen moderne me gjygje.

19
Zeri.tech / Me propozoni per nje Uebfaqe.CH ?
« ne: 01-02-2011, 18:16:05 »
Mirmrama gjithve.
Jam ne kerkim te nje uebfaqe, dhe domain.ch per zvicer.

Faleminderit, per cdo keshill, propozim.

20
Un mendoj qe ketu fajtor eshte prindi i vajzes "nuses te ikur"
Se pse sa do pak a shume nana e kesaj nuse vajzes te saj, ajo e ka dite qe ajo ka nje tjeter dhe eshte dashte te nderprehet me heret dhe te mos vije deri tek momenti kur gezimi shendrrohet ne hidherim.

E sa i perket dhenderit ai as nuk ja vlen me i perlyer durt per nje nuse te ikur, e dashur e huaja.
babain e kesaj nuse e kisha denauar me minimum 50mi euro damshperlblim vetem per skandalimin qe i a ka ber dhendrrit.

Per te derdhur gjak koha ka kaluar, femra ka mjafte zoti i ka dhan hisen cdo njeriut.

21
- Un urrej baben e budallices qe ska dy pika gjaku te Shqiptarit:
baben e serbes, grekes, ruses.. etj..(sllaves) se pse pjellin armiq cdo dit.

- Urrej shummmmmmmmmmmmm dallimet fetare kur vjen ne pytje Kombesia Shqiptare.

E adhuroj Shqiptaren pa dallime fetare:
Belholle, kembet dhe floket e gjata, ndersa per karakter nese nuk e ka do ta ket dhurate nga un.
----------------------------------------
Dhe nuk adhuroj familjen, e as shoqerine, ato i dua dhe i mbaj ne zemer.adhuroj: veten time :)
              familjen time
              shoqerin time.

urrej: muslimanet qe jiane fanatik
        njerzit se jiane ne pismatim.
         qiumshin..

Cfar ka lidhje ketu feja moj bi??
Nuk thua e urrej thjeshte fanatikun, por Muslimanet fanatik!
D.m.th me u be Muslimani  Katolik , apo te nje besimi tjeter sqenka me fanatik, apo ?

22
Zeri.tech / Cilen forme parapelqeni?
« ne: 21-07-2010, 19:05:29 »
Ne rasit e fillimit te zeriyt.com me logjike do ishte ZERI IM
Ndersa ne pergjisi kisha then se me mire eshte Home

23
AdminZone / Pse keto forume jane te suksesshem?
« ne: 21-07-2010, 07:03:13 »
interesant qe 5 apo 6 vite apo sa i ka qe eshte ber mali i zi shtet shiko per keta eksiton google e tyre: www.google.me
edhe ne vend se ta foroj googlen e malit te zi edhe ne gjhen shqipe me qen se eshte polullata me e madhe aty shqiptare, google eshte ne boshnjakisht!!!
e me flani qe dola nga tema ndash shlyne ndash ri-kjijoni nje tem te re lidhur me Shqipen se a po hecmi me kohen apo koha po hec per ne..
me vjen inati bre hmm.

tani edhe Kosova u kan dasht me pas numrin fix te shtetit, edhe domainin e vet me .ko e jo me .ks me qen se me as njeren nuk eksiton.
Mir thot kafeneja jone, fleni fleni..
www.boxing.KO
Tung

24
AdminZone / Pse keto forume jane te suksesshem?
« ne: 21-07-2010, 06:28:04 »
Forume, chat, apo cka do qe te jet edhe ne jeten tone pa internet... nuk jan interezet e njejta si ne vendet, apo e forume te huaja sic u cek me lart kreasimi i forumeve te huaja me shqiptare.

Marrum shembull kur jam regjistru un ne facebook as un po as google nuk e ka dit qka osht facebooki por jam detyru me u regjistru nga nje sherbim qe me inetresonte mu ate kohe dhe per te arrit deri tek ai sherbime mu eshte inmpunu regjistrimi ne facebook dhe sot e asaj dite as nuk kam hy e as nuk e di saktesisht si hyet aty, pra nuk eshte shije e imja.

Me i ba kreasime porgramet apo sherbimet qe i ofron interneti asgje nuk ke ne gjuhen Shqipe, bile bile as Google nuk eshte i perkthyer me kujdesje, as firefox nuk eshte per mu Shqip, cfar duhet ore letersia ne programe ore perkthyes Shqiptar firefoxin nuk ta perdor Profesori por te rinjet bile ata e ato 12, 13 vjecsh te rriturit punojne diten naten gjum, fundjave pushim me familje etj..

Paramendo insuli i vogel tokelau ka google.tk e per ne Shqiptaret nuk ka Google.AL provo vertetohe vet
www.google.al

Po du me than qe kresimi i gjervae te huaja me tonat eshte  shum i madh dhe kjo mvaret nga angazhimi interezi , ska asgje te hajrit ne internetin Shqiptar apo ta perdorish leht dhe ta kuptosh komplet..!
Shija e vendeve te huaja me shqiptare nuk eshte e njejt, ne Shqiptaret kemi tjera intereze, nuk na intereson aq interneti a mundemi te flasim ne msn te rrim ne kontakt me familje, apo me femra mu "zu-zat" qaty na mjafton.

Shembull ne Kosove pas Luftes hapi selimi pomp te benxines bab a ta hapim edhe na nja perdhun selimit, u mbush pompa te benxines ne cdo meter majtas dh e djathtas, ashtu edhe forumet hap un hap ai hap ajo foruma ka me mija por asgje nuk nevojiten bile keto qe jan falas krejt kopjohen njera mes tjteres bile bile edhe poezit edhe temat etj..

E shembulli i pompes te benxines eshte interesnat me ne Shqiptaret, nje bilet per me fluturu ne Kosove na Kuhston nje neto rroge qka e arrijm ne muaj, pse???
Se pse shkojme tek agjenisionet e medhaja shembull tek Prishtina reisen dhe i blejm 200.000 dhe nga ato shkojn dore pas dores deri tek shabani, e hasani e selimi prej 50 frangave behet 1000 frange nje bilet kthyese zürich-prishtine-zürich dy ore fluturim 1000 franga!!
Normal ka ligje qe i ndalojne blerjen dhe shitjen e bletave tek kompanit e medhaja, pro kjo behet dore mas dorsh shembull prishtina resinen i blen tek swiss air se pse ka licencen ndera prsihtina reisen i shet ato ne dore pas doresh dhe ma bileta ska ne swiss direkt se pse i eshte shit licenca e biletave me shumic prishtina reisen, nese ta shet nje bilet direkt swissi ather ska drejt me ta shit aq sa ka vleren por duhet te jet me shtrejt se sa 1000 franga se pse licenca, po du me than se Populli Shqiptar nuk i din as 1% dalaveret qe i ben vet Shqiptari, skemi ide perparimi por vetem dame Popullates cka do qe te jet, si forume, si pompa benxini, si nje bilete udhtimi, si nje udhrim ne vend te huaj te duhet viza, si nje dekument me nxerr duhet pjell krokodilla deri sa ta nxerr dekumentin etj.. etj.. jemi njerz pa IDE, jemi Kopjuesa, nuk e dojme te miren e vendit , e as opullit tone.

E sa i perket Forumit.. Sekrete ska ketu sekrete, thjesht eshte:
1. Forumi me u gjet sa me leht ne google, yahoo etj..
2. Me pas cdo her Risi, tema interesante aktuale.
3. Me pas liri te plot vizitori mos te ndjhet i roberuar kur del nga tema.
4. Operatoret mos me u duk fare, nese po te ken me shume uri te jen Shqiptar pra te hapin zemren dhe te jene sa me arfer cdo vizitori ose perndryshe le te kycen si Anetare te thjesht.
5. Pengesat te anashkalohen shembull un tani spo mund ta shof qfar po shkruaj se pse un shkruaj por mesazhi qe e shkruaj ngelet posht hapsires te keti mesazhi.

Un personalisht njof dy forume Shqiptare Dardania.de dhe Zeriyt.com per mu tjerat jan te pa njohura dhe te pa nevojshme.

25
Vertet eshte deshpruse mirpo per veten time tpakten per momentin nuk me nevoiten keta klikime ne menyr te detyrushme, thjesht dua ty le te lir vizitoret si tua doj qejfi le te veprojn po ne qofse ato duan te kontribojn dhe te kemi vullnet sa me shum qe te punojm eshte diqka tjeter por gjithsesi ne qofse ata i urrejn reklamat ateher skam qtju them tjeter perpos vetem vazhdoni :)


Po sigurisht per qfardo rasti aj skript do ishte i nevojshem edhe pse mua nuk me hin ne pun, shpresoj qe te egzistoj diqka e till ( kerkoj ndjes se ndoshta dola pak nga tema )

Faleminderit per postim, e ke thand me vend per deri tek aty "detyrymi"
Nuk behet fjale per detyryme/klikime, por vetem mos bllokimi i rekllamave se pse pa uj as gruri nuk rritet sa do me kane bujku dhe ara e mire.
Kalofsh mire.

Faqe: [1] 2