Show Posts - Ωμέγα

×

Show Posts

This section allows you to view all posts made by this member. Note that you can only see posts made in areas you currently have access to.


Messages - Ωμέγα

Faqe: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 ... 21
151
Café Zerion ツ / Pershendetje me kenge
« ne: 13-02-2020, 15:26:18 »
Per qikat e pakta ktu :D

152
Panorama / Nje fotografi
« ne: 12-02-2020, 23:35:23 »
"Syri i dragoit" liqen ne Kroaci


153
Makina & Motorra / Supercars, makinat e te ardhmes
« ne: 12-02-2020, 23:28:59 »
Kete e dua ne garazh


154
Duhet kujdes dhe kontroll i madh derisa te behen te pavarur dhe ne moshe kur dine se cfare bejne.

155
Familja / A do ta zgjidhnit gjinine e femijes tuaj?!
« ne: 12-02-2020, 16:40:19 »
Nqs do kisha 5 femi te nje gjinie atehere po kerkoja qe te gjashtin ta kisha te gjinise tjeter.

156
Diskutime / A JU MUNGON ATDHEU?
« ne: 12-02-2020, 16:39:02 »
Jo.

157
Ndjenja / Virgjereshat a ekzistojne me?????
« ne: 12-02-2020, 16:37:08 »
Te virgjera ku?! 😂🙃

158
Varet nga diferenca. Disa vite nuk jane gje kurse nese jane shume mund te behet problem.

160
Hi, une jam omega, po ti kush je?😏

161
Café Zerion ツ / Ndjenja e momentit me emoji
« ne: 11-02-2020, 16:11:16 »
😪😴

162
Diskutime / Kultura e komunikimit
« ne: 11-02-2020, 16:09:22 »
Per momentin eshte perfekt por kjo ndoshta se nuk ka aq shume anetare aktive😋

163
Informatike / "Android", OS i se ardhmes?!
« ne: 11-02-2020, 16:07:26 »
Nje teme kjo qe flet per fillimet e Android. Kane kaluar tre vjet tashme dhe "Android" po pushton boten.
Kane kaluar 12 vjet nga ky postim dhe Android e ka pushtuar boten. Fakt dhe realitet.
 

164
Android eshte bere sot OS numer nje ne bote. Endrra e dikurshme qe Linux te behet mbreti i OS eshte ber realitet edhe se jo ashtu sic deshironin fansat linuksit.
 

165
Vipat Shqiptare / Ronela Hajati një Lady Gaga shqiptare?!
« ne: 11-02-2020, 15:58:31 »
Nga pamja nga te preferuarat e mia. Nga muzika nuk eshte keq, por jo ne nivelin e pamjes se jashtme 😋😆
 

 

166
Ne mendesine kineze ekziston ai qe quhet "mandati qiellor" dhe me kete kuptohet mandati per te sunduar qe i jepet te parit te vendit. Me pare ky quhej perandor dhe tani sekretar i pare i partise komuniste, qe ne thelb eshte njesoj si perandoret e meparshem. Por "mandati qiellor" vihet ne dyshim kur gjerat fillojne te shkojne per keq. Kriza e gjate ne Hong Kong, ngadalsimi i rritjes ekonomike dhe epidemia aktuale mund te shihen nga populli si shenja se PKK dhe shefi suprem Xi e kane humbur mandatin qiellor per te sunduar. Nuk eshte cudi qe ky te jete fillimi i fundit te sundimit komunisto-Maoist ne Kine.
 

167
Ndjenja / Shen Valentini po afrohet..
« ne: 10-02-2020, 01:30:20 »
Edhe pak dite e shen valentini 2020 eshte ketu.
 

168
Panorama / Foto Makinash :)
« ne: 10-02-2020, 01:13:09 »
 

169
Leku / Forca shkatërruese e tregjeve financiare
« ne: 10-02-2020, 01:09:19 »
Tregjet financiare jane gjithmone e me shume ne dore te kompjuterave dhe algoritmeve se sa te njerezve prej mishi e kocka.
 

170
Zeri.tech / Vendet e punës që do të zënë robotët!
« ne: 10-02-2020, 01:06:10 »
Ne fakt ky eshte rreziku me i madh qe kanoset njerezimit. Ndoshta robotet nuk do behen aq inteligjente sa te na sundojne ala Matrix, por nje pjese te madhe te vendeve te punes mund te na zevendesojne. Sidomos punet e krahut. Me te sigurte jane ato qe kane pune qe kerkojne intelekt dhe social skills.
 

171
Shkenca / Më mirë të jemi vetëm ne univers
« ne: 10-02-2020, 01:01:38 »
Me fakt nuk i dihet ca mund te kete. Ndoshta me mire vetem.
 

172
Panorama / Foto humor!
« ne: 10-02-2020, 00:56:33 »
 

173
Panorama / Fjale te urta me foto
« ne: 10-02-2020, 00:55:23 »
 

174
Tema Interesante / SMQ: Sot mesova qe...
« ne: 10-02-2020, 00:50:10 »
Keshtu do dukej bota sikur te thaheshin oqeanet. Sipas NASA dmth
 

175
E Bukura / Mode per meshkuj - Men with Style
« ne: 10-02-2020, 00:48:26 »
Stili im
 

Faqe: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 ... 21