Profile of Poshnjari

×

Permbledhja

Poshnjari
Zërist
Send PM
Offline Offline
Posts:   1129 (0.208 per day)
Personal Text:   https://sq.Siteluka.com
Vendndodhja:   Diku ne emigrim
Data e regjistrimit:   17-01-2008, 14:08:17
Last Active:   06-08-2022, 12:35:31
  • Dieta shtepiake

Messages - Poshnjari

1
Diapazon / Një metaforë
« ne: 30-07-2022, 23:32:27 »
Mese e vertet

2
Qesh / Influencer be like 🤣
« ne: 30-07-2022, 23:30:57 »
Nje e vertet e hidhur

3
Mobile | Apps / Marka e celularit
« ne: 28-07-2022, 09:06:53 »

Pervec nga Samsung te gjitha keto markat e tjera gati jane zhdukur.

Mese e vertet

4
Guida & Tutoriale / Si te instalojme Windows 11
« ne: 25-12-2021, 21:44:42 »
Ne videon e meposhtme shpjegohet se si mund te instalojme Windows 11 ne kompjutera te vjeter.

5
Portalet Shqiptare / www.poshnja.info
« ne: 25-12-2021, 21:42:15 »

Gjynah qe e ke humbur domenin poshnja.info

e testova dhe nuk kishte interes, po ta kisha me ndonje .com edhe mund ta kisha mbajtur por .info nuk me pelqeu edhe shume.

6
Jeta / Pse gjumi në divan nuk është ide e mirë?
« ne: 24-12-2021, 12:59:18 »

Një dremitje 5 min dashje padashje  vallaj të kënaq 😍

Dhe jo vetem te kenaq...

7
Jeta / Pse gjumi në divan nuk është ide e mirë?
« ne: 24-12-2021, 12:58:27 »

 

Të gjithë e kemi provuar dremitjen e ëmbël në divan por rezulton se fjetja në divan mund të jetë një aktivitet jo i shëndetshëm. Ne do t'ju provojmë pse miku juaj me 4 këmbë mund të jetë i dëmshëm për shëndetin tuaj.

Kolltuku juaj ka një aftësi të jashtëzakonshme për të mbledhur shumë pluhur. Nuk është për t'u habitur, ne e përdorim atë çdo ditë, hedhim thërrime mbi të dhe thjesht sjellim të gjithë pluhurin nga vendet e tjera në të.

Ne nuk ndryshojmë në pizhamet tona sa herë që ulemi në divanin tonë të bukur, apo jo?

Për t'i shtuar të gjitha, edhe mysafirët tanë ulen në të. Sigurisht, mund ta pastroni rregullisht nga fshesa me korrent, por do të ishte e pamundur të hiqni qafe të gjitha mikrobet. Alergjenët, bakteret dhe sporet e mykut do të shkaktojnë reagime alergjike në mënyrë të pashmangshme .

Pozicioni juaj i gjumit është i gabuar. Ju hidhni shtyllën kurrizore nga shtrirja kur flini në divan. Pavarësisht se sa modern është, është krijuar vetëm për një takim të këndshëm dhe jo për një gjumë të rehatshëm.

Në përgjithësi, kolltukët kanë struktura të papërshtatshme që nuk mund të sigurojnë pozicionin e duhur të gjumit.

Çuditërisht, edhe të flesh në dysheme nuk është aq e dëmshme sa të flesh në një divan.

Jeni më të ekspozuar ndaj shpërqendrimeve.


Si rregull, një divan i bukur është zakonisht në afërsi të një TV, llambave dhe i vendosur në dhomën e ndenjes.

Edhe drita më e vogël nga TV-ja juaj mund të jetë arsyeja e lodhjes suaj të përgjithshme.

Ju nuk mund ta vini re këtë në fillim, por përfundimisht, lodhja do të ndërtohet dhe do të bëhet dërrmuese.

Kolltuku juaj është i pakëndshëm.


Të gjitha ato shtresat dhe zbukurimet e vogla të shtratit nuk duket se janë aq të dukshme.

 Materiali gjithashtu mund të jetë arsyeja për gjumin tuaj të dobët.

Liria juaj e lëvizjes gjithashtu do të kufizohet.

Si pasojë të nesërmen në mëngjes, nëse ju pëlqen apo jo, do të keni dhimbje të tmerrshme në shpinë ose qafë.
 

 


© SYRI.net

Ja fusin kote ne shumicen e rasteve. dhe hiqe kete lexo me shume se na hoqe trurin.

8
Pyetper / Ku eshte?
« ne: 24-12-2021, 12:57:00 »
Dikur ne forum ka patur nje teme ku mund te jepje sugjerimet apo edhe ankesat per dicka, Ku eshte?
Besoj qe cdo faqe duhet ta kete dhe sidomos nje forum.

9Bravo eshte nje teme qe doja ta beje para shume kohesh per faqen Teknologjia Sot por kam qene i zene. Nuk i kam perdorur te gjitha "komandat" por ndihmojne shume jo vetem ne google por edhe ne kamika te tjerash kerkimesh.

10

Portali eshte punuar ne menyre shume profesionale dhe ka dale shume bukur. Mund te pyes se cfare perdorni ne backend per te bere te mundur gjithe ate pune? Eshte software i punuar vete apo perdorni dicka te gatshme? Se dyti, artikujt vendosen manualisht apo ne menyre automatike?

Mua me pelqen si koncept, por sa mund te kete sukses kete nuk di ta them. Uroj te ju eci gjithesesi.
 


he mo Olto te kane kthyer pergjigjen? Fajin nuk e kane ata por ti qe i lejon fillestaret per te postuar line personale qe me postimin e pare.

11
AdminZone / Si të keni një forum të suksesshëm
« ne: 23-12-2021, 12:09:45 »
Edhe pse kane kaluar kaq vite keto sugjerime vlejne akoma.

13
Zeri.tech / Goo.gl & Youtu.be
« ne: 16-12-2021, 20:31:44 »

Ky sherbim i Google eshte mbyllur qe prej vitit 2018 dhe eshte zevendesuar me nje te ri te quajtur "Firebase Dynamic Links"

 e ke perdorur kete sherbim?

14
Po shikoj filma shqiptarr 😎

15
Interesante, por nuk pashe ndonje gje qe te beji kaq buje. Une doja ate listen qe e dha Opinion tek Klan qe e kishte publikuar Lapsi

16
ore dini gje se ku eshte ai linku i databazes? jam kurioz.

17
shpresojme qe te jete dicka me vlere, por ajo qe nuk me pelqen eshte se nuk te lejoka te krijosh nje password te tendin.

18
Albwebmaster / Si do te jete interneti pas 10 vjeteve?
« ne: 15-12-2020, 01:32:38 »

Profeci e gabuar. Ja ku jemi pas dhjete vjetesh dhe Google e Facebook jane bere dominuesit absolute!

Kete do citoja edhe une.

19
Marketing Online / Direktoria e lire - Dmoz.Org
« ne: 15-12-2020, 01:27:28 »

Dmoz eshte mbyllur dhe ne vend te tij eshte hapur www.curlie.org

A eshte kjo rendesise qe kishte Dmoz?

20
ah sa mire do ishte te ishin vetem dasmat! por mjerisht nuk jane vetem ato. ka shume gjera te tjera me te rendesishme.

21
Café Zerion ツ / Cfare po hani ose po pini tani?
« ne: 30-09-2020, 13:23:31 »

22
Zeri.tech / OnePlus 8T mund te karikohet per vetem 39 minuta
« ne: 30-09-2020, 13:11:33 »
Modeli OnePlus 8T i cili do të njoftohet zyrtarisht më datë 14 Tetor, pritet të sjell një kohë më të shpejtë karikimi nga ai i paraardhësit. Kjo që do të arrihet falë teknologjisë Warp Charge 65. Sipas kompaninë, smartfoni OnePlus 8T do të ketë një fuqi më të madhe karikimi. Kjo teknologji e re jep mundësin që të mbushet plotë bateri në vetë 39 minuta dhe 58% në vetëm 15 minuta. Me sistemin e baterisë dyshe, jepet mundësia që të karikohet me dyfishin e shpejtësisë nga modeli OnePlus 8 Pro. Kurse teknologjia Wrp Charge 30T që e mbështet nuk lejon të mbinxehet bateria gjatë karikimit, referon kompania. Kjo madje akoma edhe kur është në funksion.

Madje edhe kablloja e ushqimit ka një përputhshmëri të lartë me aparate të tjera. Përkrahë karikim PD deri 45W për përdorim me aparate të tjera që përdorin teknologjinë USB-C si laptop dhe tablete. “Procedura e karikimit duhet të jetë e shpejtë dhe e thjeshtë për të mos ngarkuar aspak jetën virtuale”, deklaroi Drejtori Ekzekutiv i OnePlus, z. Pete Lau. “Me synimin për të ofruar një përvojë flagshipi të shpejtë dhe normal, tek modeli OnePlus 8T përshtatëm ndryshimin tonë me karikim të shpejtë. Teknologjia e re Warp Charge 65 vazhdon të ndryshoi pikëpamjen se si mendojnë njerëzit për sa i përket karikimit”, referoi z. Pete Lau.

Si përfundim, urojmë që modeli i ri OnePlus 8T të karikohet për 39 minuta, por pa ndikuar ose rrezikuar siç bëri Samsung me Note 7. Tech al
Burimi: Bateria e OnePlus 8T

23
Albwebmaster / A eshte e vertet kjo?
« ne: 30-09-2020, 12:59:56 »
kane ndryshuar shume gjer anga atehere  :-[

24
Jeta / Si të parandaloni pickimin e mushkonjave
« ne: 22-09-2020, 12:08:39 »
Perdorni teza dhe mblidhni mendjen

25
Ketu flitet vetem nga reklamat?

Faqe: [1] 2 3 4 5 6 ... 46