Profile of reklamat


Permbledhja

reklamat
Zërist
Send PM
Offline Offline
Posts:   260 (0.047 per day)
Data e regjistrimit:   16-06-2008, 15:49:16
Last Active:   13-03-2012, 18:57:42
  • reklamat.info

Messages - reklamat

1
Se pari po e mbush edhe njehere formularin e crregjistrimit me shpese qe ta hiqni emailin tim nga lista juaj e spamit. Se dyti mqs kokfortesia juaj nuk njeh permasa dhe ju e zhvilloni biznesin ne perputhje me ligjet qe ekzistojne ne Republiken e Shqiperise po mbush edhe kete formularin ketu  https://supportcenter.godaddy.com/Abuse/SpamReport.aspx . Se treti jane dhe disa formulare te tjere per tu mbushur por kjo varet nga ty.

2

Kam mare se fundmi disa emaile spam nga kompania e spamit "posta juaj" dhe jam shume i sigurte qe emaili eshte perdorur pa vullnetin tim. Mbusha formularin po spami vazhdon me te njejtin ritem. MQS ti posta juaj  perpiqesh te permbushesh kriteret ligjore, etike dhe profesionale atehere te keshilloj te veprosh si me poshte:

1. Dergoju nje email te gjithe listes qe perdorni dhe kerkojuni te mbushin formularin e crregjistrimit nqs emaili i tyre eshte marre pa vullnet.

2. Per te evituar abuzimet dhe qe ju te mos beni legenin dhe te shfajesoheni, atehere detyroni regjistrimin me link ne email.

PS. Perpara se te kontaktoj domain registrar dhe kompanine e hostimit hiqeni emailin tim nga lista juaj e spamit.


Te ftoj te qetesohesh dhe mos i marresh kritikat personale. Persa i perket fjalorit qe perdor ska nevoje per komente, gjithkush ka edukaten dhe kulturen e vet. Me siper eshte posti im i pare ne kete teme rreth spamit qe kam mare se fundi nga kompania e spamit postajuaj. Kam mbushur disa here formularin e crregjistrimit por spami vazhdon te me vije. Cka me shqeteson eshte qe emaili im eshte marre pa vullnetin tim/

Persa i perket pyetjes tuaj. Spam can be defined as any electronic commercial message sent without the express consent of the recipient(s).

Te gjithe qe ankohen per spamin e shkaktuar nga postajua.com akuzohen per konflikt interesi.....


3


por jemi nje biznes serioz qe e zhvillojme aktivitetin tone ne perputhje me legjislacionin qe vepron ne Republiken e Shqiperise.

Duke ju uruar cdo te mire,
Posta Juaj
Germa "e" tek fjala "e-mail"

Keto perralla tregoja klienteve te tu. Posta juaj eshte biznes spam qe e zhvillon aktivitetin e saj te spamit ne internet dhe eshte e detyruar te zbatoje ligjet antispam.

4
Kam mare se fundmi disa emaile spam nga kompania e spamit "posta juaj" dhe jam shume i sigurte qe emaili eshte perdorur pa vullnetin tim. Mbusha formularin po spami vazhdon me te njejtin ritem. MQS ti posta juaj  perpiqesh te permbushesh kriteret ligjore, etike dhe profesionale atehere te keshilloj te veprosh si me poshte:

1. Dergoju nje email te gjithe listes qe perdorni dhe kerkojuni te mbushin formularin e crregjistrimit nqs emaili i tyre eshte marre pa vullnet.

2. Per te evituar abuzimet dhe qe ju te mos beni legenin dhe te shfajesoheni, atehere detyroni regjistrimin me link ne email.

PS. Perpara se te kontaktoj domain registrar dhe kompanine e hostimit hiqeni emailin tim nga lista juaj e spamit.

5
Nqs eshte e vertet eshte nje ogur shume i mire per domenet .al.

6
Albwebmaster / Webfaqet me te shpifura shqiptare
« ne: 25-02-2011, 05:37:39 »
Me kete http://gazetashqiptareonline.com/ perdor te njejten theme tek http://curepages.com por te them te drejten sme duket shume shpifur si theme :)

7
Mire e ke Max por derisa ju te ZY nuk e zhvendosni forumin ne nje domein me vehte ose ndonje grup serioz webmasterash nuk vendos te hape nje forum tjeter atehere WM.al eshte zgjedhja e vetme per momentin.

8
Me shume ofline se online por ky eshte nje tregues, ka shume kerkese per nje forum webmasterash prandaj dhe anetaret kthehen sa here qe eshte online.

9
Albwebmaster / Ngjarjet.com - nje faqe anti-sociale
« ne: 25-01-2011, 03:12:58 »
Qe kur doli rss module per pligg keto faqe skane interes qe te jene me solciale.

10
Albwebmaster / Webmaster.al po sulmohet?
« ne: 19-01-2011, 16:18:09 »
Me shume ofline se online, sme duket serioze dhe nenvleftesohet ne kete fare mase.

11
Zeri.tech / Ide per Webmasterat Shqiptare.
« ne: 14-01-2011, 15:51:25 »
Ideja a rjetit social me duket e komplikuar per arsyet e thena me lart por une do ti sugjeroja Max qe seksionin e albwebmaster ta zhvendoste nga zeriyt tek nje domein me vehte. Mgjth ka disa tentativa per te hapur nje "rrjet" me dashamires te webit asgje per tu shenuar eshte bere ne kete drejtim.

12
Perpara se tja vesh fajin themes, perdor njehere default theme se mos gabimi eshte diku tjeter, dhe se dyti kur ben copy paste code nga nke theme warez hiq te pakten emrin e websitit tend.

13
Portalet Shqiptare / Top-Channel.TV Mobile
« ne: 09-11-2010, 15:15:04 »

Une e hap shume mire te Nokia, por Iphone 4 lol nuk te lejon te hapesh video, pasi nuk ka flash te integruar lol...

Iphon te ben te vjellesh lol. Nokia krijon Standarte, te tjeret e ndjekin  :D


Apple nuk e supporton flash tek produktet e saj por mp4. Cnn.com ka video tek versioni mobile i saj. Persa i perket Nokia me duket se eshte history.

14
Portalet Shqiptare / Top-Channel.TV Mobile
« ne: 09-11-2010, 02:39:00 »
Shume keq duket ne iphone4 plus qe mungon dhe opsioni per video.

15
WebHosting / Host.al
« ne: 21-10-2010, 01:57:35 »

Sa të prapambetur qenkan këta të Host.al


Nuk e di si dole ti ne kete perfundim por nga pervoja ime host.al eshte nje firme shume serioze.

16
Portalet Shqiptare / Tregime Shqiptare
« ne: 18-10-2010, 15:22:50 »
Ideja shume e mire por domeni sme pelqen. MGJTH suksese.

17
Albwebmaster / Sa e vertet eshte kjo faqe ?
« ne: 06-10-2010, 03:47:43 »
Shume scam i thjeshte dhe shume i perhapur se fundi ne Canada, ti ben testin dhe per te marre pergjigjen e testit duhet te futesh nr e cel tend qe te vije pergjigja me mesazh. Ne momentin qe ti jep nr tend te celularit ti ke pranuar dhe kushtet e tyre qe po ti lexosh me vemendje per cdo text mesazh qe te vjen me pas nga ajo kompani ti duhet te pagush 1-2$ per mesazh. Pasi fut nr te vijne rreth 20 mesazhe cdo dite me teste te ndryshme, per cdo mesazh qe te vjen dhe per cdo pergjigje qe dergon (nqs dergon) paguan 1-2$. E vetmja menyre per ti ndaluar eshte te dergosh nje mesazh "STOP" te derguesi.

18
WebHosting / Hostgator ta shpif !!!
« ne: 26-09-2010, 16:05:24 »
Sta ka fajin hosti por ke nje problem me faqen tende e cila ka me shume se 25 procese te cilat jane aktive ne te njejten kohe. Mundohu ti kontaktosh dhe kerkoju te ta risin limitin ose rregullo scriptin qe perdor.

19
AdminZone / Vdekja e avashte e albforumit
« ne: 16-09-2010, 19:57:22 »
Ndersa frumet e huaj kane evoluar forumet shqiptare kane ngeluar aty ku ishin para 20 vitesh.Mendoj se sot njerezit jane te interesuar pas profileve. Koha e forumeve me gjithcka brenda me nje mish mash te vertete ka ikur. Grupimet sot jane me sofistikuara sec ishin dje, pra nje grup ose nje individ e ndjen vehten me mire kur komunikon me nje grup ose individ  qe ndan interesa ose pikpamje per te njejten profil. Po te vesh re forumet shqiptare gjen forume patriotike me nenforume seksuale, forumet fetare me nenforume ekonomie, forume ekonomie me nenforume muzike, foume dashurie me nenforume politike etj.

Faqe: [1] 2 3 4 5 6 ... 13