Profile of reli

×

Permbledhja

reli Zërist

Stats for reli
Posts:   22 (0.004 per day)
Personal Text:   www.qeveria.eu
Vendndodhja:   itali
Data e regjistrimit:   13-06-2005, 10:34:39
Last Active:   20-02-2009, 09:33:47
Gjinia:   Mashkull
Age:  
  • www.vlora.it
Offline Offline

Messages - reli

1
Zeri.tech / Ankese nga Top Channel per Qyfyre.com
« ne: 19-02-2009, 23:50:32 »
Mua me derguan nje email kecenues, por nuk e heq trasmetimin LIVE te BB2.


Email derguesit: blerinda.lelaj@top-channel.tv
Subjekti: ANKESE
Mesazhi: Tirane, me 18/02/2009

Lenda : Kerkese

Drejtuar : Web Site www.vlora.it dhe www.qeveria.eu
Dhe Ne vemendje te zyres se Avokatise Zeneli & Celiku .

Te nderuar anetare te web site www.vlora.it dhe www.qeveria.eu!

Po jua dergojme kete email ne emer te televizionit Top Channel ne lidhje me transmetimin e paligjshem ne web site tuaj te Televizionit tone, perkatesisht te Emisionit Big Brother Edicioni I dyte.

Top Channel nuk ka lidhuar asnje marrveshje per shitjen apo dhenien me qira te te drejtave te transmetimit ne website tuaj .

Ne, ju kerkojme, qe duke zbatuar ligjet e shtetit Shqiptar dhe gjithashtu ligjet nderkombetare te konventave te ratifikuara nga Shqiperia, qe e drejta jone te mos cenohet.

Avokatet tane e kane ne dore kete ceshtje dhe jane ne kontakte me autoritet vendore dhe ligjore qe shkelje te tilla te mos ndodhin dhe ne momentin e mosreagimit nga ana juaj ata do te marrin masa te menjehershme.

Shpresojme ne marrjen sa me shpejt te masave te nevojshme nga ana juaj ne lidhje me kete ceshtje dhe ne zgjidhjen e kesaj shkeljeje pa kaluar ne ankime ligjore.

Me respekt

Skerdi DRENOVA
Zv.Drejtor I Pergjithshem
Top Channel sh.a.
Q.N.K. Tirane
tel: 00 355 (0) 4 25 31 77
fax: 00 355 (0)4 25 31 78
e-mail:skerdi.drenova@top-channel.tv
web: http:// www.top-channel.tv

2
Bota Sot / Masonët Shqiptar
« ne: 13-12-2007, 11:42:36 »
UNE JAM MASON.

4
Ndjenja / A dinë femrat shqiptare te bëjnë seks ??????
« ne: 03-12-2007, 05:59:18 »
Shqiptaret jane Mjeshtre. :perqafim

5
Nuk e di! :S

6
Café Zerion ツ / Çfarë po hani ose po pini tani?
« ne: 03-12-2007, 05:50:20 »
As po ha e as po pi.
Mund te pergjigjem gjithesesi??? :P

7
Miss-et Shqiptare / “Miss Kosova 2007”
« ne: 24-11-2007, 04:20:10 »
Shkruhet:
“Miss Kosova 2007” pas një muaji shkon në Egjipt.

Po ça do bejne ne Egjypt?

Me mire ne Afganistan.

8
Tema Aktuale / Ina Rama, kryeprokurorja e re e RSH
« ne: 24-11-2007, 03:39:39 »
Kjo ka qene nje here e paralajmeruar nga Min, Drejtesise sepse ka liruar nje te burgosur ne Lushnje ne menyre te paqarte, çudi qe nuk permendet ky fakt.

9
Tema Aktuale / Nikoll Lesi ne Video me një Vajze........
« ne: 28-06-2006, 05:16:04 »
Po te dije anglisht do te kuptoje edhe fjalet,
gjthsesi kuptimi eshte ky:

Ashtu si ne kohen e Xhaxhit edhe sot gjerat nuk kane ndryshuar, siç e sheh mediat nuk jane te lira dhe nuk kane guxim te publikojne nje lajm te tille qe ne çdo vend te botes do te ishte sensacional.
Pra e kuton qe jetojme akoma ne diktature mediatike dhe se qeveria jep çdo vit gazetave shqiptare
3 milion euro ne forem reklamash.

I vetmi vend i lire ka mbetur interneti, ku jane gazetaret e vertete???
Po mediat e lira???

10
Shikoni videon LIVE pastaj thoni si mendoni, janë Shqiptare apo greke.

S'është e lejuar postimi i materialeve te tilla!

11
E konsideroj SKANDALOZ faktin qe gruaja e Koço Kokedhimes apo me mire atij qe nderton pallate shumekateshe ne brigjet e Himares, shkaterron Natyren Shqiptare,Ai qe me plot gojen mund te themi ku kalon Koçua nuk rritet bari, tani ka guximin qe te fus gruan ne politike dhe ku??? me te blertet.
Pastaj te tjerat i dine te gjithe si psh. skandali i plerave Italiane e ndotjave e shume plazheve nga ana e 2k Group.
Per me shume mbi shkaterrimet e 2k Group shihni ketu http://www.2kgroup.com.al/katalog.pdf


12
Projekte dhe Nisma / : BOJKOTONI SERBINE!
« ne: 29-09-2005, 11:44:44 »
Kodi: [Zgjidh]
MJAFT me krenarine e semure kombetare.

Nga eksperienca e dime te gjithe shume mire qe nga bojkotimet nuk pasur asnjehere rezultatin e pritur ose qellimin per te cilin jane bere sepse me sakte pas çdo bojkotimi fshihen qellime te forta politike e ekonomike.
Historia na meson se ne te gjitha rastet e bojkotimeve kane varferuar popullin dhe me shume shtresat me te varfera te tij sidomos te moshuarit e femijet dhe kane forzuar pushtetin e diktatoreve ne ato vende,konkretisht ne Iraq, embargoja qe u be solli  vdekjen e  500000 femijeve Irakene dhe perforcimin e pushtetit te diktatorit Sadam H.
organizatat humanitare kerkuan pushimin e embargos, nje tjeter shembull ne Ish-Jugosllavi kur OKB vendosi per ti bere bojkotim ,kjo gje solli si rrjedhim rritjen e varferise te kriminalitetit dhe me e keqja rritjen e ndjenjes nazionaliste (qe eshte shume e theksuar ne te gjithe vendet e ballkanit perfshire edhe ne shqiptaret) dhe rrjedhojat i dime te gjithe cilat ishin: Fillimi i spastrimit etnik nga ana e ushtrise Serbe ndaj popullit te Kosoves,pra pasojat edhe nje here i paguan populli. lexo kete artikull dhe do te mesosh me shume cilat ishin motivet e pasojat. http://www.sottovoce.it/conflitti/embargo1.htm
Pra embargoja eshte nje kthim mbrapa.
Por nuk mbaron ketu sepse nese e gjithe bota e mbante bojkotimin ndaj Serbise ishte vetem nje shtet ne bote qe nuk e respektonte ate, e dini kush SHQIPERIA, po sepse pikerisht ne ate periudh filloi kontrabanda me e madhe qe ishte pare ne Shqiperi.kondraband a e naftes, kur nga Shkodra me dhjetra varka e autobote çdo dite shkonin per ne Male te Zi per te furnizuar ushtrine serbe e cila si pasoje e embargos kishte mbetur thate, dhe ekonomia Shkodrane qe siç e dime eshte nje nder me te varferat ne Shqiperi pati nje lulezim te papare, sepse pas çdo lufte ka me mijra biznese te pista qe fshihen, ashtu si edhe pas luftes qe beri Uçk pate nje "lulezim" te klubeve te nates ne Prishtine.
Pra kjo thirrje me duket pa vend per keto arsye
1- eshte larg kontestit te luftes pasi kane kaluar shume vjet
2- nuk e kuptoj ku eshte fuqia ekonomike e politike shqiptare per te bere nje gje te tille
3- ekonimia serbe nuk ka per ta ndjere efektin e kesaj embargoje sepse nuk varet aspak nga ekonomia shqiptare.


Megjithate ky diskutim eshte i frutshem per nje fakt; na ndergjegjeson per diçka qe vete ne njerezit pa levizje politike mund te ndryshojme diçka nese duam dhe ketu une kam nje propozim me konkret dhe qe te gjithe ne mund ta bejme ne jeten e perditeshme.
Pse nuk filloni te bojkotoni te gjiithe ata "Biznesmene" qe kane aktivitete si p.sh. Bare , Pub, dyqane etj etj. dhe kete pasuri e kane arritur duke bere gjerat nga me te pistat neper bote si p.sh. prostitucion, droge, vrasje, shitje femijesh e organesh ata qe kane mbushur me turp emrin e shqipetareve kudo ne bote dhe tani bredhin te qete madje jane njerz te respektuar
sepse tani ne Shqiperi njerzit shihen vetem nga paraja dhe jo nga vlerat qe kane dhe si i kane arritur keto para, po s'ke para nuk je askush.
Pra filloni te bojkotoni keta njerez dhe aktivitet e tyr edhe keshtu do tu bejme te kuptojne se nuk jemi dakort me ato  qe kane bere madje ,mbajme qendrim dhe ju japim nje mesim te  mire.
Le te kthehemi pak ne virtytet e mira qe kemi si Shqiptare dhe te leme menjane nacionalizmat e kota, sepse na kane sjelle vetem luftra.

13
Ndjenja / Kamasutra Shqip
« ne: 15-07-2005, 09:40:29 »
 

14
Qesh / Mos me lexoni
« ne: 18-06-2005, 10:04:32 »
Atëherë jeni me te vërtetë njeri kurioz,
Po të beje një test:
të thash: mos më lexo!
një Test i vogël:
thuaj 10 herë me radhe "e bardhe" "e bardhe" ..... e kështu
Pyetje:ç'fare pi Lopa?
mos shih pa bërë testin
u përgjigje  qumësht???......


Një test tjetër atëherë: këtu
Faqe: [1]