Profile of sherla

×

Permbledhja

sherla Zërist

Stats for sherla
Posts:   64 (0.015 per day)
Data e regjistrimit:   28-06-2009, 16:12:02
Last Active:   31-05-2011, 20:07:11
Age:  
Offline Offline

Messages - sherla

1
Kacurrelsja te falenderoj per pergjigjen por mesa di un ajo menyra ndryshon vetem gjuhen e tastjeres.

Gjumashi eshte XP por sdo ishte keq sikur ta dija dhe per windows 7 qe ta ndryshoja dhe te laptopi tjeter.

Faleminderit ...

2
Me kane dhuruar nje laptop te ri dhe do doja tja ndryshoja gjuhen . A mund te me tregoni se si mund ta bej??? gjithmone nqs ka ndonje menyre pa e formatuar??? Faleminderit

3
Wind server 2008  e kam me license por problemi eshte se nuk di se si ta gjej licensen dhe si ta riaktivizoj??? A mund te me ndihmoni se si ta bej???

4
Si mund te riaktivizohet  licenca  e win server 2008 me license, sepse me ka dal jogenuine?

5
Ndihmë | Internet & Kompjuter / Nuk me ndezet kompjuteri?
« ne: 30-12-2010, 16:12:44 »
Poshnja, si futem me kete cd ne kompjuter, duhet ta bootoj nga cd-ja apo si duhet ??? nqs mundesh me trego se si funksionon rruga per te marr dokumentat. Te falenderoj per pergjigjen...

6
Ndihmë | Internet & Kompjuter / Nuk me ndezet kompjuteri?
« ne: 25-12-2010, 14:33:22 »
Gjumashi te falenderoj per pergjigjen.
Menyra e pare me duket pak e veshtire per mua (mbase edhe pse nuk kam ku ta gjej nje kompjuter te njejte me ate qe kam, apo nuk ka rendesi?)
Sa i perket menyres se dyte me thene te drejten nuk e kuptoj ...
Nqs do mundje te ma shpjegoje edhe njehere mbase do arrija.
Edhe njehere te falenderoj shume qe me dhe nje pergjigje...

7
Ndihmë | Internet & Kompjuter / Nuk me ndezet kompjuteri?
« ne: 24-12-2010, 17:27:22 »
Ju lutem a mund te me ndihmoni, sepse nuk me ndezet kompjuteri. Ne momentin qe ndizet me nxjerr nje ekran blu me ca shkronja dhe pastaj ristartohet.Te njejten gje ben vazhdimisht. Provova te futem ne safe mode por nuk me lejonte. Provova te perdori nje progam qe ben hapjen e windowisit(ne pc kam windows xp) sa per te marr dokumentat por as ai nuk me funksionoi. Ju lutem  a mund te me sygjeroni ndonje menyre sa te futem ne pc qe te shpetoj dokumentat para se ta formatoj...Ju falenderoj...

8
Provova me right click te driverat , reinstall driver dhe gjeta destinacionin qe i kisha te ruajtura dhe nuk mi mori driverat e multimedia audio controller per Asus A7V8x.Nuk arrij ti instaloj , nuk me nxjerr ze kompjuteri dhe multimedia audio contoller del e verdhe.

9
nuk eshte , nuk me instalohet madje me duket se eshte virus nuk jane drivera...
un po kerkoj drivera per zerin pra per multimedia audio controller per Asus A7V8x.Gjithsesi faleminderit...

10
Me duhen per A7V8x dhe per windows Xp

11
A mund te me ndihmoni te gjej drivera zeri per Asus A7V8X.Faleminderit

12
Nuk arrij te instaloj msn e hotmail-it.Kam formatuar kompjuterin dhe ne momentin kur dua te instaloj msn me del nje tabel me :
Windows Live
Couldn't install programs
Use windows update to download the lastest version of windows Installer, and then try again.
dhe ne fund te tabeles jane :
Show details              dhe                     Close
Si mund ta instaloj mesengerin, gjithmone e kam instaluar kollaj po kesaj here po me nxjerr probleme.Faleminder it.

13
Un ju falenderoj per pergjigjen por ketu nuk po arrij ti gjej driverat .....

14
Kam nje kamer creativ webcam vista keshtu me del emri i kameres kur e fus ne kompjuter kurse ketu ne kamer ka te shkruar keto te dhena Creative labs,inc.
Model no.VF0010.Ju lutem me ndihmoni se si ta instaloj....Falemin derit

15
Ndihmë | Internet & Kompjuter / Hp PSC 1510 All-in-One
« ne: 01-04-2010, 09:47:57 »
Faleminderit per pergjigjen.....Por nuk jane driverat ketu, se mbase ti ke dasht me i kalu si link por nuk dalin ....Megjithate nuk eshte ketu problemi sepse ato mbase i kam gjetur por me funksionon  si printer dhe si skaner nuk me punon.Mua me intereson te me funksionoje si skaner.

16
Duket sikur kalojne materialet dhe kur e hapi folderin del bosh.Faleminderit.. .

17
I ndoqa hapat e asaj temes por nuk me fshihen serish.Dalin ato viruset dhe kur i jap komanden delete nuk fshihen...Ju lutem me ndihmoni sepse nuk transferon asgje ...

18
E kam formatuar por prap asgje, nuk me kalojne.....

19
Nuk me kalojne dokumentat nga njeri kompjuter tek tjetri .Kam provuar me 2 flesh-a , provova ti kaloj me disk por as ne disk nuk me lejon ti jap burn (kalon direkt ne proces ruajtje)Ne flesh kalojne dokumentat dhe kur i kaloj tek kompjuteri qe dua ti transferoj, folderi me del bosh.Kompjuteri qe un dua ti kaloj materialet eshte i ri kurse ai nga i cili po i marr materialet eshte i sapoformatuar pra mendoj qe nuk ka probleme virusesh sepse nuk kane as internet keshtu qe...As probleme driverash nuk kane keshtu qe nuk di se pse nuk arrij.Ju lutem me ndihmoni....Falemin derit

20
Ndihmë | Internet & Kompjuter / Hp PSC 1510 All-in-One
« ne: 24-03-2010, 12:50:07 »
Kam nje printer-scanner-copier Hp PSC 1510 All-in-One dhe nuk po arrij ta instaloj.I gjeta driverat e tij ne internet por nuk me istalohet.A mund te me ndihmoni se si te arrij ta instaloj .Me intereson te me funksionoje si skaner.

21
Ndihmë | Internet & Kompjuter / Kompjuter i ri
« ne: 16-03-2010, 16:01:14 »
Kam blere nje kompjuter te ri Acer, e montova mirepo nuk ka ze.Kur klikova per te degjuar muzike i dhash next njehere media playerit dhe punon mirepo nuk ka ze.Ju lutem a mund te me ndihmoni se si ta ve ne pune media playerin me muzike?

22
Ndihmë | Internet & Kompjuter / Dell optiplex Gx 240
« ne: 26-02-2010, 10:36:03 »
Faleminderit per pergjigjen.
Problemi eshte se nuk me downlodohen sepse kalon direkt ne instalim dhe un doja ti downlodoja qe ti ruaja ne nje dvd qe pastaj ti instaloja tek kompjuteri qe i perkasin keto drivera.A mund te me tregosh se si mund ti downlodoj?Faleminderit.

23
Ndihmë | Internet & Kompjuter / Dell optiplex Gx 240
« ne: 23-02-2010, 15:57:33 »
A mund te me ndihmoni te gjej drivera per kompjuter Dell Optiplex Gx 240, qe te kem mundesi ti downlodoj direkt .Faleminderit

24
Ndihmë | Internet & Kompjuter / kompjuterat ne lan
« ne: 17-02-2010, 08:03:07 »
Faleminderit per pergjigjen.Un nuk dua te bllokoj asgje , por ajo qe dua te them eshte se brenda zyre jane 5 kompjutera dhe 1 server.Un doja te dija se si mund ti shoh kompjuterat e tjere nga kompjuteri im se cfare po punojne(bejne).Nqs ka ndonje menyre ta bej kete do ishte mire.

25
Ndihmë | Internet & Kompjuter / kompjuterat ne lan
« ne: 16-02-2010, 15:41:13 »
A mund te me ndihmosh ta gjej nje program te tille dhe si mund te procedoj pastaj qe ta realizoj.Faleminder it

Faqe: [1] 2 3