Profile of shkambi

×

Permbledhja

shkambi Zërist

Stats for shkambi
Posts:   83 (0.017 per day)
Vendndodhja:   Prishtina
Data e regjistrimit:   07-05-2008, 21:48:00
Last Active:   13-09-2013, 21:36:34
Gjinia:   Mashkull
Age:  
Offline Offline

Messages - shkambi

1
flm max per keto informata se shoqeria jone ka munges njohurish nga kjo lemi jam shume falendesrues per keto materjale.....


2
mendoj se gjuha e nenes ate gjuhe flasin me se miri njerzit qysh kur je dhe foshnje....

3
edhe une mendoj se nen presionin e kohes nuk duhet te behen zgjidhje te ngutshme te cilat me vone te kushtojn ama edhe te kalosh kufirin e moshes mendoj 45vjeqare mendoj se athere eshte e kote te kesh dhe te gjesh dikend qe do dashuroj dhe perfund mendoj se lidhja e qendrushme mbijeton veten nese i perkushtohesh asaj po edhe varet prej nivelit te edukimit dhe zhvillimit te partnerve ne keto raste...

4
Historia / Origjina dhe simbolet e flamurit shqiptar!
« ne: 24-12-2011, 02:16:32 »
e falenderoj autorin e ketij materjali nuk kam shtoj tjeter veq se te na sjell edhe ne te ardhmen keso lloje shkrime interesante..

5
Figura Historike / Koçi Xoxe
« ne: 24-12-2011, 01:59:19 »
mendoj se historia eshte ajo qe do gjykoj nje personalitet si Enver Hoxha e jo sikur shume intelektual qe sot e kane lehte te gjykoj ne rrethana ne te cilat i ka sjell Enver Hoxha ndersa rrethanat ne te cilat ai ka veprue dhe kohen mendoj se ka arrit maksimumin  edhe pse ka pas te metat e tij por qfar kane arritur shoqeria shqiptare edhe pas 21viteve pa regjimin kumunist eshte korrupsioni hajnia padrejtsia qe jane vertyte te nje shoqerie moderne te cilat ne kohen partis i kishin une mendoj se shqiptret ne kosove e shqiperi jane krijuar te jetojn me rregulla dhe ligje strikte perndryshe ata politikanet te gjith qe vien ne pushtet jane te korruptuar e kan e bere miliona e banesa deri dubajn e larget te cilat nuk i gezonte Enver Hoxha dhe pasuri qe nuk i trashegoi as familja e tij shpresoj te vetedijsohemi dhe te mesohemi te gjykojm me drejt per ndryshe do vazhdojm drejt humneres qdo dit e me shume .....

6
Astronomi / “Fabrikë uji” në Rrugën e Qumështit
« ne: 08-07-2011, 01:03:43 »
flm max per keto shkrime qe shperndan ne kete faqe ...

7
Diskutime / A duhet te dalin vajzat pothuajse lakuriq?
« ne: 30-06-2011, 01:30:35 »
une mendoj se disa femra vertet e teprojn me veshjen e tyre dhe jam kunder saj sepse ajo ndikon negativisht te adoloshentet e dy gjinive mendoj se duhet te jen me te kujdeshme ne veshjen e tyre sidomos para femijve ne rruge mirpo nuk eshte ne rregull qe dikush ti klasifikoj femrat ne te bukura dhe te shemtuara mendoj se kjo i kalon te kaluares brentiani ti me teper i paragjykon gjerat dhe te duhet ende kohe ta kuptosh boten njerzore ..

8
per italianet nuk eshte qudi se ata kane edhe nje kryeminister te tille mirpo kjo nuk eshte rregull e cila vlen per te gjithe mendoj se trathtia mes qifteve eshte pasoj e qifteve te cilet krijojn familje pa menduar mir avanturen e tyre paraprakisht ndoshta une gaboj nese mendoj keshtu por ky eshte qendrimi ime ,,

9
une mendoj se gjithe jeta jone bazohet ne keto tri lemi shkencore duke filluar nga krijimi zhvillimi e deri te shkatrrimi dhe i gjith evulimi i shoqerise njerzore ka pasur per baze zhvillimin ne keto tri lemi shkencore nese mendoni ndryshe  atehere me bindeni.  ju uroj shume shendet per fund..

10
Pyetper / deshiroj mendimin tuaj
« ne: 30-05-2011, 00:43:01 »
tung pershendetje mendoj se ky nuk eshte fundi i botes dhe te gjith nga nje here bejme gabime sidomos athere kur marrim vendime te shpejta prandaj para qdo vendimi mendo mir e athere vepro une mendoj se te falesh eshte eshte mrekulli dhe shpresoj se tani e tutje gjithqka te jete ne rregull me jeten tuaj une mendoj se nuk ja vlen te diskutohet me antaret e forumit te cilet nuk jane profesinonist dhe keshilla ime eshte se bashku me partnerin tuaj te gjeni mirkuptim po nese ka nevoj edhe te kerkohet ndihma e psikologut ja vlen para qdo veprimi per te cilin do ishe penduar pas nje kohe shpresoj qe te keni mir kuptim sepse njerz te menqur jane ata qe bejne mrekulli kur gjinden ne situata stresi presioni dhe te gjith kete situat e kontrolloj edhe per kunder kushteve te veshtira mirpo nje dite shperblehen besoj se do kesh force qe situaten aktuale ta shendrrosh ne favor tuaj kalo mi r..

11
Derisa gjithe qytetaret e botes moderne i kontribojne sundimit te ligjit politikane ne Kosove e Shqiperi i kontribojne sundimit te ligjit te forces i cili sigurisht se ne Somali dhe Tanzani  dhe aty ku sundojn luant eshte i domesdoshem mirpo rasti i fundit i Deputetes e Albana mendoj se ajo eshte turpi i politikes shqiptare dhe ajo tregon mentalitin e ulet te politikaneve ne Kosove dhe Shqiperi per te cile nuk eshte i rendsi se perfaqsoj qytetaret shqiptar por interesat e tyre personale dhe mendjemadhsia e tyre shpresoj te gjykohet nga qyteteret me votat  e tyre ,ne vend qe politikanet ne Kosove dhe
Shqiperi te mbeshtetesin sundimin e ligjit ata mbeshtesin sundimin ligjit te forces [kafsheve]besoj se ata kane trasheguar diqka nga keta t e fundit . pres komentet e juaja ne kete teme....

12
Panorama / Foto nga Gjilani
« ne: 29-08-2010, 15:47:35 »
une mendoj se belinaa duhet ta permirsoj ate fjalin e pare edhe mendoj se kjo eshte nje monografi e cila e pershkruan mjaft sakte qytetin e Gjilanit edhe mendoj se ka bere nje pune te mire ky eshte nje monografi jo profesionale per Gjilanin por ja vlen ta shikosh askush nuk eshte prefekt ... 

13
Panorama / Shemtite e vendit tone
« ne: 29-08-2010, 15:31:45 »
Une mendoj se ky nuk eshte fundi i botes besoj se ne te ardhmen me konkurencen edhe kjo faqe e historis do te kalohet shpresoj shume personalisht......

14
tani nga diskutimet qe lexova erdha deri te perfundimi se per shqiprin dhe shqiptaret qe jetojn aty nuk eshte me rendesi se punon apo jo per shqiperin por te kesh respektin e shqiptarve duhet te jesh i huaji une personalisht nuk simpatizoj berishen per   mua  idol eshte i madhi Enver Hoxha mirpo nuk duhet mohuar vepren e madhe te Sali Berishes ju pelqeu kjo apo jo sa i perket emrave te politikanve ato mund te gjinden edhe ne shtete me te zhvilluara po besoj se per ata qe jan me afer serbeve dhe grekve se sali berishes ju falenderoj per komentet tuaja besoj se mentaliteti yne edhe me tutuje duhet te kaloj neper tranzicion e per dikend tranzicioni nuk do perfundon kurr..

15
Une personalisht uroj gjith shqiptaret nga shqiperia per kete projekt shume te madh dhe nje hap shume i madh drejt integrimit mbar shqiptar ju pelqeu kjo maqedonasve etj,dhe ky nuk eshte kontribut vetem i nje njeriu por mbar popullit shqiptar po njeherit edhe po te quhej kjo rruge Sali Berisha nuk do te prishte pune asgje keshtu mendoj une kisha pasur deshir kete teme ta komentoni edhe ju antar te forumit....

16
Tema Aktuale / Ekzekutohet deputeti socialist!
« ne: 04-05-2009, 08:28:51 »
Ngushllime familjes dhe gjithe Shqiperise
 
 Ata qe vrasin pas shpine kurr  sdo mund ta ndalin hovin atyre qe punojn qe drejtesia te vie ne vend prandaj kot e kan se prap se prap sa do vone denimi per ta eshte i pashmangshem..
 Shume respekt per punen dhe vepren e tij ...

17
Une personalisht mendoj se antarsimi i Shqiprise ne nato eshte nje hap i madh per shqiptaret po ne te njejten kohe edhe shume i dhimbshem sepse shume qeshtje te hapura jane mbyllur ne menyre automatike me pranimin e shqiperis ne nato si qeshtja Qame e shume tjera me intereson opinioni juaj se qfar mendoni per kete teme une mendoj se qeshtja qame ka qene dashur te trajtohet e me pastaj pranimi ne nato e jo te leshojm pe para kohe... 

18
Diskutime / INSTIKTET,a duhet te udhehiqemi prej tyre...?
« ne: 28-04-2009, 08:38:25 »
Po  une mendoj se instiktet jane veprime te cilat i merr truri ne ato raste kur vetdija jone nuk ka pergjigje ndaj atyre perceptimeve tona te jashtme...

19
Diskutime / 21 Dhjetor 2012 / Çfarë do të ndodhë?
« ne: 28-04-2009, 08:33:16 »
Deshiroj ta pergzoj autorin qe ka sjell kete shkrim ne kete faqe dhe une mendoj se eshte shume e qelluar dhe shpresoj se keso shkrime interesante do kemi ne kete faqe shume shendet dhe sukses ne te ardhmen ...

20
Une personalisht mendoj se me teper i mungon vetdijesimi nese keni zgjedhje si te vetdijesohemi apo si ta respektojm me teper njeri tjetrin........

21
Diskutime / Menyra me e mire per te bere leke!
« ne: 23-04-2009, 08:33:45 »
Po une mendoj se vete pyetja eshte e gabuar se leket nuk behen realitet behen por nga shteti por individet e qytetar i fitojn dhe menyra e vetme eshte  puna dhe jo gjithmon ate qe mbjell do korresh te nesrmen prandaj nuk eshte e kote ajo fjala popullore puno kot e mos rri kote besoj se derisa nuk keni enderr per te ardhmen tuaj kote se do fitoni para..

22
Shkenca / Planeti X dhe rreziku që i kanoset Tokës
« ne: 23-02-2009, 08:07:00 »
po shume informacion interesant besoj se burimet e ketij informacioni jane te besueshme por nje gje  e till te mos ndodh edhe pse kronologjia e ngjarjeve zhvillohet ne ate drejtim ju uroj shume sukses ne punen tuaj te metejshme dh e shpresoj se edhe ne te ardhmen do na sjellni keso tema interesante....

23
Diskutime / Kemi ne Kosove e Shqiperi shoqeri civile ?
« ne: 27-01-2009, 05:20:30 »
Qellimi i kesaj teme eshte te kuptoj nese ekziston shoqeria civile ne kosove e shqiperi e cila une mendoj se do ti levizte proceset perpara ne kosove ajo ekziston dhe mendoj se Vetvendosja e perfaqson ate mirpo intelektualet tjere mjerisht jane pjese e klaneve te interesit te cilet fare nuk ju intereson vendi po vetem perfitimet personale dhe nami i tyre dhe abuzimi i studenteve nga keta intelektual une mendoj se ne kosove dh e shqiperi do kemi nje pushtet i cili do i sherbej popullit vetem athere kur shoqeria civile do jete shume me e orgainzuar bashke me mediat do dal e thot mjaft me dokrrat tuaja patriotike dhe pasurit tuaja te paligjshme i takojn popullit shpresoj se ajo dite te mos vonohet sepse ndryshe do kemi nje fund shume tragjik...

24
Muzika / Thuaj JO muzikes tallava
« ne: 27-01-2009, 04:32:10 »
po kjo qfare flisni ju me ben te mendoj se ku jetoj valle une po pse ju antere te nderuar flisni keshtu e veproni ndryshe nese ju pelqen ajo muzike pse mos ta ndegjoni qfar te keqe ka kjo kur e demtoni veten nese eshte e demshme me rendesi eshte te mos e demtoni tjeret ketu ne kosove gjysma energjis elektrike vjeddhet  e njerzit heshtin vjedhin ne kosove e shqiperi politikan i vogel e  i madh shqipteret heshtin ndersa qenka krime te ndegjosh muzik tallava skuptoj fare kenga ime preferuar eshte nga Fatime Sokoli 'Enver Hoxha tungjatjeta po edhe tallava e ngegjoj si labinot tahirin besoj se askush nuk me keqkupton...

25
per mua personalisht qyteti qe me ka lene pershtypje eshte KUKESI DHE VLORA ME pelqejn keto qytete per disa arsye si afersia e njerzve mua personalisht me ka bere tte ndihem si vendas ndersa kete ndjenje nuk mund te ndieni tjeter kunde as ne Londer e as ne barcelon mendoj se pajtoheni mendoj se ndjenja e te qenit i huaj ju percjell gjithkund..

Faqe: [1] 2 3 4