Profile of cafuné

×

Permbledhja

cafuné
Zërist
Send PM
Offline Offline
Posts:   208 (0.049 per day)
Data e regjistrimit:   02-08-2011, 23:24:50
Last Active:   31-12-2013, 01:22:56

Messages - cafuné

1
Letersia Boterore / Shkrime të shkëputura!
« ne: 02-11-2012, 23:42:35 »
  "Dija me thote se s'jam asgje.
 Dashuria me thote se jam gjithcka.
 E midis te dyjave, rrjedh jeta ime."


       ~ Nisargadatta Maharaj

5
Café Zerion ツ / Kënga që po dëgjoj
« ne: 01-10-2012, 03:31:46 »

The Helio Sequence October*

6
Letersia Boterore / Shkrime të shkëputura!
« ne: 01-10-2012, 03:28:01 »
Perpara se te mund te rritesh, duhet te biesh ne dashuri tre here.
Se pari, duhet te dashurohesh me shokun e ngushte, duke shkaterruar pergjithmone shoqerine. Kjo do te te mesoje se cilet jane miqte e vertete dhe se ka nje vije te holle mes miqesise dhe dickaje me shume. Se dyti, duhet te biesh ne dashuri me dike qe ti mendon se eshte i perkryer. Do te mesosh se askush nuk eshte i tille dhe se kurre s'duhet te lejosh qe te te japin me pak se sa meriton. Dhe se fundmi duhet te dashurohesh me dike qe eshte njesoj si ti. Kjo do te te mesoje se kush je ne te vertete dhe se cili deshiron te behesh.
Dhe pasi t'i kesh kaluar te gjitha keto, meson se njerezit qe te duan me shume jane ata qe ti lendon, dhe se ata qe te lenduan ishin ata qe me shume kishin nevoje per ty. Por mbi te gjitha, meson se dashuria eshte thjeshte nje koncept dhe nuk eshte dicka qe mund te perkufizohet. Eshte e ndryshme per cdo njeri mbi kete toke, e secili prej nesh kerkon vetem ta duan ca me shume...


7
Café Zerion ツ / Doja te thoja..
« ne: 01-10-2012, 03:25:54 »

8
“Basically what we have here is a dreamer. Somebody out of touch with reality. When she jumped, she probably thought she'd fly...”

― Jeffrey Eugenides, The Virgin Suicides

10
Café Zerion ツ / Flisni cfare te doni !
« ne: 15-09-2012, 01:07:25 »Ti dhe Hëna
nga Ismail Kadare

Kësaj nate me hënë të vjeshtës
Dola fushës të bredh kuturu.
Retë shtohen me vrap pa reshtur,
Hëna duket aty-këtu.

Porsi vetë mendimet e mia
Po më shtyhen ndër mënd më shpesh
dhe pas tyre gjithnjë gjendesh ti
si kjo hënë që duket mes resh.

Hëna shpejt do të zhduket dhe netët
do të mbeten pa të, kurse ti
në ëndërrimet e mia pa jetë
perendim s’do të kesh kurrsesi.

11
Pyes veten, po ne a i dukemi te bukur yjeve?

13
Panorama / Ndjenja e momentit me nje foto.
« ne: 13-09-2012, 16:05:54 »

14
Café Zerion ツ / Jeta me ka mesuar qe...
« ne: 13-09-2012, 16:01:28 »

...vazhdon.

15
Café Zerion ツ / Flisni cfare te doni !
« ne: 11-09-2012, 21:32:36 »
"Mos lejo veshet te besojne, ate qe syte s'kane pare,
e mos lejo gojen te thote, ate qe zemra nuk e ndjen!"

  ...

16
Café Zerion ツ / Sa MP keni?
« ne: 11-09-2012, 21:06:10 »
-

17
"I’m very much down to earth, just not this earth."

18
Café Zerion ツ / Nje fjale te huaj....
« ne: 11-09-2012, 20:59:23 »
Life

19
"Qe ta dish... ndonjehere engjejt pijne cigare dhe i fshehin nen menge dhe kur arkengjelli vjen, ata i hedhin tutje. Kurse ne na duket sikur bien yje!"

20
Café Zerion ツ / Flisni cfare te doni !
« ne: 11-09-2012, 01:56:23 »
- Ne c'zoter beson ti?
- Do te te ndertoj nje tempull pasqyrash, qe te mund t'i shohesh.


   Andrea Gibson

Faqe: [1] 2 3 4 5 6 ... 23