Profile of the eagle

×

Permbledhja

the eagle Zërist

Stats for the eagle
Posts:   125 (0.021 per day)
Personal Text:   Verdana
Vendndodhja:   oxford
Data e regjistrimit:   01-04-2005, 14:01:18
Last Active:   08-03-2006, 16:57:18
Gjinia:   Mashkull
Age:  
Offline Offline

Messages - the eagle

1
Futbolli / : CHELSEA FC
« ne: 27-02-2006, 15:30:25 »
mire e ke ti djdiki por fatkeqesisht ndeshja kundra Barcelones nuk shkoi ashtu si e pritem ne tifozat e Cheseas pasi Chelsea e humbi ndeshjen  2  - 1 me dy autogola te shenuar nga Mota per Barcelonen dhe John Terry per Chelsea dhe golin e fitores per Barcen e shenoi Etto .desha te permend se Chelsea lujti per me shum se 50 minuta me 10 lojtare pasi mbrojtesi Spanjoll Del Horno e pa veten te nxjerr  jashte  me karton te kuq pas  1 faulli kundra Messit  i cili vlen te permendet qe ishte shkaterruesi i Chelsea edhe pse nuk shenoi ....vlen te permendet se kartoni i kuq per Del Hornon e Chelsea ishte i pamerituar ...gjethsesi ne tifozat e Chelsea vazhdojm te besojm se ne ndeshjen e kthimit do kemi me hsum fat dhe do ta kalojm kete raund duke pare se edhe javen e fundit lojtaret tane ishin ne nje form te mir dhe arriten te rrahin Portsmouth me 2  gola te shenuar nga Frank Lampart dhe Arjen Robben ..........

2
Futbolli / : Premier Liga edicioni 2005 - 2006
« ne: 27-02-2006, 15:16:33 »
kjo jave shenoi rezultatet e me poshtme
Birmingham 1  - Sunderland 0
Blackburn  1  - Arsenal  0
Charlton   0   -  Aston Villa 0
Chelsea 2  - Portsmouth 0
Newcastle  2   -  Everton 0
Bolton   2   -   Fulham 1
Liverpool  1 - Man.City 0
West Brom 0  - Middlesbrough  2
 Man Utd - West Ham dhe Tottenham - Wigan do luhen nje date tjeter per arsye se Man Utd lujti kundra Wigan te dielen per Carling Cup ndeshje te cilen e fitoi 4 - 0...

3
Pyetper / : Kush është qyteti më i bukur shqiptar ?
« ne: 22-02-2006, 16:01:49 »
keni harru  me vu Janinen tek ato qytete.... Janina eshte qyteti  shqiptar me i bukur.....

4
Diskutime / : Pse femrat puthen?!
« ne: 20-02-2006, 15:50:05 »
femnat puthen...... ndoshta bejnme shum se  :puth ndoshta edhe


pa foto te tilla...

5
Futbolli / : Premier Liga edicioni 2005 - 2006
« ne: 19-02-2006, 14:23:25 »
kete jav premiershipi Anglez luajti vetem nje ndeshje ndermjet Tottenhamit dhe Wigan e cila perfundoi 2-2 ndeshjet  e tjera jan zhvilluar per FA Cup ku vlen te permendet fitorja e Liverpoolit kundra Man Utd 1-0

6
Futbolli / : CHELSEA FC
« ne: 19-02-2006, 14:20:27 »
sot Chelsea rrahu per FA Cup ekipin e colchesterit 3-1 me gola te shenuar nga Ferreira dhe Joe Cole (2) pasi mbrojtesi  Ricardo Carvalho kishte shenuar autogol.........Che lsea kaloi keshtu ne 8 me te miret dhe shorti per ne 4 me te niret do hidhet neser........

7
Futbolli / : CHELSEA FC
« ne: 14-02-2006, 07:14:51 »
te dielen Chelsea pesoi humbjen me te thell qe kur Morinho u be manager.. 3-0 ne Middlesbrough.. ishte nje form jo e mir nga ana e Chelsea dhe u ndje mungesa e Makeleles dhe Drogba  dhe Morinho u detyrua te perdore mesfushorin Esien si mbrojtes pasi Gallas doli i demtuar... gjithsesi Chelsea esht ekip i madh dhe do gjej menyra te kthehet ne rrugen e fitores duke filluar qe kete fundjave me nje ndeshje te leht per kupen Angleze kundra Colchester te divizionit te 2 ...por javen tjeter do jete ndeshja me e rendesishme kundra Barcelones....

8
Futbolli / : Premier Liga edicioni 2005 - 2006
« ne: 14-02-2006, 07:02:48 »
desha te shtoj edhe ndeshjen e mbremshme West Ham 3 Birmingham City 0 ..dhe pas kesaj fitorje West Ham ka kaluar ne vend te 6...

9
o god i can't believe that Albanians still in the 19 century..i was hoping that thay are no more that 50 years behind the world...what a shame 150 years behind....

10
sa gjynah or ti ....... ohoho: ohoho:

11
what's wrong with black ..people are all the same and i better get marriead to a 40 years old English or French lady who loves me for who i am then with a Albanian girl who love my money and  wash her self monthly...

12
Futbolli / : CHELSEA FC
« ne: 05-02-2006, 14:22:59 »
edhe 1 fitore e bukur per superstaret e Chelsea kundra Liverpoolit  2 - 0 me gola te shenuar nga Gallas dhe Hernan Crespo fitore e cila shenoi edhe nje rekord tjeter per zotin Morinho   u bene 4 vjet qe asnje skuader nuk e ka mundur ne fushen e vet ..2 vjet me Porton dhe 2 vjet me Chelsea....simple the best .............

13
Futbolli / : Premier Liga edicioni 2005 - 2006
« ne: 05-02-2006, 14:16:42 »
renditja pas javes 25
1 Chelsea  25 ndeshje   63 pik
2 Man Utd  25  '' ''          51 pik
3 Liverpool 23  '' ''''        45 pik
4 Tottenham  25,,  ,,      44'' ''
5 Arsenal 24  ''              40
6Wigan ''  25  '' '''' ''       39
7 Bolton  ,, 23   '' ' '       38
8 West Ham 25   ''''       38
9Blackburn   24  '' ' ''      37
10 Man  City ..25   '' ''''  34
11 Everton ' '' '' 25        33
12 Aston Villa  ''' 25  ''   30
13 Charlton  ''' 23'' '' ''   30
14 Fulham  ' ''   25   ''  '' 29
15 Newcastle ' '' 24    '' '29
16 West Brom '' 25   '' ''' 26
17 Middlesbrough 24  '' ''25
18 Birmingham  '' '' 24  '''  20
19 Portsmouth  '' ''25  '' '  18
20Sunderland   '' ''24  '' ''   9   

14
Futbolli / : Premier Liga edicioni 2005 - 2006
« ne: 05-02-2006, 14:03:03 »
ja dhe java e 25 .
 e shtune
Man Utd 4  -  Fulham 2
Newcastle 2 - Portsmouth 0
Middlesbrough 0  Aston Villa 4
Birmingham 0  - Arsenal 2
Everton 1  -  Man city 0
West Brom 2 Blackburn 0
West Ham  2 - Sunderland 0
Bolton 1 -  Wigan  1
 dhe te dielen  
Tottenham 3 - Charlton  1
 Chelsea 2  -- Liverpool  0
 

15
i'm married to a lady from Portugal ...is nothing wrong......... i see no reason to get married with Albanian's only..........

16
Futbolli / : CHELSEA FC
« ne: 02-02-2006, 16:49:25 »
edhe nje jave jo shum e mir per Chelsea .nuk arriti te mare me shum se 1 barazim ne fushen e Aston Villa..gjithsesi duke pare se ndjekesit me te afert humben ose barazuan Chelsea vazhdon te udheheqe me 15 pike avantazh ..edhe te dielen ora 5 me te Shqiperise mos humbisni rastin te shihni ndeshjen me te bukur ndermjet Chelsea dhe Liverpool ne Stamford Bridge ....

17
Futbolli / : Premier Liga edicioni 2005 - 2006
« ne: 02-02-2006, 16:25:33 »
ne kete mesjave u zhvilluan ndeshjet e javes te 24 te premiershipit ...
  te marten
Charlton 0  - West Brom 0
Fulham 1  -  Tottenham 0
Sunderland 0 - Middlesbrough 3
Wigan 1 - Everton 1
   te merkuren
Arsenal 2  - West Ham 3
Aston Villa 1  -  Chelsea 1
Blackburn 4  Man Utd  3
Livverpool 1  -  Birmingham 1
Portsmouth 1  - Bolton 1
Man City 3 -    Newcastle 0
  Chelsea vazhdon te udheheqe me 63 pike te ndjekur nga Manchester United me 48 Liverpool 45 2 ndeshje me pak .Tottenham 41 Wigan 38  . Arsenal 37 ..etj...

18
Diskutime / : Janë femrat shqiptare te bukura?!
« ne: 31-01-2006, 15:54:11 »
me vjen keq ta them po ne nje reviste Londineze qe botoi listen e bukuris te femrave ne bote  femnat Shqiptare u renditen te tretat nga fundi per sa i perket bukurise duke lene prapa Anglezet dhe si femnat me pak terheqese ishin ata nga Afganistani...sorry girls ..........

19
Albanian Forums / : Play and learn! - English -
« ne: 30-01-2006, 15:45:39 »
WATERMELON

20
Futbolli / : CHELSEA FC
« ne: 28-01-2006, 15:45:07 »
Sot Chelsea nuk mundi te marre me shume se nje barazim ne vushe e Evertonit por gjithsesi fitoi te drejten e ndeshjes se kthimit ne fushen e vet ..golin e Chelsea e shenoi mesfushori Frank Lampard ....

21
Futbolli / : Premier Liga edicioni 2005 - 2006
« ne: 28-01-2006, 15:39:56 »
liga Angleze esht off kete weekend pasi jane luajtur mdeshjet per F.A Cup ku e papritura me e madhe ishte fitorja e Boltonit kundra Arsenalit 1-0 ..nje sezon jo i mir ky per Arsenalin i cili eshte jasht dy kupave te Anglise dhe nuk ka asnje shanc per fitimin e Premiershipit..edhe per Chelsea nuk ishte nje dite shume e miri pasi arriti vetem nje barazim 1-1 ne fushen e veshtir te Evertonit dhe ka te drejten e ndeshjes se kthimit ne fushen e vete.....

22
Futbolli / : CHELSEA FC
« ne: 24-01-2006, 15:55:25 »
ALL TOGETHER ....

[attachment[/attachment]

23
Futbolli / : CHELSEA FC
« ne: 24-01-2006, 15:51:29 »
nje tjeter Portugez mbrojtesi Ricardo Carvalho

24
Futbolli / : CHELSEA FC
« ne: 24-01-2006, 15:49:28 »
lojtari Portugez qe firmosi per Chelsea para 1 jave

25
Futbolli / : CHELSEA FC
« ne: 24-01-2006, 15:44:31 »
Ivory Coast and chelsea Didier Drogba.

Faqe: [1] 2 3 4