Profile of walter

×

Permbledhja

walter Zërist

Stats for walter
Posts:   215 (0.037 per day)
Personal Text:   Zeri YT
Data e regjistrimit:   02-06-2005, 13:21:32
Last Active:   17-03-2009, 15:19:16
Age:  
Offline Offline

Messages - walter

1
Berni ka shume sende per tu zbuluare, konkurenca ne treg seshte asgje vetem e vetem vler. Pra nese ata lajmrojne se kane fituare shume mire qka ka te keqe paguajne tatimit shtetit dhe shteti perfiton, as gje te keqe. Pore tv klan meriton te jete tv si mendon ti, kane program te pasure,jo zotri po le te jete qfare eshte me ato te ardhura qe ka pase do ta paguaj edhe tatimin per mua seshte me ransi edhe nese ato jane 100 leke. Per tvsh qka te shiqoshe ne ate program me trego te lutem hiqin dhe asgjen aty tjeter nuke gjene e kjo eshte ne ter boten ashtu programet shtetrore jane dizimformatat ma te mdha qe egzistojne pa marre parasyshe cilit shtet i takojne kete e di edhe ti shume mire.  Ndersa tv private jane ato qe mbeshteten nga matrialistat dhe jane ma te shikura gjithkund andaj edhe ne shqipri. Eshte e lete te dihet pse mbajne njerin kra poitik apo krahun tjeter ; sepse rolin kyq e mbajne tatimet kushe kerkon tatim ma shum do te kritikohet shume e thjeshte. Pore me salen eshte diqka tjeter , per kryeministrin tone qdo gje qe kritikon ate per te eshte armike tv , shtypi , e shume persona tjere qe jane afer ti . Aje ka tani problem kyqe ne pd e aje eshte Bamire topi ky eshte problemi i sales e jo top medija. Sepse te gjithe e dine se pd munde ta shpeton vetem bamiri. pore shume lete ky i dyti munde te perfundon tek ngjela e shume te tjere ndoshta edhe tek hajdari vetem e vetem pse po e rrezikon mafijozin komuniste te pd. me salen askunde pd e edhe vete shqiprija . Ky eshte mendimi i imi dhe shume te tjerve, kure te han gjarperi tutesh nga hardhuca . te pershendes.

2
Prape spo te kuptoj : per cilat interesa e ke fjalen , une le qe nuke kame interesa pore ase qe dua te kem nga keta njerze. Se dyti po Berisha per marveshjet me serbin per zhdukjen e shqiptarve te kosoves qka na qenka kjo.berni lexoje nji here librin e Momire Bullatoviqit dhe shiko qfare ka bere ky Berisha pse dhe si e furnizonte serbin per kete ti nuke shkruan nese je demokrate duhete te shkruashe nese je me ndonji kra politike ajo eshte diqka tjeter, nese kritikojme te themi te verteten se nese te larte permendurit jane te lidhure me mafi po ky nuke qenka. Pse ky njeri ende e mbane mshehure vrasjen e remzi hoxhes shqiprarit nga maqedonija i cili punonte per interesa kombetare. A edin ti se ky u vra me urdhe te berishes mesiguri thua jo pore te gjithe po thojne po. sado qe njeriu mendon se njera apo tjetra pale ka fai duhete te dyja te gjykohen jo nga ne pore nga gjygji nese ka pore mendoje se ne shqipri keta jane edhe gjygj edhe shkop.

3
Nuke po te kuptoj pse ju Berni shkruni ne forum , se paku deri tani asnje problemi nuke ja keni qelluare pore vetem me genjeshtra e me thashe e thame mundohni te hapni tema qe per akend skan ase vlere te lexohen. Shikoje veten nji here ne pasqyre se nuke je mire.

4
Tema Aktuale / Berisha bën shqiptar terroristin islamik
« ne: 17-04-2007, 08:12:34 »
Shumemire po e zeme se ne ate kohe nuke eshte dite shume per terorizmin, pore per naften serbise per ti shkatruare kosovaret ndoshta ase per kosovaret njeriu ne fjale nuke ka diture. Per top medijen shqiptare po ky njeri ka qene ne fiks fare dhe mbeshtetke samirin dhe doktorrin per kritikate qe i benin nanose ooooosa i pelqente e tashe joooooo paskem gabuare se keta jane te krisure dhe mafijoze mendoni pake para se te shkruni .

5
Deshum apo jo ketu ka shume per te akuzuare, Berni qe kurre ne asnje problem ase politik ase kulturore deri me tani nuke e ka qelluare akuzon te gjithe mediat politikajte e cilit do kra vetem e vetem jo salen dhe kompanin e tij. Pra nese keta jane mafi ashtu po e lem po njeriu qe shiti naften serbise per qfarosjen e kosovarve kushe ishte sala , po kete se permende fare duhete ky te shkon ne gjygj. apo e falen edhe kete mafijoz siqe i quajn jo zotri te gjithe duhete te jene te njejte para ligjit. e kete rrelen ku e le pse se ermend adem trimin qe ben qka don ne shqipri , po ku eshte sala pse nuke e qete ne gjygje. duhete te jemi korekte per hire te se mires se shqiprise.

6
Tema Aktuale / E djathta sheh Bamir Topin si President !
« ne: 31-03-2007, 05:13:40 »
Me tregoni pse ky Berisha nuke e propozon Bamir Topin per kryetare te PD po shkone e propozone per aty ku ka ndikim shume ma te vogel. Ky njeri duhete ta zavensoje ate komunistin qe e propozon dhe te bene reforma ne PD e jo aty ku ska ase per tu ber. Salihu po me dukete po e pastron ngadal konkurencen.

7
Tema Aktuale / Berisha, koha për pension
« ne: 26-03-2007, 07:52:36 »
Do te ishte mire, pore se pari don tu shkatrron karijeren politike disa aty mbrenda partise psh oldashit e tani edhe bamite Topit duke i propozuare per vende ku nuke duhete. Se pare keta duhete te ishin kandidatet per kryetare partije pore ky njeri nuke ka deshire fare qe dikushe ti kundervihete e kete e dime mire si kaloje me ministrin e arsimit te kesaj qeverije.

8
Ju te gjithe qe jeni te kyqyre ne kete teme te forumit munde te shikoni ne fillim qka eshte shkruare kure tema u hape dhe munde ta dini kushe pati te drejte, edhe pse nuke vi nga tirana kryeqyteti i shqiptarve pore mendja ma thote se paskeme pasure plotsishte te drejte. Berni me fale pore duhete te pajtoheshe me humbje dhe prape po theme shume po ofendone te mose me keqe kuptoshe pa nji te keqe pore si me mike andaj te luse te jeshe ma demokrate dhe te thuashe populli i tiranes votoje Ramen se mendone se ka plane ma te mira per tiranen dhe kaqe . JU PERSHENDES.

9
Berni ku pi merre keto informata te lutem . Qka punon ti vete, nese e dini se kushe fiton  dmth qenkeni fenomen, pore mua nuke ka ransi kushe fiton, ska ransi kushe kane e mbron, ska ransi asgje vetem nje ka ransi kushe ka planin ma te mire per tiranen., kushe munde ta ben tiranen qytete te bukure qfare i ka hije nji kryeqyteti kjo eshte me ransi . Per momentin kemi keta dy kandidate te mire e te kqi ata qe jane. Mose kritiko njerzite ne menyre se si sillen qka hane e qka pin qka veshin e qka deshin ato jane probleme private. Nese done te kritikon shkruaj per planete e tyre per qytetin , thuaje kjo spo me pelqen , kjo ndertese se ka vendin aty apo ketu , kjo ure seshte per ate vende , keto rruge spo me pelqejne jane te gjera apo te ngushta , ky teater spo me pelqen per kete arsyje , ky parke eshte vendose gabimishte dua qe te jete keshtu, etj etj.. Keto jane kritikate qe munde tu bahen kandidateve e kursesi jeta private se ne merremi me jetate e tyre private apo si te them ata jane ne kuaj e ne po ecemi kemb. keshtu mendoj pa hidhrime nese keto qe permenda ma larete shikohen dhe kritikohen ate here eshte me vende te pershendes.

10
Kosova Sot / Dispozitat kushtetuese të planit të Ahtisarit
« ne: 04-02-2007, 20:43:52 »
Spo e shohim planin zotri

11
Paraqite planin ta studijojme pake e mandej flasim

12
Tema Aktuale / Zgjedhjet lokale me 18 Shkurt 2007 !
« ne: 23-01-2007, 12:01:24 »
Pse a ka asi qe do te votojn mendja nuke ma pranon pore tek ne gjithqka eshte e mundure , kjo eshte loje e Berishes dhe e Nanos me shqiptaret e gjore.

13
Tema Aktuale / Zgjedhjet lokale me 18 Shkurt 2007 !
« ne: 22-01-2007, 11:06:04 »
O Petrit keto jane zgjidhje te zorit, dhe te zorit do te mbeten le te jane si te jane.

14
Tema Interesante / Përse Rama ka të drejtë
« ne: 19-01-2007, 00:59:45 »
Njashtu edhe une mendoj , spo di qka te them jame pa koment se do shqiptare kane fillu edhe te zezes ti htojne e bardhe.

15
Tema Aktuale / DO TE KEMI ZGJEDHJE ME 18 SHKURT
« ne: 19-01-2007, 00:48:21 »
Po qka si tu themi:

16
Tema Aktuale / Zgjedhjet lokale me 18 Shkurt 2007 !
« ne: 17-01-2007, 00:07:20 »
Mire ke be bBerni qe ja paske ndrruere vendin temes te ka takuare dhe e ke ber. Nder te tjera tani do te kemi zgjidhje.

17
Te lumte kete e ke shkruare bukure dhe ska kushte ta kritikoj se e tera eshte e vertete.

18
Kosova Sot / Simbolet e Kosovës (?!)
« ne: 14-01-2007, 12:40:54 »
Qfare interesa komtare spo kuptoj.

19
Vipat Shqiptare / Adelina Ismajli
« ne: 13-01-2007, 12:10:44 »
Nga keto informata.

20
Tema Aktuale / DO TE KEMI ZGJEDHJE ME 18 SHKURT
« ne: 13-01-2007, 12:06:30 »
Partite politike ne shqiperi ma ne funde rane ne takord qe te kemi zgjidhje me 18 shkurte se a mjaftone koha kete duhete ta dine vete ata , duhete shume e shume te punohete nga ter kjo dele se problemi ishte shume skandaloze per mua dhe per shume juve. U murene veshqe qe personate qe kane mare qetifikatat para nendori ne votime duhet te kene edhe ndonji dukumente tjeter identifikimi dhe ter kjo ishte problemi uuuuuuurrrrrraaa.

21
Forumi Politik / KS “Lidhja Demokratike”
« ne: 12-01-2007, 15:25:56 »
Per hajre paqin fate .

22
Po te ishte ashtu do te isha me ju pore jame krejsishte i mendimit te kundert. E ter e keqja nuke vjen vetem prej rames ,pore e ter e keqja vjene nga du magjistaret e politikes shqiptare e  ata jane Berisha dhe Nano . Keta te dy krijuane kriza te ndryshme ne shqiperi , dhe ato ishin katastrofale per vendin. Po te shikohete qe nga ramja e ditaktures e kendej keta te te beren qdo gje qe eshte per u ber qe shqiperija te shkone vetem ka kaoset e jo nga zgjidhja e problemeve. Qe te dy ishin vjedhes te zgjidhjeve qe te dy ishin menagjuse te dobet te shteit, qe te dy beren qe shqiprija mse te jete afer bashksise europjane dhe qe te dy jane edhe tani burim i krizave.
Duke pare ter situaten e krijuare tani bime ndeshe edhe me Ramen si fajtore kete sdua ta mohojme pore shkolle e kuje eshte kjo kushe e krijon kete. Vete takimi i ketyre mashtrusve vetem sa veshterson gjendjene, Thuhet pse: Qka nese mu per kete pse jane takuare keta te dy rama do te punone ne te kunderten kjo si e para, ndersa ketu shofe edhe humbjen e autoritetit te Berishes pse takohete me nji pensioniste te politikes Nanon. Qka munde te ndodhe siqe eshte ma e keqja keta te dy e beren , qka i ofroj berisha nanos per kete ku ta dime ne se pa nji shperblim kete nuke do ta kishin ber.
Ndoshta do te mblidhem mende nji here e pergjithmon keta jane njerze qe shkatrrojn vendin ton e askushe tjeter.

23
Kjo te bene te qeshesh te ndiheshe aji qe je urime te perzeerta te gjithve ,kjo eshte vetem fillimi i deshires.

24
E ndegjova te tere intervisten pore nuke pashe asgje te do te me kishte quare te kuptoj se kane zgjidhure diqka. Jo keta qe te dy ulen dhe folen shpeshe edhe akuzuan gazetare pa nevoj . Pore nuke me befasoje se keta dy jane berthama e te keqes se politikes shqiptare , keta jane hiqe ma pake se mafioze te pa pare ndonji here . Keta e prunen shqiperin ne kete gjendje te mjerushme , keta jane fajtore kryesore se po ta degjoshe mire konferencen ku nji vende nano thote se ka sterviture keta djeme , automatikishte shtrohet pytja per qfare i ka sterviture per bojkote figen qe duhet ta pasure per zgjidhjete apo per diqka tjeter. Ne anen tjeter berisha thote se e tera eshte se qetifikatate nuke duhete te behen foto kopje dhe tani pysim pse jo, nese ka nevoj dhe nuke e di saksishte se ne shqiperi a kane te gjithe te rriturit leternjoftim kjo me ben te dyshoj se gjithkunde ne bote votohet me leter njoftim
. dhe nese kjo eshte e vertet mose vete per ne ku jemi.

25
Tema Aktuale / ENIGMA
« ne: 11-01-2007, 15:15:51 »
Esht e vertete pore ku jane ata e kane humbure rrugen kohen drejtimin dhe tani jane ne mjegullen e dendure ne po i ferkojne syte.

Faqe: [1] 2 3 4 5 6 7