Profile of ylli1

×

Permbledhja

ylli1 Zërist

Stats for ylli1
Posts:   19 (0.004 per day)
Data e regjistrimit:   05-11-2007, 15:58:53
Last Active:   20-12-2010, 23:22:39
Age:  
Offline Offline

Messages - ylli1

1
jeta nuk filloi me lindje tim dhe as që mbaron me vdekjen tim.

2
Diskutime / Armiku me i madh i njeriut?
« ne: 02-09-2009, 21:34:30 »
vetem koha askush tjter,,,,

koha esht nje armik i pandalshem,,,kujton te djeshmen e pakthyshme,,kujtoni paraardhesit tuaj para 10 gjenratve,,si kujton njeri me,,as qe dim se ishin dikur,,mbas disa viteve dhe neve nuk dote na din njeri se a kemi qen,,koha ne tret ne hares

3
Derguar nga: kreshnik_sokoli2000@yahoo.no


Kreshnik Sokoli

DEBAT VITI VI - 21 PRILL 2004

KE SHUM PERSHKRIME TE SAKT DHE TE SHENDOSHA,,ESHT E VERTE KJO QE THUA TI,,

ESHT E VERTET QE SHUM PAK NJERZ JU BASHKUAN UCK,,ESHTE  EVRTET QE AQ ISHTE SHIFAR E USHTARVE TE UCK DERI NE MBARIM TE LUFTES,,PO MENDIMI IM ESHT SE KJO SHIFER DHE NUK ESHT E PAKT,PER TA BE NJE LUFT SHUM EFEKTIVE,SIKUR TE KISHIM KOMANDANTA PAKSA ME TE ZGJUT DHE ME TRIMA,,KET E THEM ME PLOT BINDJE,,SE SHTABI I PERGJITHSHEM I UCK U MOR ME SHUM ME POLITIKE ( DISI DHE JU INPONUA )SESA ME PALNE TE LUFTES,,UN SI NJE NJERI MODEST DHE ME PAK NJEOHURI QE KAM FITU PAK GJAT LUFTES KOSVES DHE TE MAQEDONIS,,DHE DUKE U NIS NGA AJO SE QKA KAM BE PER EVDNIN TIM DHE QKA ISHIN MUNDESI PER TE BE ME SHUM QE UN SKAM DIT ATER,,KAM PA SE MUNDESIT KAN QEN SHUM NE FAVORIN TON,,DOTE MUNDOHEM TE PERSHKRUAJ MENDIMETE  MIJA,,SHPRESOJ TE ME FALNI PER GABIMET NESE DOTE ISHIN TE GABSUHME KETO

JU E CEKET VLALU I DASHUR PER SHIFERN E USHTARVE QE ISHIN DIKUND AFRO 15000 USHTAR

DUKE U NIS NGA FAKTI SE NE ISHIM I VETMI POPULL NE BOT QE NE FILLIM TE KRYENGRITEJ SE TI KISHTE NJE TERTOR BUKUR TE MIR TE QLIRUAR PLOT 50 VITE,,ISHMI I VETIMI POPULL QE KISHMI FABRIK MUNCONESH DHE ARMESH,,KSIHMI DY AKADEMI SHKENCASH,,KISHMI MBI 20 000 USHTARAKESH TE KAVALIFIKUAR,,ME GJITH KETO MUNDESI QE KSIHMI AJMI KU JEMI,,DUKU DOTE THOT SE PASKA NGEC PUNA,PO UN DOTE MUNDOHEM TE ARSYETOJ KET MUNDESI QE KSHMI REALISHT

TANI E VERTETE ESHT SE KAMI 15000 USHTAR AKTIV NE TEREN,,KET FORC U DESHT TE RITE JO NE NUMER PO NE NJOHE DHE QELLIME SE PSE DUET TE LUFTOHET,,TE VISHET ME QELLIM,,THEM NJOHJE SE INJORANCA ESHTE  ARMIK I NJE SHOQERIJE,,PO NE RETHANA LUFTE UGXIMI ESHT ME E NEVOJSHME SE EDHE VET DIJA,,SE NE SHUMCEN E RASTEV GJERAT NUK ECIN SI PALNIFIKOJM NE,,PO GUXIMI FAVORIZON GJERAT PER TE DAL NGALLNJIMTAR..

SIKUR TE KISHMI ARMATOS KTE USHTAR ME TE GJITHA PAISEJET E NJE USHTARIT KEMBESOR,,DHE QE NE FILLIM TE LUFTES TI KISHMI NDA NE GRUPE NGA 10 VETA,,DOTE THOT SE NE TEREN DOTE KISHIM PAS 1500 SUKDRA GUERILE,,KU PO QE SE NUK DOTE DONI QE GJRAT TE ECIN NGADAL DHE SIGURT DOTE KISHMI KERKU NGA GJDO NEJST TE NDERMAR NJE AKCON NE JAV..PO MBRENDA TERORIT TE KOSVES ME 10 000 DISA KILOMTRA KATRO DOTE KISHIM PAS 1500 SULME GURILE NE NJE NAT TE VETME APO EDHE MBRENDA NEJ JAVE..

NGA GJDO GRUP QE DOTE PERMBANIN NJESIT DUET TE KISHIN PAS NGA NJE KOMANDANT TE ZGJUAR DHE TRIM..I CILI ME KUJDES DOTA ZGJIDHTE VENDINE  VRASJES ME KUJDES ( SE GUERLIJA JEP KET MUNDESI TE ZGJELL I PARI SULMUSI )KU AJI DOTE JET NE SULM ME I FAVORIZUN NGA POZITA GJEGRAFIKE,,E TE ZGJELL AREMT E DUHURA  ,TE KET MUNICON TE MJAFTUSHEM ,TE POZICIONOJ GJDO USHTAR VETN NE POZIT TE DUHUR.TE  MBAJ ARMIKUN SA ME GJAT NEN ZJAR,,QE GJDO GJE TE JET NE BEFASI NE VITEE.. ( NE KET RAST SUKSESI NUK DOTE MUNGOJ )

PO QESE KETO SULEM ZGJASIN ME SHUM SE NJE OR ( VARET NGA RETHANAT,,SE POQ E SE KEMI TE BEJM ME NJE PTROLL TE VOGEL SKA PSE TE ZGJAT ME SHUM SE 5 MINUTA ) DOTE KISHIM PAS  ( MUNDESIHT MBRENDA NJE NATE  TE NDOLL KJO,,PSE EDHE MOS TE KISHTE NDOLL NE NJE NAT TE VETME KJO )1500 OR LUFTIME OFANZIVEE,,JAN OR PUNE KETO VLLA,,UN NJO SHKIJET SHUM MIR KAM PAS NE LAGJE I DI QE NGA FEMIRIJA E DI SA SA TE GUXIMSHEM JAN,,PO KUR MUNGON TIGRI EDHE MAJMUN BEHET MBRET E THOT NJE PROVERB KINEZE,KU SHUM BUKUR KADARJE E MER SI SHENBULL NE LIBIR E PREFESOR UKSHIN HOTIT,,POLITIKE DHE FILOZOFIJA E QESHTJE SHQIPTAREE..

MENDIMI IM ESHT SE PER NJE KOH TE SHKURT DHE PA NDIMEN E FAKTORIT NDERKOMBETAR ( MENDOJ EN ASPKETIN USHTARAK ) DOTE KISHIM ARIT TE JEMI TE LIR,,KAQ NGA UN,,ME BENI HALLA VLLEZER TE ME FALNI,,ZOTI JU RUAJT TE GJITHVEE

4
Masha
Gjinia:


    A besoni ne jetën pas vdekjes ? Si mund te jet ajo ?
« Përgjigjja #1 më: 06-09-2008, 14:56:41 »   

--------------------------------------------------------------------------------
Besoj ne jetën pas vdekjes. Nuk është se kam ndonjë ide te qartë se si mund te jetë... por mendoj qe nuk ka mundësi qe qeniet njerezore te shuhen fare..Shpirti ynë do "jetoje " akoma diku tjetër.
 
 Raportoje    E identifikuar 

--------------------------------------------------------------------------------
o Zot, ruaje Shqipërinë prej shqiptarëve! "F.Konica"


KE DHEN  NJE PERGJIGJE SHUM TE QELLUAR,,DHE KJO THENJE E KONICES ESHT SHUM E SAKT


PO BESOJ NE JETEN E PERJETSHME,,DHE PO TE NDALEMI TE EMDNOJM PAK ME THEDHESIHT DOTE BINDEMI PER KET,,ZEMRA ESHT NJE COP MISHI NDERSA SHPIRTI ESHT GJE E PA VDEKSHME

5
Diskutime / Armiku me i madh i njeriut?
« ne: 29-08-2009, 20:07:44 »
ARMIKU ME I MADH I NJERIJUT JAN DY GJERA,,NJERA EHST INJORANCA DHE E DYTA ESHT KOHEE hmmmmm:

6
Café Zerion ツ / forumistat e humbur
« ne: 29-08-2009, 20:03:05 »
un ju kerkoj ndjes,,besoj qe te pakte jan forumistat qe me njeohin,,se jam pak aktiv ne postime,,em shum me pelqen te elxoj,,po ndonje her dhe postoj,jo shum shpesh,,po nder koh jam ketu ne mesin tuaj,,ndihem shum mir ketu,,kalon bukur te gjith

7
e ksihte pyt nje njeri shokune ti te ngusht,,e do ti sexi,,ky ishte pergjigjur qemndem per sex si me pyt keshtu,,jo e dija po desha te dij i sigurt se a i ke mend e keti  te tim,se edhe ky voglushi im vdes per sex,,paskeni te nejta mend,,kur mend nga koka a madhe bien ne ndikim e ksaj koke te vogel( p..... ) ndoll kjo qe lexuam me lart hahahahhahahahahhah ahaha

8
Letersia Shqiptare / At Gjergj Fishta!
« ne: 29-08-2009, 19:48:39 »
VETM NJE POPULL SI I YNI MUND TE JEP NJERZ TE PERMASAVE TE TILLA,,ANDEJ DHE TE UAJT NA KAN SHUM ZILI,,SA SA NJERZ TE MDHEJ DHAM NE BOTES...ASKUSH ASNJE LIGESI NUK PA NGA NE,,SHUM VITE EVROPES JU BEM MUROJ,,DHE U SHPERBLYEM ME COPTIM TE TOKEVE TON,,EVROPA MENDOJ TE BEJ STABILITET NE BALLKAN MBI KORIZIN TON,,PO JA QE GABOJ,,MBAS SA VITE U DESH TE MIRET PRAP ME PROBLEMIN TON..FISHTA ISHTE NJE POLITOLG SHUM LARG PAMES,ISHTE NJE NACIONALIST I SHENDOSH,ISHTE NJERI I MIRESI DHE PREDIKUS I PAQES,FANATIK I TRADITES,DHE DASHRUIJA PER VENDIN E TI,ATDHE DASHURIJA E TI KALONTE GJDO KUFI MENDOR ISHTE I DASHURUAR NDAJ VENDIT TE VET ME SHUM SE NJE NENA PER FEMIJUN E VET,
SI LARG PAMES QE ISHTE..POLTIKBERSIT EVROPJAN I PARALAMROJ SE VENDIMET E TILLA JAN VENDIM TE GABUSHME,SE ATO NUK SJELLIN STABILETET ,POR JAN POLTIKE TE GABUSHME,SE MU KATO POLITKA JAN QE NXITIN KONFLIKTE DHE DHUN,E JO STABILITET,,AJI PARALMROJ VEROPEN PER REZIKUN E KSAJ POLITIKE TE GABUSHME.. DHE E CEKI ME KOHEN SE PA I VU SHQIPERIS KUFI  BLLAKANI PRAP DOTE LAHET NE GJAK..DHE KOHE E DESHMOJ SE ISHTE I SAKT NE KET VLERSIM..

9
Café Zerion ツ / Si do ta vrisnit te mesipermin
« ne: 02-07-2009, 01:51:03 »
hahhaahahha ide e qmendur hahah,,ja edhe nje propozim i imi,,dote ju kishe len nje buku me dor ta mbani mbi kok,,pstaj me nje qekiq dote ju kisha godit  ne buku,,qe ne rast te otopsi te del qe vdekja ka ardh nga bukaa

10
Diapazon / C'mendim keni per KANUNIN e dikurshem?
« ne: 02-07-2009, 01:18:23 »
notorious

     Cmendim keni per KANUNIN e dikurshem?
« Përgjigjja #7 më: 19-04-2009, 22:24:07 »   

--------------------------------------------------------------------------------
sic esht vendi, behet kuvendi... pra njerez Barbar me ligje gjithashtu Barbare


per cilt barabar ke fjalen

11
Diapazon / Cmendim keni per KANUNIN e dikurshem?
« ne: 13-04-2009, 02:17:09 »
ESHT PASURI KOMBTARE qe skan popujt tjer,, dhe duet te cekim ket se ky kanuan nuk ka te bej me lek dugagjinin,,po esht shum me i vjeter se  koha e skender beut,,po esht nga koha e LEKES MADH,PARA ERES SON,ndersa  lek dugagjini vetem sa permbolidhi ket kanun ma sgje tjter,,si i vjetr qe ka shum vler,ka dhe shum gjera te bukura ku edhe ne ket koh moderne esht per tu lakumar,,ne shum gjera,,nese keni lexu qe besoj se po ,dota vreni shum qart se femra kishte status te veqant ne shoqeri,,esht nje pasuri shum e madhe KOMBTARE KANUNI SHIQPTARVE,,,dote doja te shkruaj shum gjra ne lidhje me kanuni ,,me kenqesi dota bje ket,,po sonte jam shum i lodhur,,dote doja te debatojm ne lidhje me ket pasuri,,shpresoj te keni vullnet per ket te gjith,,juve zonjusha ju pergesoj shum per temen

12
Diapazon / PATRIOT APO NACIONALIST
« ne: 13-04-2009, 01:52:20 »
Anes ,me sa sho un ketu shumica mendojm ndryshe nga ju,dhe besoj shumica nga ne jemi me perkatsi myslimane dhe pjesa drmuse jemi nacionalista dhe patriota me mundesit tona,,dhe aspak te asimilur,,un nuk e di se ku ke lexu ket histori se ne bashk me turqit kemi vra kombet tjera,apo keshtu te mesuan greket gjat kohes sa ishe atje ne greqi,,dhe me keto pak fakte mendoj se te ipet rasti te kuptoni se keni gabim shum,,dhe diq duet te pranonojm te gjith ne (jemi apo nuk jemi nacionalista)se njerzit qe luftuan dhe ran deshmor gjat gjith historsi ton kombtare ishin mu nga kjo shters njerzish(nacionalista)sa i perket prendimit,,mendoj se ata jan larg nga ne shqiptaret nga shum aspekte,,ne dim se sa luftra jan zhvillu ne esin e tyra per shkak te divergjencave te vogla fetare,gje qe te ne me gjith prapambeturin apo asmilimin ton(qe ti e mendon keshtu qe ne relitet ska te bej fare me te verteten)nuk ndollen konfliktet te kesaj natyre,,dhe esht edhe nje e vertet tjter qe dhe vet jam deshmitar i shum ngjarjeve te vonshme qe ndollen popullit ton,,te garantoj se shqiptaret mund te jen nacionalista ,po asnjeher kriminela,,gjdo her krimet jan be nga kojshit tan qe jan me te civilizuar se ne me pro perendimor,ndersa nga ne shiptaret nuk kishte diq te till,,,pajtohesh apo nuk pajtohesh e vertet esht kjo,,ne vertet jemi populli me i mir ne gadishullin ballkanik,popull me nje te kaluar me te PASTER DHE ME I MIR NGA TE GJITHA POPUJT TJER,,

13
Bashkimi Kombëtar / Lëvizjet e armatosura shqipëtare!
« ne: 23-11-2007, 18:10:12 »
pershndetj juv vlezer tema me pelqej pa mas edhe un si individ i shtresav te ulta te kombit desha ta jap nje mendim.si fillim kam nje vrejtej per disa shok se same duket mu nuk kan kuptu temen aspak ketu ne flasim per problem kombetar jo per pavarsi te kosoves se kjo na largon nga tem .... edhe mjaft nga identiteti yn kombetar.sipas mendimit tim personal pavarsija mund ta regulloj komoditetin e disa shqiptarve qe me endje prezantohen kosovar dote thot disa lokalistave varfnjak ne mendje apo frikacak ne zemer e jo problemin mbar kombetar. po e lajm se pavarsija ndollin po shqiptaret ne pjesn lindore po shqiptaret ne  sundimin bugar po ne mal te zi qka me ta.edhe nje letesim per disa mus u brengesni se nena e frigacakut nuk ka qajt kur flin pa brenga se shqiprija do bashkohet me ju apo pa ju.se evtmja shpetim esht kjo vetm te bashkuar mun tja dalim mbare.dua tshvrtzoj rastin ta citoj thenjen e madhe te njerjut te madh ye kombit profesor ukshin hotit.mesazhi... shqiprija esht e pa ber andej beje ose vdis pra tabejm vllezer i pelqen dikuj apo jo diplomacija esht forca ne kemi forcen vetem na duet vullnet perta ber ... rnoft shqiprija e bashkuar

14
ju pershndes perzemersish te gjithve vlezer dhe motra te gjakut tim.veqanarisht vlezrve shqiptar te besimit krishter te cilet pa ngurim mundohen tena pergjigjen ne pytjet tona flm nga ana juj.pytja ime fillon me nje skjarim.nje mysliman obligohet te besoj ne te kater libra te zotit.dhe se un si mysliman kam ndih obligim qe talexoj ket liber te zbritur nga zoti.po qudija ime ishte se askun gjat leximit nuk asa diqka qe shkruan diku termi krishter.mos me keq kuptoni nuk ekam per provokim po nuk asa nes mundeni me trgoni nese citoeht dikun

15
Diskutime / A keni frikë nga fluturimet me Aeroplan?
« ne: 11-11-2007, 23:55:51 »
mendo se nuk duet te keni frig.nese kini mbri ne ajroprt shendosh e mir dote thot se 99perqind te rezikut ruges keni kalu se faktet trgojn se meshum aksidente kan ndoll duke shku ne ajroport me makin

16
mes pari zhvrtzoj rastin teju pershndes perzemersisht juve vllezer e motra te gjakut tim shqiptar.tem me pelqej pa mas se vertet nje pjes bukur e madhe fatkqsisht e rinis ton kan prirje per vlera te uaja po un mendoj kjo vjen nga mos njoja e vetes.esht e vertet se ne kosov kan ndryshu shum gjerat ne aspektin ndjenjes kombetare.por dhe jan rujt shum gjera me fanatizm te madh.dhe dote ruen.jen te pershndtur nga kryeqyteti i shqipris se bashkume prizreni.gjith te mirat juve pas ardhsve te leks madh.

17
Diapazon / Patriotizmi.
« ne: 06-11-2007, 22:24:45 »
vertet ato jan vetit cilsit e njeiut te devotshm valla altrusit.ata kan besim gjak te pastert te tilljan njerzit patrijota kaloni mir

18
Ndjenja / Sex ne takimin e pare?
« ne: 05-11-2007, 19:28:04 »
flm shok vertet jen te pa imaxhinushem .aduet te ket sekse ne takimin e par.tju trgoj nje barcolet.rinin ne takim te par dy te ri dhe mbas nje kumunikim te gjat bretnon nje eshtje asnjer skishte iden se qka te flet.vajza dretohet djaloshit qka po mendon ti ne eshtje. ky ju pergjigj hiq ate qka po mendon ti.siguxon te jesh kaq i poshter te mendojsh ne takimin e par diqka te till ju pergjigj vajza.... nuk e di po masnje kumunikimi duet te kalohet prej fjalve ne veper hahahaha

19
Ndjenja / Eksperienca Seksuale.
« ne: 05-11-2007, 19:06:21 »
gjdo kush ka te drejt te kerkoj at qka ju pelqen meqense pak ikemi ngatruar temen ne terme kurv lavire duet te kjrtsohemi nje vajz e cila ka pas nje lidhje te deshtune nuk mud as nuk guxojm ta trajtojm si kurv a vet termi kurv dote thot amoralite dot thot diqka e pa moralshme e morali esht etika qe na ndan ng kavsha.sper informim shok mus u merzitni se nuk esht problem sot per gjet nje grua kurv.dikur nje vajz kerkonin 100 djem nje e mirke dot thot e q... nderso sot e kunderta 100 e qin nje e marton kaloni mir

20
nuk e them se nuk ka dhun ne mesin e shqiptareve sikur ne kret boten prej egzistim te njeryt ne tok.po rasti prej rastit dallon psh .rasti i kti s.... mosta permeni ket emer per te keq.esht nje raste qe kemi te bejm me nije njeri psikopat.zoti nuk idallon psikopatin pre njeiut te shndosh mendor nga fizonomija por nga vepra. ky shok pa dyshim esht i smur mentalisht qe ne nuk duet te miremi me veprat e nje njeru te smur sik ky personi ne fjal.sai perket shoqris shqiptare historija trego njmiljon raste te respektimit te femres ne shoqri shqiptare ku ne evrop femra konsideroje dreq. e kush me shum se shqiptari respekto nenen e vet

21
Diapazon / Patriotizmi.
« ne: 05-11-2007, 18:01:44 »
jam antari me i ri i kti forum mespari shvrtzoj rastin tju pershndese te gjith antar te kti forumit.esht e3ra par qe shkruj deot thot te ndaj mendime me ju se tema me pelqej pa mas.un mendoj se patriotizmi esht simbas rethanave te krjun gjat kohs.psh gjat luftes lufto per vendin tend.ne paqe puno pun te ndershme .dhe puna jote te jet e dobishm per familjen tende ne ren te par pastaj rethi yt i afert dhe mbare shoqrija yte.mos aro ti vlla i dashur po spate besimj nuk mund te jesh patriot ket koha eka deshmu shum raste e un personalisht kam shum argumente .shpresoj te mos kem gabu e nese kam gabu shpresoj te mos me keq kuptoni.ju deshiroj gjith te mirat ne jet.

Faqe: [1]