×

10 Gjëra që ju Ndihmojnë të Kontrolloni Zemërimin Përpara se të “Shpërtheni”

10 Gjëra që ju Ndihmojnë të Kontrolloni Zemërimin Përpara se të “Shpërtheni”

· 3 · 116

  • Postime: 22778
  • Gjinia: Mashkull
M A X
ne: 27-05-2019, 17:23:32
 
Zemërimi është një emocion i natyrshëm dhe ndonjëherë i dobishëm që pasqyron gjendjen tonë të brendshme. Kjo na ndihmon të identifikojmë instinktivisht dhe t’u përgjigjemi situatave të rrezikshme.

Zemërimi mund të jetë gjithashtu një forcë lëvizëse e madhe për të na ndihmuar të fillojmë t’i bëjmë gjërat më mirë. Më së shpeshti, zemërimi i pakontrollueshëm është një shkak i stresit dhe problemeve në marrëdhëniet me kolegët, të afërmit, miqtë, botën e jashtme dhe madje edhe me veten tuaj.

Ne kemi mbledhur 10 mënyra me të cilat ju mund të menaxhoni zemërimin tuaj dhe për t’i marrë nën zotërim forcat e tij shkatërruese. Me shume https://shkollaesuksesit.com/keshilla/10-gjera-qe-ju-ndihmojne-te-kontrolloni-zemerimin-perpara-se-te-shpertheni/

  • Postime: 6735
  • Gjinia: Femer
erlehta
#1 ne: 29-05-2019, 08:01:13
Kur zemerohem uneeee, i thyej te gjitha, me pjataaaaa me filxhanaaaaaa 😂😂

  • Postime: 3150
  • Gjinia: Mashkull
Gjumashi
#2 ne: 29-05-2019, 09:33:30
Une kur nervozohem, nuk dua te flas, se pastaj nuk pendohem per fjalet qe theme :D