×

Si do të vepronit ne këtë gjendje..

Si do të vepronit ne këtë gjendje..

· 15 · 2410

 • Postime: 1609
BESIM
ne: 06-04-2005, 13:48:02
Sikur te ndiheshit te anashkaluar a te izoluar ne shoqeri apo ne një rreth ku gjendeni, si do të vepronit?
« Editimi i fundit: 12-05-2006, 16:16:57 nga BESIM »

 • Postime: 1740
 • Gjinia: Mashkull
Kisss
#1 ne: 11-04-2005, 01:48:46
Sikur te ndiheshit e anashkaluar apo e izoluar ne shoqeri apo ne nje rreth, si do te vepronit?


prandaj vime ketu ne forum..........
Lucent
#2 ne: 12-04-2005, 13:10:05
Eshte e thjeshte, duhet te largohemi nga ai rreth/shoqeri!
Te fshihesh ne nje bote virtuale mendoj se eshte gabim pasiqe forumi nuk i ofron kenaqesite e jetes reale, forumin nuk e ha, nuk e pi, nuk ia ndien eren e as e prek, eshte thjesht nje vend ku njeriu kalon nje pjese te dites, e cila ne fakt duhet te jete e permbushur me shume e shume kenaqesi tjera.
Keshilla ime eshte: Nese nuk ndihesh i lumtur me nje vend, largohu! Secili person do ta gjeje vendin e vet heret a vone, mjafton ta kerkosh ate!

 • Postime: 434
lora
#3 ne: 13-04-2005, 05:54:01
Do kerkoja  nje rreth tjeter te shoqeris ,nje rreth ku do me vleresonin dhe ku do e ndjeja veten mire

 • Postime: 4
dance girl
#4 ne: 15-04-2005, 18:30:38
Jam shume dakort me parafolesit.Personi vuan nganje vleresim i ulet i vetvehtes,gje qe do te thote qe vlereson veten e tij duke u nisur nga reagimet e te tjereve,kushdo qofshin keta.Ai ka nje ide jo te mire per vehten e tij.
Shoqeohemi me ata persona qe na bejne te ndihemi mire dmth qe na vleresojne,gjithashtu dashurohemi ne te njejten menyre perndryshe nuk e duam vehten.Dhe si rrjedhim nuk mund te duam dhe te tjeret.
Pra nuk mund te japim dashuri nqs nuk kemi brenda nesh.
I dashur bashkebisedues mundohu te gjesh vehten dhe ambjentin te cilit i perket.por ne rradhe te pare vetvehten,njihe ate,dashuroje ATE!! :-x :occ :puth :-* :S

 • Postime: 1740
 • Gjinia: Mashkull
Kisss
#5 ne: 16-04-2005, 03:08:19
no one makes friends with a failure.

asnjeri nuk gjen shoke, po pate te mete/deshtim/mosuskes/.

 • Postime: 5459
 • Gjinia: Mashkull
ibraim
#6 ne: 18-04-2005, 04:23:55
no one makes friends with a failure.

asnjeri nuk gjen shoke, po pate te mete/deshtim/mosuskes/


the world...nuk shkon keshtu puna...se paku mua ma merr mendja...
eshte nje fjale e urte ku thote: "Te me lepijsh kur jam i hidhet se kur jam i embel vet lepihem"

Ose "Shoku i mire njihet ne dite te veshtire"

I mora keto, sepse ti thua: Asnje nuk gjen shoke po pate te meta...
Epo, si... vetem kur te jem i suksesshem po u dashkan shoket???
I anashkaluar ndihesh ne rreth nese ajo 'shoqeri' jane injorant, (ose nese ti e tepron me dic palidhje), perndryshe, shoqeria e mire te jep perkrahje, ndihme dhe vullnet per te pasur suksese me te medha...

respekt...

nese ndjehem i anashkaluar...
bota s'mbaron aty... do shoh ku kam gabuar une dhe ata, dhe do mundohem mos t'i perseris gabimet dhe shpresoj se ne rrethin tjeter do te jem me mire... ;)

 • Postime: 100
 • Gjinia: Femer
valdoente
#7 ne: 07-05-2006, 13:10:54
Do ta ndërroja menjehere shoqërinë  
wiliams
#8 ne: 10-05-2006, 13:27:59
Bota eshte e madhe e larmishme dhe hapesirat e pafundme-nuk duhet te ekzistoje merzia.

 • Postime: 1740
 • Gjinia: Mashkull
Kisss
#9 ne: 26-01-2007, 03:13:32
Keshilla ime eshte, mos shkoni ne gurbet, se atje eshte vesthire te behesh rahat.
Capkenja
#10 ne: 03-07-2007, 10:55:25
Do beja cmos ta nxirrja veten nga ajo situate(vallahi vetem per rob nuk vuaj jam e tille te futem ne muhabet...ku me mbyllet goja mua LOL )

 • Postime: 1580
sorelina
#11 ne: 03-07-2007, 14:17:22
Qe te ndihesh i anashkaluar ne një shoqeri duhet te këtë një diçka qe nuk shkon midis meje dhe asaj shoqerie. Do pyesja veten çfarë ka ajo shoqeri qe unë nuk e kam?! Çfarë kam unë qe nuk pershtatem me këtë shoqeri?! Do te analizoja shumë gjëra rreth vetes time dhe nëse negativja do të qëndronte tek mua, do ja imponoja vetes me çdo kusht qe te rregullonte këtë "negative" sepse njeriu nuk mund te qëndroj dot vetëm.
Nëse ky "negativitet" do të qëndronte tek kjo shoqeri atëherë nuk do të më vinte aspak keq nëse do të ndjehesha e anashkaluar. Ne një pozicion te tillë nuk do të qendroja kurrësesi dhe sigurisht do të gjeja "pershtajen" time.
Megjithatë është shumë e rëndësishme qe duhet të jesh, ndermjet miljonave individeve te pasigurtë e te palekundshem, njeri qe di të ecësh.

 • Postime: 1632
 • Gjinia: Mashkull
arbias
#12 ne: 03-07-2007, 17:58:45

Lexoj barcoleta nga Nastradin Hoxha dhe dhe keshtu plasin kojshija.

 • Postime: 7049
 • Gjinia: Femer
erlehta
#13 ne: 10-07-2007, 13:55:41
kete lloj ndienje armiqesie, kete admirim te sforcuar, mllef apo zili njeriu duhet ta permbysi vetem me ane te sjelljes se tij delikate, mikluese por mbi te gjitha modeste.

 • Postime: 4313
 • Gjinia: Mashkull
Brentiani
#14 ne: 19-07-2007, 23:44:02
Megjithese nuk e imagjinoj dot se nje e gje e tille do te me ndodhe, jo sepse shoqeria ime eshte dicka shume e rralle, e perzgjedhur etj. porse shumicen prej tyre i njoh qe nga shkolla e mesme, pastaj nga universiteti si dhe ca nga ta i kam edhe kolege te punes, porse po qe se nje gje e tille do te me ndodhte, do te ndalesha dhe do mendoja nje cike se c'fare po ngjante ne ate rreth shoqerie, se mos ndoshta kam bere ndonje gabim te cilin cdokush mund ta beje, pa vetedije, se ndoshta ka te ngjare qe ka lindur ndonje dyshim (per ndonje gje teper te tmerrshme) dhe do provoja te sqarohesha apo dhe te kerkoja sqarim nga ajo shoqeri te ciles i takoja dhe poqese e tera kjo do perfundonte negativisht do veja tek frigoriferi im dhe do hapja nje Heineken te ftohte dhe do ngreja dolli per shoqerine qe s'ekziston me, e cila ne fund te fundit mbase nuk me meritoi ... :perqafim
 

A janë të sigurta pishinat dhe plazhet këtë vit?

Nisur nga InfoZRubrika Udhetime / Pushime

Postimi i fundit 03-07-2020, 12:08:44
nga InfoZ
Sa para do të humbin këngëtarët shqiptarë këtë verë

Nisur nga InfoZRubrika VIP

Postimi i fundit 01-06-2020, 22:29:08
nga InfoZ
revista who si ta quaj kete das.

Nisur nga InfoZRubrika Parapre

Postimi i fundit 20-05-2020, 21:02:19
nga InfoZ
Per nje bel te holle dhe me pak kilograme provoni kete metoden japoneze

Nisur nga InfoZRubrika Fitness

Postimi i fundit 20-06-2020, 11:49:55
nga erlehta
Si do ta komentonit kete?

Nisur nga M A XRubrika Mix

Postimi i fundit 20-05-2020, 14:21:05
nga Charlie