×

Une dhe qellimi im ne jete!

Une dhe qellimi im ne jete!

· 7 · 2203

  • Postime: 1609
BESIM
ne: 06-04-2005, 13:43:48
Cdo njeri nga ne ka nje apo ca qellime ne jete, dikush ka arritur t'i realizoj,apo sepaku ashtu mendon, e dikush tjeter ska arritur te realizoj asnje nga qellimet e tij, apo sepaku kshtu e ka bindur vehten!

Keni ndonje qellim ne jete, qe mendoni se e keni realizuar? Nese po, atehere mund t'na thoni c'mjetesh e metodash ke perdore per t'ia arritur? E, nese mendone se asnje nga qellimet ne jete s'ke realizuar akoma, mund t'na thoni pse mendoni ashtu?  Ke menduar se ndoshta je pa qellim?!
 


  • Postime: 100
  • Gjinia: Femer
valdoente
#1 ne: 06-05-2006, 12:00:28

Shume teme interesante te pergezoj une jam person qe kam shume qellime apo synime ne jete e jeta eshte sa e shkurte as edhe e gjate me i arrit ato.Si e vogel kam pasur nje qellim ne te cilen i kam mbeshtetur edhe qellimet e tjera por ajo fatekeqesisht deshtoj apo me mire me thene nuk funksionoj ashtu sikurse doja une keshtu qe mu deshte te formoj  nje qellim tjeter e kjo me ka bere qe pastaj te fitoj diqka mirepo ne te njejten kohe edhe te humbi diqka tjeter e si ja kom arrit e qfare metoda kom perdor mendoj se nuk eshte dashte shume kohe apo mund qe me i arrit mirepo me pune dhe perkushtim qdo gje arrihet edhe pse kjo bote eshte shume e vrazhdet ne disa raste.............. Po qka ti besh.......... :(

  • Postime: 2287
PetritKola
#2 ne: 08-08-2007, 00:40:54
Jetoj për ta adhuruar Krijuesin tim, me shprese qe te fitoj kenaqesine e Tij!

Eksperienca ne Toke provone te kunderten dhe ky qellim me duket i pakuptimte.

  • Postime: 336
  • Gjinia: Femer
Lizi
#3 ne: 08-08-2007, 08:30:51
Jetoj për ta adhuruar Krijuesin tim, me shprese qe te fitoj kenaqesine e Tij!

Jo kaq thjeshte Altruist ! mund te thuash se qellimi kryesor ne jeten tende eshte te adhurosh Zotin por nga ana tjeter Ai te ka dhene nje jete (te cilen duhet t'a mbushesh edhe me qellime te tjera me te vogla)
p.sh shkolle ,studim ,vetearritje etj.
Pastaj ti nuk tregove menyren se si po e arrin qellimin tend dhe sa ia ke arritur
Capkenja
#4 ne: 10-08-2007, 13:41:47
Qellimi im ne jete eshte ti ve shume qellime vetes qe mos te qendroj asnje here ne nje vend te caktuar por te jem gjithmone ne drejtim te synoj te miren,te miren jo materiale por shpirterore !

  • Postime: 5503
  • Gjinia: Femer
Elegance
#5 ne: 10-08-2007, 15:11:11
Nese lexoni citatin tim ne fund te cdo postimi, do e kuptoni shume mire qellimin tim ne jete. Une bej nje jete ku ne rradhe te pare gezoj dhe lumturoj veten time. Jeta eshte shume e shkurter dhe e mbushur me plot qorr-sokaqe, por une nuk i le ato te me pengojne rrugen per te ecur perpara dhe per te bere ate qe bej me mire. Jeta ka si te mira edhe te keqija dhe ato per ne njerezit jane. Une e jetoj cdo cast me mendimin qe s'do te kete me nje cast tjeter si ty. I Sieze the moment, I Carpe Diem. Ahh po dhe perfundimisht (shume e rendesishme kjo) NUK KAM ASNJE PENDESE!

  • Postime: 336
  • Gjinia: Femer
Lizi
#6 ne: 11-08-2007, 08:17:45
E kuptova ate,por jo cdo veper qe ben ti eshte adhurim ndaj Tij.(kete doja t'a thoja)
 

Femra ka 1 mundësi për të qenë e bukur por 1 mijë mundësi të jetë tërheqëse

Nisur nga InfoZRubrika E Bukura

Postimi i fundit 05-06-2020, 23:00:40
nga InfoZ
Si te kemi nje jete te shendetshme?

Nisur nga InfoZRubrika Pyetper

Postimi i fundit 10-04-2020, 22:04:43
nga M A X
Si te kemi fat ne jete?

Nisur nga InfoZRubrika Pyetper

Postimi i fundit 29-04-2020, 17:48:47
nga M A X
Si te shpetojme nje jete?

Nisur nga InfoZRubrika Pyetper

Postimi i fundit 24-03-2020, 14:13:44
nga InfoZ
Si do te jete bota pas koronavirusit?

Nisur nga M A XRubrika Bota

Postimi i fundit 23-03-2020, 15:02:23
nga M A X