PsiSoc

Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme

Tema informative dhe diskutime ne lidhje me Psikologjine dhe Sociologjine.Berni
23-10-2010, 23:01:16

Të turpshmit, gjestet i ndihmojnë të dalin nga situatat

Dihet që turpi është një kompleks, prej të cilit vuajnë shumë persona. Papritur fytyra merr një skuqje që nuk është e zakonshme, duart dridhen dhe fjalët ngatërrohen nëse je përpara një situate të sikletshme. Këta persona e kanë shumë të vështirë të thonë atë çka “mbajnë” brenda tyre dhe shpesh ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

motivimi.jpg
Pergjigje nga: olti, diikush, wiliams

Vetëdija - Cfare eshte dhe si mund te perkufizohet?

M A X
15-12-2020, 10:15:35
 
ndergjegja vetedija.jpg
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe


depresioni festave.jpg
Pergjigje nga: Lajmet, olti

Ëndrrat - Përse ëndërrojmë?

12:51
03-07-2020, 11:47:16
 
enderr enderrojme endrrat.jpg
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: olti

Distancimi Social

M A X
20-05-2020, 23:49:15
 
800SocialDistancingAP-640x360.jpg
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

buzeqeshje.jpg
Pergjigje nga: Grens, Parloté, olti

Personat qe flasin me veten

M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

stresi festave.jpg
Pergjigje nga: olti, ciarli

Optimizmi, ndjenja që të zgjat jetën

M A X
26-01-2020, 14:21:40
 
optimizmi.jpg
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

miqesia me ishin.jpg
Pergjigje nga: steriotipi B, Parloté, Grens

Psikopatia - Mendja psikopatike

SteriOtipi B
24-01-2020, 17:00:58
Shyqyr qe sjam..
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: olti, Mishel Forever

Skizofren - Cfare eshte Skizofrenia

M A X
01-12-2019, 14:03:22
 
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: olti, BeRni

Zemërimi

M A X
12-11-2019, 22:51:19
 
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: olti

Inteligjenca emocionale (EQ)

M A X
13-10-2019, 21:12:12
 
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
27-09-2019, 09:29:14

Prokrastinacioni dhe si te qendroni te fokusuar

Prokrastinacion (latinisht procrastinare „shtyj per neser“; perbehet nga fjalet 'pro' „per“ dhe 'crastinum' „Neser“) "shtyj per neser, per me vone, per pastaj, dikur ne te ardhmen e afert" 


Pergjigje nga: olti

Kujtesa

M A X
21-09-2019, 23:45:20
....
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqeM A X
28-03-2019, 23:22:00

15 fakte që ndoshta nuk i dinit për jetën e Sigmund Frojdit

Pionier i terapisë së kafshëve, i tmerruar nga numri 62, i kënaqur me veset e tyre. Ja cilat janë aspektet e habitshme të jetës së Sigmund Frojdit, “babait” të psikoanalizës dhe interpretimit të ëndrrave.Kush ishte Sigmund FrojdiLindi më 6 maj 1856 në Frajberg (Pribor), në Republikën e sotme Çek...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: flutur, laurak

Prej çka frikësoheni?

flutur
23-12-2013, 23:58:35
Naten..
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: laurak, Mishel Forever

Sigmund Frojd

M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe