Psikotest - Çfarë personi jeni? - PsiSoc

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Psikotest - Çfarë personi jeni?

Psikotest - Çfarë personi jeni?

· 2 · 1072

  • Postime: 18095
  • Karma: +727/-523
  • Gjinia: Femer

ne: 01-11-2010, 12:56:01
1. Kur ndiheni më së miri?
a) në mëngjes
b) pasdite dhe para mbrëmjes
c) natën vonë

2. Kur ecni, ecni...
a) shumë shpejt, me hapa të gjatë
b) relativisht shpejt, me hapa të vegjël
c) jo edhe aq shpejt, me kokën drejt, duke shikuar përpara
d) jo edhe aq shpejt, kokulur
e) shumë ngadalë

3. Kur flisni me njerëz
a) qëndroni duarkryq
b) shtrëngoni duart
c) njërën ose të dy duart i mbani mbi ijë
d) prekni ose shtyni personin me të cilin flisni
e) luani me veshin tuaj, prekni mjekrën ose lëmoni flokët

4. Kur pushoni, uleni...
a) gjunjë të mbledhur, vendosni këmbët njëra mbi tjetrën
b) këmbëkryq
c) këmbët i mbani të shtrira barabartë
d) njërën këmbë të shtrirë, tjetra nën të

5. Kur diçka me të vërtetë ju zbavit, reagoni
a) duke qeshur me zë të lartë
c) buzëqeshje të qetë
d) me një të qeshur të turpshme

6. Kur shkoni
për pije apo në ndonjë tubim shoqëror...
a) jeni të zëshëm gjatë ardhjes, kështu që secili ju vëren
b) vini të pavërejtur dhe shikoni përreth duke kërkuar njerëzit që i njeh
c) jeni të pavërejtur dhe kujdeseni që ashtu të mbetet

7. Jeni të përqendruar në diçka, jeni me punë, dikush ju ndërpret, a jeni
a) të lumtur shkaku i ndërprerjes
b) jeni të nervozar pa masë
c) jeni në mes

8. Cila prej ngjyrave ju pëlqen?
a) e kuqe apo e portokalltë
b) e zezë
c) e verdhë ose e kaltër e ndezur
d) e gjelbra
e) e kaltër e mbylltë apo rozë
f) e bardhë
g) ngjyrë hiri

9. Gjersa jeni në shtrat, disa çaste para se të flini
a) rrini të shtrirë në shpinë
b) i shtrirë në bark
c) qëndroni në njërin krah
d) kokën e keni vendosur në njërën dorë
e) kokën e keni të vendosur nën çarçaf

10. Shpesh ëndërroni se...
a) rrëzoheni
b) rriheni ose luftoni
c) kërkoni dikë apo diçka
d) që fluturoni e më pas rrëzoheni
e) kryesisht nuk ëndërroni
f) ëndrrat gjithmonë janë të këndshme për ju


Pikët:

1. (a) 2 (b) 4 (c) 6
2. (a) 6 (b) 4 (c) 7 (d) 2 (e) 1
3. (a) 4 (b) 2 (c) 5 (d) 7 (e) 6
4. (a) 4 (b) 6 (c) 2 (d) 1
5. (a) 6 (b) 4 (c) 3 (d) 5 (e) 2
6. (a) 6 (b) 4 (c) 2
7. (a) 6 (b) 2 (c) 4
8. (a) 6 (b) 7 (c) ! 5 (d) 4 (e) 3 (f) 2 (g) 1
9. (a) 7 (b) 6 (c) 4 (d) 2 (e) 1
10. (a) 4 (b) 2 (c) 3 (d) 5 (e) 6 (f) 1

Tash i numëroni pikët

Më tepër se 60 pikë: Të tjerët ju shohin si person me të cilin duhet pasur kujdes, ngase jeni person dominues. Disa ua kanë lakmi dhe kanë dëshirë të jenë si ju, por nuk kanë shumë besim në ju dhe nuk dëshirojnë të futen në marrëdhënie më të thella.

51 deri 60 pikë: Të tjerët ju shohin si person interesant, me temperament eksplodues, si një lider natyral që shumë shpejt sjell vendime, edhe pse jo gjithmonë të drejta. Ju konsiderojnë si njeri të guximshëm, të prirë për aventurë. Të tjerët kënaqen në shoqërinë tuaj, për shkak të ngazëllimit që shkaktoni.

41 deri 50 pikë: Të tjerët ju shohin si person direkt, të gjallë, sharmant, argëtues dhe praktik, që gjithmonë është në qendër të vëmendjes, por që kjo nuk e bën t’i rritet mendja. Po ashtu, të tjerët ju konsiderojnë të sjellshëm, plot mirëkuptim dhe gjithmonë i gatshëm për të ndihmuar të tjerët.

31 deri 40 pikë: Të tjerët ju shohin si person të arsyeshëm, të vëmendshëm dhe praktik, të mençur, të talentuar, por modest. Nuk jeni njeri që krijon miqësi shpejt, por jeni shumë besnikë ndaj miqve që keni. Ata që ju njohin e dinë se ju duhet shumëçka që ta humbni besimin te miqtë, por kur ta humbni besimin, po ashtu duhet tepër shumë, që të jeni në gjendje të falni.

21 deri 30 pika: Miqtë ju konsiderojnë person të ndërgjegjshëm dhe pedant. Ju shohin si person të vëmendshëm, si dikë që punon qetë dhe me kujdes. Ata do të befasoheshin sikur ju të reagonit me impulsivitet, meqë nga ju presin që çdo gjë ta analizoni mirë e mirë.

Më pak se 21 pikë: Të tjerët ju konsiderojnë të turpshëm, nervoz, person të pavendosur, i cili gjithmonë kërkon që të tjerët të vendosin dhe i cili nuk dëshiron që të përzihet në asgjë. Për të tjerët ju jeni një person vazhdimisht i shqetësuar, i cili sheh probleme që nuk ekzistojnë fare. Disa të tjerë ju konsiderojnë të mërzitshëm. Vetëm ata që ju njohin mirë, e dinë se ju nuk jeni i tillë

  • Postime: 2869
  • Karma: +0/-0
  • Gjinia: Femer

#1 ne: 08-11-2010, 13:39:38
41 deri 50 pikë: Të tjerët ju shohin si person direkt, të gjallë, sharmant, argëtues dhe praktik, që gjithmonë është në qendër të vëmendjes, por që kjo nuk e bën t’i rritet mendja. Po ashtu, të tjerët ju konsiderojnë të sjellshëm, plot mirëkuptim dhe gjithmonë i gatshëm për të ndihmuar të tjerët.

pikes i ka rene, me pelqeu ky testi :)

Temat e fundit