Pyetper - 2


×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme

Bej Pyetje Merr Pergjigje

Alban
11-02-2023, 23:48:14

Sa banore ka Tirana?

Popullsia e Tiranës, kryeqytetit të Shqipërisë, në 2023 është rreth 700,000 banorë.
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Alban
11-02-2023, 23:47:02

Sa banore ka Prishtina?

Popullsia e Prishtinës, kryeqytetit të Kosovës, në 2023 është rreth 200,000 banorë.
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Alban
11-02-2023, 23:45:56

Sa banore ka Kina?

Popullsia e Kinës në 2023 është rreth 1.4 miliardë njerëz. Kina është një nga vendet me popullsi më të madhe në botë.
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Alban
11-02-2023, 23:41:38

Si mund te parashikohen termetet?

Deri në një masë të caktuar, termetet mund të parashikohen. Shkencëtarët përdorin teknologji moderne, si sistemet e monitrojtjes sizmike dhe modelet e parashikimit, për të përcaktuar probabilitetin e një termeti në një zonë të caktuar. Megjithatë, në këtë kohë, asnjë sistem nuk është në gjendje ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Alban
11-02-2023, 23:39:10

Cfare i shkakton Termetet?

Termetet janë shkaktuar nga lëvizjet e magmës së brendshme të Tokës. Këto lëvizje kanë si rezultat nxjerrjen e gazrave dhe lëndëve të nxehta nën Tokë, duke formuar vulkanët. Kur magma dhe gazrat nën Tokë janë komprimuar dhe nuk janë në gjendje të lëvizin lirshëm, ato shkaktojnë një rritje të ndë...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Alban
11-02-2023, 23:36:32

Sa banore ka Turqia?

Popullsia e Turqisë në 2023 është rreth 84 milionë njerëz.
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Alban
11-02-2023, 23:35:24

Sa banore ka Italia?

Popullsia e Italisë në 2023 është rreth 60.5 milionë njerëz.
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Alban
11-02-2023, 23:34:37

Sa banore ka Greqia?

Popullsia e Greqisë në 2023 është rreth 10.7 milionë njerëz.
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Alban
11-02-2023, 23:33:37

Sa banore ka Serbia?

Popullsia e Serbisë në 2023 është rreth 7 milionë njerëz.
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Alban
11-02-2023, 23:32:38

Sa banore ka Kroacia?

Kroacia ka nje popullsi prej 4.1 milione banoresh.
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Alban
11-02-2023, 23:31:43

Sa banore ka Maqedonia?

Popullsia e Maqedonise se Veriut eshte te rreth 2.1 milione banore.
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Alban
11-02-2023, 23:30:32

Sa banore ka Kosova?

Popullsia e Kosovës në vitin 2021 ishte rreth 1.8 milionë njerëz dhe ky numbur nuk kandryshuar shume deri tani ne vitin 2023.
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Alban
11-02-2023, 23:28:58

Sa banore ka Shqiperia?

Popullsia e Shqipërisë në vitin 2021 ishte rreth 2.9 milionë njerëz dhe per vitin 2023 popullsia duhet te kete mbetur e njejte.
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: alban, omega

Sa jave ka viti?

M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe