Pyetper - 5

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme

Bej Pyetje Merr Pergjigje


M A X
27-04-2020, 23:54:16

Cdo te thote Ateist?

Ateist eshte dikush qe nuk beson ne Zot apo ne nje krijues hyjnor dhe te mbinatyrshem.Per te mesuar cdo te thote ateist lexo ne temen qe vijon https://www.zerion.net/habia-fil...

M A X
27-04-2020, 23:53:38

Cfare jane Ateistet?

Cfare jane dhe cfare besojne ateistet? Lexo ne temen qe vijon https://www.zerion.net/habia-filozofike/ateistet-!/
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
27-04-2020, 23:52:53

Kush eshte Adelina Ismajli?

Per te lexuar rreth Adelina Ismailit ndiqni lidhjen qe vijon  
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
27-04-2020, 23:52:13

Cfare ishte Apollonia?

Per te mesuar rreth qytetit antik ne Shqiperi qe mbante emrin Apollonia lexoni ne temen qe vijon https://www.zerion.net/arkeologji/apollonia/
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
27-04-2020, 23:51:08

Kush ishin veprat e Homerit?

Per te mesuar rreth veprave te Homerit lexoni ne lidhjen qe vijon https://www.zerion.net/fragmente-nga-letersia-e-huaj/veprat-e-homerit/
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
27-04-2020, 23:50:22

Si te pranosh Islamin?

Per te mesuar me shume si dhe pse te pranosh Islamin lexo ne temen qe vijon https://www.zerion.net/islami/pse-e-pranova-islamin/
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
27-04-2020, 23:49:38

Cfare ishte Dodona?

Per te mesuar per Dononen antike dhe tempullin e saj lexoni ne temen qe vijon https://www.zerion.net/historia-shqiptare/dodona-e-verteta-mbi-te!/
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
27-04-2020, 23:48:53

Kush jane shqiptaret me te famshem?

Per te lexuar mbi shqiptaret me te famshem ne histori ndiqni lidhjen qe vijon https://www.zerion.net/albanian-history-culture/famous-albanians/
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
27-04-2020, 23:48:08

Cfare ishte Greqia e Lashte?

Per te mesuar per Greqine e vjeter lexoni ne temen qe vijon https://www.zerion.net/historia/'e-kemi-sajuar-greqine-e-lashte'/
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
27-04-2020, 23:47:01

Kush ka qene Enver Hoxha?

Per te lexuar mbi Enver Hoxhen lexo ne temen qe vijon https://www.zerion.net/historia-shqiptare/ditari-i-enver-hoxhes/
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
27-04-2020, 23:46:13

Kush ishin shqiptaret e Pakistani?

Kush ishin ato iliro-shqiptare qe shkuan me Aleksandrin e Madh deri ne Azine, atje ku sot ndodhet Pakistani https://www.zerio...

M A X
27-04-2020, 23:44:42

Kush ishin Pellazget?

Kush ishin dhe cfare ishin pellazget? Lexo temen ne vijim https://www.zerion.net/historia-shqiptare/pellazget-hyjnore/
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
27-04-2020, 23:43:56

Kush eshte Ismail Kadare?

Per te lexuar per shkrimtarin e madh Ismail Kadare lexo temen ne vijim https://www.zerion.net/letraret-e-medhenj-shqiptar/ismail-kadare/
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
27-04-2020, 23:42:52

Cfare ishte Epiri i vjeter?

Cfare ishte dhe ku ishte Epiri i vjeter? Lexo ne vijim https://www.zerion.net/shqiptaret/epiri/
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
27-04-2020, 23:41:47

Cfare ishte gjuha Etruske?

Kush ishte dhe cfare ishte gjuha etruske? Cfare lidhje ka gjuha etruske me gjuhen shqipe? https://www.zerion.net/historia-...


M A X
27-04-2020, 23:38:58

Cfare ishte Greqishtja e Vjeter?

Kush ishte gjuha e vjeter greke?Per te lexuar mbi gjuhen greqishte te vjeter lexo ne temen qe vijon https://www.zerion.net/historia-antike/historia-e-gjuhes-greke...

M A X
27-04-2020, 23:37:19

Kush ishte Jezu Krishti?

Per te lexuar rreth Jezu Krishtit sipas te krishtereve lexo temen qe vijon https://www.zerion.net/jezu-krishti-profet-mesues-apo-zot/jezu-kris...

M A X
27-04-2020, 23:36:22

Kush jane Serenatet Korcare?

Per te lexuar mbi serenatat korcare lexoni ne temen qe vijon https://www.zerion.net/folklori-shqiptar/serenata-korcare/
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
27-04-2020, 23:35:29

Cfare ishte Teogonia?

Per te mesuar per Teogonine e Hesiodit lexoni temen e meposhtme https://www.zerion.net/folklori-boteror/teogonia!/
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
27-04-2020, 23:26:15

Kush ishte gjuha ilire?

Gjuha ilire (paraardhësja jonë) është ndër gjuhët më të vjetra në ballkan dhe madje edhe në Europë. I takon familjes së gjuhëve indo-europiane. Shtrirja e saj ishte shumë e g...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
27-04-2020, 23:24:43

Kush eshte alfabeti i gjuhes shqipe?

Alfabeti i shqipes perbehet nga keto germa/shkronja: A, B, C, C, D, Dh, E, E, F, G, Gj, H, I, J, K, L, Ll, M, N, Nj, O, P, R, Rr, S, Sh, T, Th, U, V,  X, Xh, Y, Z ,Zh.
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
27-04-2020, 23:22:20

Cfare eshte Gjenetika?

Per te mesuar rreth gjenetikes lexo temat meposhte:https://www.zerion.net/gjenetike/

M A X
27-04-2020, 23:20:28

Kush ishte Sokrati?

Sokrati (469-399) është padyshim një ndër figurat më interesante dhe më atraktive në tërë historinë e filozofisë së lashtë greke. Lindi në Athinë nga e cila,...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe


sistemi periodik elementeve foto.jpg