A do te bjere bore ne Tirane? - Pyetper

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

A do te bjere bore ne Tirane?

A do te bjere bore ne Tirane?

· 2 · 302

  • Postime: 25428
  • Karma: +0/-0

ne: 23-03-2020, 12:49:17
A do te bjere bore ne Tirane?

  • Postime: 28589
  • Karma: +48/-5
  • Gjinia: Mashkull

#1 ne: 08-04-2020, 19:06:07
Ne princip kete se di njeri. :)
Zakonisht kur ka shume re dhe eshte goxha ftohte (por jo shume ftohte fare) normal duhet te bjere debore dhe ne Tirane, por dhe kjo nuk eshte e sigurte. Nje tjeter faktor me rendesi eshte vendndodhja dhe qyteti i Tiranes nuk eshte ne mal, por eshte qytet fushor, sic e dime. Ne zonat malora reshjet e debores jane shuḿe me te mundshme dhe te shpeshta se sa ne zonat fushore apo bregdetare. Edhe parashikimi i motit qendron vetem per nje dite apo dy tre ditet ne vazhdim, por jo per me gjate. Se kur do te bjere bore eshte nje pyetje qe kerkon nje pergjigje qe varet nga situata dmth dhe nuk ka nje pergjigje fikse dhe te percaktuar sakte.

Temat e fundit