×
Hyrja
Profili

A do te bjere termet?

A do te bjere termet?

· 2 · 143

  • Postime: 21592
InfoZ
ne: 23-03-2020, 12:48:47
A do te bjere me akoma termet?

  • Postime: 26671
  • Gjinia: Mashkull
M A X
#1 ne: 08-04-2020, 19:10:29
Qe do te bjere perseri termet kjo eshte dicka per te cilen nuk duhet te kihet dyshim. Termetet jane fenomene te vazhdueshme qe e shoqerojne njeriun gjate gjithe koherave. Gjithashtu duhet te thuhet se termetet jane nder ato fenomene natyrore qe jane te paparashikueshem. Nuk ekziston asnje mundesi teknike ditet e sotme qe te bej te mundur parashikimin e termeteve. Keshtu qe per pyetjen se kur do te bjere termet perseri nuk ka pergjigje.

Teme interesante mbi termetet:
https://www.zerion.net/gjeografia-fizike/termetet-levizja-e-pllakave-tektonike/
https://www.zerion.net/historia/termetet-me-shkaterrimtare-ne-historine-e-njerezimit/
https://www.zerion.net/ese-islame/termetet-shkaqet-dhe-mesimet/
https://www.zerion.net/shkence/pese-te-paverteta-per-termetet/
https://www.zerion.net/historia/historiku-i-termeteve-me-shkaterrimtare-ne-trojet-shqiptare/
https://www.zerion.net/shkence/nje-analize-teknike-e-termetit-te-26-nentorit/
https://www.zerion.net/forumi-i-vogelusheve/trauma-pas-termet-te-femijet-si-veprohet/
https://www.zerion.net/gjeografia-e-shqiperise/termetet-me-te-fuqishme-gjate-2000-vjeteve-ne-shqiperi-!/
« Editimi i fundit: 24-04-2020, 14:51:10 nga M A X »

Temat e fundit