Ku dhe kur lindi fotografia? - Pyetper

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Ku dhe kur lindi fotografia?

Ku dhe kur lindi fotografia?

· 3 · 188

  • Postime: 25428
  • Karma: +0/-0

ne: 22-03-2020, 11:36:36
Ku dhe kur lindi fotografia?

  • Postime: 28584
  • Karma: +48/-5
  • Gjinia: Mashkull

#1 ne: 07-04-2020, 19:00:12
Fotografia ne formen e saj te sotme, si produkt i krijuar me kamera, e ka origjinen ne France, ku shpikesi Nicéphore Niépce, arriti ne vitin 1822 te kape dhe te mbaje nje imazh me nje aparat fotografik primitiv me origjine aparatin e quajtur Camera Obscura.

  • Postime: 204
  • Karma: +0/-0

#2 ne: 16-03-2021, 09:40:08

Temat e fundit