Ku dhe kur lindi futbolli? - Pyetper

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Ku dhe kur lindi futbolli?

Ku dhe kur lindi futbolli?

· 3 · 437

  • Postime: 25428
  • Karma: +0/-0

ne: 22-03-2020, 11:37:44
Ku dhe kur lindi futbolli si sport?

  • Postime: 28586
  • Karma: +48/-5
  • Gjinia: Mashkull

#1 ne: 07-04-2020, 18:22:30
Loja e futbollit qe njohim sot e ka origjinen ne Angline e shekullit te 19, ku hap pas hapi futbolli mori formen qe njohim sot. Pra futbolli i sotem ka lindur ne Angli.
Por pergjate shekujve ne vende te ndryshme perreth globit ka pasur lojra qe i perngjajne apo afrohen lojes qe ne sot e quajme futboll.

  • Postime: 204
  • Karma: +0/-0

#2 ne: 16-03-2021, 09:37:49

Temat e fundit