Kush eshte ylli me i afert? - Pyetper

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Kush eshte ylli me i afert?

  Kush eshte ylli me i afert?

  · 3 · 675

  • Postime: 25494
  • Karma: +0/-0

  ne: 23-03-2020, 17:19:06
  Kush eshte ylli me i afert me sistemin diellor dhe token?
  « Editimi i fundit: 23-02-2023, 22:30:09 nga 12:51 »

  • Postime: 28646
  • Karma: +48/-5
  • Gjinia: Mashkull

  #1 ne: 08-04-2020, 23:25:12
  Ylli me i afert me token eshte Proksima Centauri, qe eshte rreth 4.24 vite-drite larg nesh dhe gjendet ne sistemin tre-yjesh te quajtur Alfa Centauri, qe ndodhet 4.37 vite-drite larg.

  • Postime: 25494
  • Karma: +0/-0

  #2 ne: 23-02-2023, 22:30:23
  Ylli më i afërt me sistemin diellor është Proxima Centauri, një yll i vogël në konstelacionin e Centaurit. Proxima Centauri ndodhet rreth 4.24 vjet dritë nga sistemi ynë diellor, duke e bërë atë yllin më të afërt të njohur me sistemin tonë diellor. Proxima Centauri është pjesë e njësive të tjera diellore të quajtura Alfa Centauri, që janë dy yje të tjera të ngjashme me Diellin që ndodhen shumë afër njëri-tjetrit.
  Emri: Email:
  Verifikimi:
  Flamuri yne ka ngjyre?:

  Temat e fundit