Ne cfare temperature shkrin hekuri? - Pyetper

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Ne cfare temperature shkrin hekuri?

Ne cfare temperature shkrin hekuri?

· 2 · 99

  • Postime: 22668
  • Karma: +0/-0

ne: 22-03-2020, 18:04:34
Ne cfare temperature shkrin hekuri?

  • Postime: 27274
  • Karma: +48/-5
  • Gjinia: Mashkull

#1 ne: 06-04-2020, 00:38:49
Temperatura e shkrirjes se hekurit eshte 1538 grade celcius.
Hekuri (Fe) dmth shkrin, pra merr forme te lengshme, ne temperaturen 1538°C.
Sidoqofte qe ne temperaturat midis 1000 dhe 1200°C hekuri zbutet dhe mund te perpunohet.

Temat e fundit