×
Hyrja
Profili

Perse jane ndertuar keshtjellat?

Perse jane ndertuar keshtjellat?

· 2 · 171

  • Postime: 21592

ne: 21-03-2020, 21:20:28
Perse jane ndertuar keshtjellat?
 
« Editimi i fundit: 12-05-2020, 12:19:41 nga M A X »

  • Postime: 26690
  • Gjinia: Mashkull

#1 ne: 28-04-2020, 14:09:18
Keshtjellat jane ndertuar ne pergjigjesi gjate mesjetes dhe kane sherbyer pikesepari si vendbanim por dhe si fortifikime te mbrojtura per mbreterit apo fisniket e tjere te larte. Pra ato ishin dhe shtepi dhe vend i mbrojtur ne rast se kishte sulme te jashtme, qe ne ate kohe nuk ishin te pakta. Zakonisht keshtjellat ndertoheshin ne qender te vendit apo tokave qe mbreti apo fisniku kishte nen zoterim.

Temat e fundit