×

Pse duhet te bejme seks?

Pse duhet te bejme seks?

· 2 · 78

  • Postime: 21111
InfoZ
ne: 21-03-2020, 21:23:06
Pse duhet te bejme seks?

  • Postime: 26403
  • Gjinia: Mashkull
M A X
#1 ne: 29-04-2020, 23:21:29
Ka shumë arsye pse seksi është i rëndësishëm për njerëzit. Disa janë të mira në aspektin fizik dhe disa janë në atë emocional. Gjatë viteve janë bërë shumë studime mbi përfitimet nga seksi, dhe deri më tani janë gjetur 13.

1. Gjatë seksit, kimikatet lehtësohen për të lehtësuar dhimbjen

2. Seksi djeg kalori

3. Forcon sistemin tuaj imunitar

4. Seksi është i mirë për zemrën

5. Ndihmon në luftimin e stresit

6. Redukton rrezikun e kancerit të prostatës

7. Seksi ju bën të ndiheni më të shëndetshëm

8. Redukton rrezikun e ulcerës së stomakut

9. Seksi ul presionin e gjakut

10. Përmirëson gjumin

11. Për shkak të seksit, burrat janë më emocionalë

12. Forcon kujtesën

13. Ndihmon në reduktimin e ankthit.

https://www.zerion.net/ndjenja/le-te-flasim-per-seksin-dhe-te-mirat-e-tij/
 

Ja pse femrat duhet te perdorin deodorante meshkujsh

Nisur nga InfoZRubrika E Bukura

Postimi i fundit 03-07-2020, 11:54:06
nga InfoZ
seks me femra te shendosha

Nisur nga InfoZRubrika Parapre

Postimi i fundit 20-05-2020, 21:27:45
nga InfoZ
Cfare duhet te dini para se te investoni?

Nisur nga albinalbanRubrika Leku

Postimi i fundit 15-05-2020, 10:57:46
nga erlehta
Avantazhet e leximit - Pse duhet te lexojme

Nisur nga M A XRubrika Letra

Postimi i fundit 08-05-2020, 20:43:47
nga erlehta
A duhet te lahemi gjate agjerimit?

Nisur nga M A XRubrika Pyetper

Postimi i fundit 23-04-2020, 22:38:27
nga M A X