Pse eshte e rendesishme shkolla? - Pyetper

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

 Pse eshte e rendesishme shkolla?

   Pse eshte e rendesishme shkolla?

  · 5 · 1899

  • Postime: 25496
  • Karma: +0/-0

  ne: 21-03-2020, 21:12:01
  Perse eshte e rendesishme shkolla dhe shkollimi per njeriun e sotem?

  • Postime: 28647
  • Karma: +48/-5
  • Gjinia: Mashkull

  #1 ne: 28-04-2020, 20:04:16
  Rendesia e shkolles dhe shkollimit eshte e shumeanshme, por pikat me me rendesi do te ishin: Shkolla i jep njeriut te sotem baza te rendesishme, mbi te cilat ngrihen aftesi si ato per te lexuar e shkruar, dhe kompetenca shume te rendesishme ne matamatike, mendim kritik, dituri e njohuri me te thella te botes qe na rrethon, vete njeriut dhe shoqerise njerezore. Pa keto aftesi dhe kompetenca jeta e njeriut te sotem do te dukej shume ndryshe dhe gjera qe ne sot na vijne shume natyrshem dhe lehte do te ishin te pamundura. Mund te imagjinohet lehtesisht si do te ishte jeta nese nuk do te dije te lexoje, shkruaje apo te beje veprime te thjeshta aritmetike si mbledhje, zbritje, pjesetim e shumezim.

  • Postime: 205
  • Karma: +0/-0

  #2 ne: 15-03-2021, 21:04:23

  • Postime: 205
  • Karma: +0/-0

  #3 ne: 15-03-2021, 21:04:47

  • Postime: 205
  • Karma: +0/-0

  #4 ne: 15-03-2021, 21:05:10

  Temat e fundit