Pse qielli eshte i kaltert? - Pyetper

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Pse qielli eshte i kaltert?

Pse qielli eshte i kaltert?

· 3 · 281

  • Postime: 25428
  • Karma: +0/-0

ne: 23-03-2020, 13:16:55
Pse qielli ka ngjyre blu?

  • Postime: 28584
  • Karma: +48/-5
  • Gjinia: Mashkull

#1 ne: 28-04-2020, 19:18:13
Qielli merr ngjyre blu/kaltert sepse kur drita e Diellit arrin ne atmosferen e Tokes, molekulat e ajrit te atmosferes e shperndajne ne te gjitha anet, por spektri blu i drites duke qene se udheton si vale me e shkurter shperndahet me shume se spektret e tjera te drites. Kjo sjell pastaj qe ne e shohim qiellin ngjyre blu shumicen e kohes.

  • Postime: 204
  • Karma: +0/-0

#2 ne: 15-03-2021, 21:03:50

Temat e fundit