×
Hyrja
Profili

Pyetje -- Pergjigje

Pyetje -- Pergjigje

· 5 · 591

  • Postime: 406
  • Gjinia: Mashkull
Kujdes
ne: 08-06-2005, 15:39:12
Ju pershendes te gjitheve,dhe kam disa pyetje ne lidhje me fene Krishtere,andaj edhe e hapa kete teme,qe nese ka dhe dikush tjeter,mund te pyesim,me shprese se ka kush te na pergjigjet...pyetje t mundohemi ti bejme te sinqerta dhe per te perfituar nga ato,e lusim qe mos te kete nencmime dhe ofendime.....gjithk ush te drejten e vet,gjithkush fene e vet.... tolerance dhe miresjellje ndaj njeri tjetrit.......

Se pari kam pyetjen,ku qendron dallimi ne mes Popit dhe Priftit?kemi biseduar me shoke,dhe disa thonin se njeri martohet e tjetri jo...nese eshte dallimi aty,vetem po me intereson,cili martohet Popi a Prifti,apo ka dhe ndonje dallim tjeter,apo skane dallim fare?(po pyes dhe nese gaboj gje kerkoj falje,ngase sjam i njoftuar sa duhet ne lidhje me keto gjera).

  • Postime: 19
DOMIANI
#1 ne: 11-06-2005, 00:55:05
Ju pershendes te gjitheve,dhe kam disa pyetje ne lidhje me fene Krishtere,andaj edhe e hapa kete teme,qe nese ka dhe dikush tjeter,mund te pyesim,me shprese se ka kush te na pergjigjet...pyetje t mundohemi ti bejme te sinqerta dhe per te perfituar nga ato,e lusim qe mos te kete nencmime dhe ofendime.....gjithk ush te drejten e vet,gjithkush fene e vet.... tolerance dhe miresjellje ndaj njeri tjetrit.......

Se pari kam pyetjen,ku qendron dallimi ne mes Popit dhe Priftit?kemi biseduar me shoke,dhe disa thonin se njeri martohet e tjetri jo...nese eshte dallimi aty,vetem po me intereson,cili martohet Popi a Prifti,apo ka dhe ndonje dallim tjeter,apo skane dallim fare?(po pyes dhe nese gaboj gje kerkoj falje,ngase sjam i njoftuar sa duhet ne lidhje me keto gjera).
Ju pershendes te gjitheve,dhe kam disa pyetje ne lidhje me fene Krishtere,andaj edhe e hapa kete teme,qe nese ka dhe dikush tjeter,mund te pyesim,me shprese se ka kush te na pergjigjet...pyetje t mundohemi ti bejme te sinqerta dhe per te perfituar nga ato,e lusim qe mos te kete nencmime dhe ofendime.....gjithk ush te drejten e vet,gjithkush fene e vet.... tolerance dhe miresjellje ndaj njeri tjetrit.......

Se pari kam pyetjen,ku qendron dallimi ne mes Popit dhe Priftit?kemi biseduar me shoke,dhe disa thonin se njeri martohet e tjetri jo...nese eshte dallimi aty,vetem po me intereson,cili martohet Popi a Prifti,apo ka dhe ndonje dallim tjeter,apo skane dallim fare?(po pyes dhe nese gaboj gje kerkoj falje,ngase sjam i njoftuar sa duhet ne lidhje me keto gjera).1-NGA FOTOJA E PRESIDENTIT TE CECENIS QE KENI ,DUKENI TE MIRE

   INFORMUAR.

2-POR NUK KUPTOJME FJALIN E NENVIZUAR SI POSULAT.("Ju keni degjuar

  PER NE ,por nuk kemi degjuar PREJ NESH")

3- TANI PO JU THEM EDHE UNE NJE POSULAT POR JU NGA

VETJA IME , SE

NUK SHQUHEM PER TE TILLA,SI PUNA JUAJ,POR NGA

FRIEDRICH NIETZSCHE.

4-Ju kerkoni lart,kur kerkoni te lartesonheni,ndersa une

veshtroj poshta,

sepse jam lart.

  • Postime: 406
  • Gjinia: Mashkull
Kujdes
#2 ne: 11-06-2005, 05:47:16
Domiani--Se pari te pershendes,e pastaj te tregoj se fotoja ska lidhje me president te Cecenise,e edhe sikur te ishte presidenti,prej nga dmth kjo qe jam i mireinformuar,vetem pse e kam ate foto a?
Posula--Ju keni degjuar per NE,por nuk keni degjuar prej NESH,kerkon coment shume,andaj sdo te hyj te zgjerohem ne te,dhe ajo ska te beje asgje me ju,por kjo ka te beje me muslimanet mes veti....
E pastaj krejt cka ke thene,ste kam kuptuar gje,perveq se e dij qe pergjigje ske dhene,e per ato qe ke thene skam pase nevoje.
Megjithate te pershendes e kalo mire...

  • Postime: 86
Vetvetja
#3 ne: 09-01-2006, 12:18:15
Albislam a mos e kane lene krejt punen ata te faqes se klubit kulturor.com? Nuk me kthyen as pergjigje as koment , as ne faqe e as ne adrese. Shpesh po e hap por po shoh se pergjigjet kan ngel 12, aq sa ishin qe kur e kam pare heren e pare.
Indrit, un e gjeta librin e endrrave te Ibn Sirinit ne Shqip, po nuk me mjafton. A di liber tjeter veq ketij? Dhe nuk e kuptoj pse nuk me ktheve pergjigje ne ate qe te tregova. Me mire esht pergjigjeja e zbrazet  se njerez jemi e dijm aq sa na jep Zoti, se sa te heshtesh . Kjo qon ne mendimin e moslodhjes ndaj tjereve-qka un nuk e kam menduar per ju. Por kur merr persiper diqka mos e le ne harrese se e di se prej kujt vjen, por sa her premton me sqaru diqka kerko qe me pare prej Zotit me ta ber te mundshme o te mos lesh ne harrese kur merr persiper diqka.
PAQE!!!

  • Postime: 108
  • Gjinia: Femer
Çiltërsi
#4 ne: 20-01-2006, 11:14:07
Oj motra Muslimane pse nuk ke len vend per plotsim apo pyetje tek tema "Islami dhe Mjeksia"?
I lexova krejt shenimet tua dhe me erdh mire shume, por kur desha te plotesoj me disa te dhena te tjera arsyet qe kishe jap per abdestin e namazin nga pervoja ime, pashe se nuk mund te shkruaja aty se nuk kishte urdher per nji gje te tille. Nuk e kuptoj pse. A ben me ma sqaru shkakun?
Zoti ta dhasht me jap edhe ma shum!!!
 

Disa pyetje per faktorin nderkombetar

Nisur nga M A XRubrika Aktualiteti

Postimi i fundit 25-05-2020, 21:46:29
nga M A X
Pyetje-Pergjigje per Ekonomine

Nisur nga InfoZRubrika Pyetper

Postimi i fundit 23-04-2020, 20:14:09
nga M A X
Pyetje-Pergjigje ne Fizike

Nisur nga InfoZRubrika Pyetper

Postimi i fundit 23-04-2020, 20:42:08
nga M A X
Pyetje-Pergjigje ne Biologji

Nisur nga InfoZRubrika Pyetper

Postimi i fundit 23-04-2020, 20:43:44
nga M A X
Pyetje-Pergjigje per te Drejten Civile

Nisur nga InfoZRubrika Pyetper

Postimi i fundit 23-04-2020, 20:52:45
nga M A X