Sa jave ka viti? - Pyetper

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

 Sa jave ka viti?

   Sa jave ka viti?

  · 4 · 10445

  • Postime: 25421
  • Karma: +0/-0

  ne: 23-03-2020, 11:38:19
  Sa jave ka nje vit?

  • Postime: 28630
  • Karma: +48/-5
  • Gjinia: Mashkull

  #1 ne: 24-04-2020, 14:56:16
  Nje vit ka zakonisht 52 jave, por ka dhe disa vite te vecante qe kane 53 jave.

  • Postime: 938
  • Karma: +1/-0
  • Gjinia: Mashkull

  #2 ne: 23-03-2021, 10:35:40

  • Postime: 938
  • Karma: +1/-0
  • Gjinia: Mashkull

  #3 ne: 23-03-2021, 10:37:02
  1 dite = 24 orë.
  1 javë = 7 dite.
  1 muaj = 30-31 dite.
  1 vit normal = 365 dite.
  1 vit i brishte = 366 ditë.
  1 dekadë = 10 vite.
  1 shekull = 100 vite = 10 dekada.

   

  Muajt me 31 dite janë: janari, marsi, maji, korriku, gushti, tetori, dhjetori.
  Muajt me 30 ditë janë: prilli, qershori, shtatori, nëntori.
  Muaj shkurt ka 28 ditë në një vit normal dhe 29 ditë në një vit të brishtë.
  Detyra.al

  Temat e fundit