Sa kg duhet te jemi sipas gjatesise se trupit qe kemi? - Pyetper

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Sa kg duhet te jemi sipas gjatesise se trupit qe kemi?

  Sa kg duhet te jemi sipas gjatesise se trupit qe kemi?

  · 1 · 373

  • Postime: 436
  • Karma: +0/-0

  ne: 12-02-2023, 00:02:40
  Nuk ka një formula të saktë që lidh peshen e njeriut me gjatësinë e tij ose të saj trupore. Një individ mund të jetë i shëndetshëm dhe i rregullt në peshe, megjithëse pesha e tyre nuk përputhet me një rregull të caktuar që lidh peshen me gjatësinë. Faktorë të tjerë, si muskujt, mënyra e jetesës, dhe trupi i tyre i të brendshëm, gjithashtu ndikojnë në peshen e njeriut.

  Më e rëndësishmja është të jeni në një peshe të shëndetshme për trupin tuaj, që mund të ndihmojë në një jetë më të gjatë dhe më të shëndetshme. Nëse keni ndonjë pyetje ose ndërprerje rreth shëndetit tuaj, ju rekomandojmë të konsultoheni me një mjek ose profesionist të shëndetit që do t'ju ndihmojë të vendosni nëse jeni në një peshe të shëndetshme.
  Emri: Email:
  Verifikimi:
  Flamuri yne ka ngjyre?:

  Temat e fundit