Sa kg gjak ka njeriu? - Pyetper

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Sa kg gjak ka njeriu?

  Sa kg gjak ka njeriu?

  · 1 · 507

  • Postime: 436
  • Karma: +0/-0

  ne: 12-02-2023, 00:07:03
  Pesha mesatare e gjakut në një njeri të rritur është rreth 5-6 litra. Por, kjo mund të variojë në bazë të gjendjes së trupit dhe madhësisë së tij. Për shembull, një person me një trup më të madh do të ketë më shumë gjak sesa një person me një trup më të vogël. Gjithashtu, niveli i lëngjeve në trup mund të ndikojë në peshën e gjakut, si dhe sëmundjet ose kushtet mjekësore që ndikojnë në funksionimin e sistemit të qarkullimit të gjakut. Nëse keni pyetje ose ndërprerje rreth gjendjes suaj të trupit, ju rekomandojmë të konsultoheni me një mjek ose profesionist të shëndetit për të marrë një vlerësim të saktë të gjendjes suaj.
  Emri: Email:
  Verifikimi:
  Flamuri yne ka ngjyre?:

  Temat e fundit