Sa kg ka 1 kv? - Pyetper

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Sa kg ka 1 kv?

  Sa kg ka 1 kv?

  · 1 · 643

  • Postime: 436
  • Karma: +0/-0

  ne: 12-02-2023, 00:10:02
  Një kilovat orë (kWh) nuk ka peshë, pasi është një njes matese per energjine dhe jo njesi matese per masën. Kilovat orë përfaqëson një sasi energjie që një burim i energjisë si një bateri, një central elektrik apo një motër i nxjerr në një periudhë kohore të caktuar. Nëse dëshironi të keni një ide për sasinë e energjisë së nevojshme për të nxjerrë një kilovat orë, mund të imagjinojë një shishe me benzinë me masë 1 kilogram që nxjerr një sasi energjie të njëjtë me atë të përfaqësuar nga një kilovat orë. Megjithatë, duhet të theksohet se kilogrami është një unitet masë dhe kilovat orë është një unitet energjie, dhe ato nuk janë të njëjta gjë.
  Emri: Email:
  Verifikimi:
  Flamuri yne ka ngjyre?:

  Temat e fundit