Sa kg ka 1 njuton? - Pyetper

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Sa kg ka 1 njuton?

  Sa kg ka 1 njuton?

  · 1 · 637

  • Postime: 436
  • Karma: +0/-0

  ne: 12-02-2023, 00:12:04
  Një njuton është një njesi matese per fuqine dhe jo një njesi matese per masën, prandaj nuk ka një peshë specifike. Një njuton përfaqëson një fuqi të njëjtë me atë që ekziston një fuqi prej 1 kilogram në një hark prej 1 metër në drejtim të gravitetit. Në të njëjtën kohë, një njuton është ekvivalent me 9.8 Newton, që përfaqëson fuqinë e gravitetit në një objekt me masë 1 kilogram në një hark prej 1 metër. Në këtë mënyre, një njuton përdoret për të matur fuqitë që ndodhin në trupat e ndryshëm dhe në mjedis, por jo për të përcaktuar masën e objekteve.
  Emri: Email:
  Verifikimi:
  Flamuri yne ka ngjyre?:

  Temat e fundit