Si eshte formuar toka? - Pyetper

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Si eshte formuar toka?

Si eshte formuar toka?

· 3 · 265

  • Postime: 25428
  • Karma: +0/-0

ne: 21-03-2020, 18:09:06
Si eshte formuar toka?

  • Postime: 28586
  • Karma: +48/-5
  • Gjinia: Mashkull

#1 ne: 28-04-2020, 23:43:29
Teoria me e pranuar eshte se Toka ashtu si planetet e tjere jane formuar nga mjegullnaja primitive diellore, qe ne fillimet e sistemit diellor. Pas perfundimit te formimit te diellit nje mbetje e madhe gazi dhe pluhuri hapesinor ne formen e nje reje sherbeu si baze per formimin e planeteve qe perbejne sot planetet e sistemit diellor.

  • Postime: 204
  • Karma: +0/-0

#2 ne: 15-03-2021, 21:14:53

Temat e fundit