×
Hyrja
Profili

Si eshte formula e Ujit?

Si eshte formula e Ujit?

· 2 · 101

  • Postime: 21592

ne: 24-03-2020, 18:16:48
Si eshte formula e Ujit?

  • Postime: 26676
  • Gjinia: Mashkull

#1 ne: 03-04-2020, 00:01:42
Formula kimike e ujit eshte H2O. Kjo do te thote qe cdo molekule uji permban dy atome hidrogjeni dhe nje atom oksigjeni.

Temat e fundit