×

Si hiqet boja e flokeve?

Si hiqet boja e flokeve?

· 2 · 73

  • Postime: 21111
InfoZ
ne: 24-03-2020, 11:48:03
Si hiqet boja e flokeve?

  • Postime: 26403
  • Gjinia: Mashkull
M A X
#1 ne: 30-04-2020, 00:11:52
Janë katër produkte që mund t’i keni në shtëpi dhe që e largojnë bojën shumë shpejt.

Vazelina, baby oil, vaji i ullirit dhe produktet demakijazh do të jenë katër shpëtimtarët tuaj. Mund të duket e çuditshme, por rëndësi ka rezultati.

Si ti' aplikoni?

Me një peshqir që nuk e përdorni, ose me pambuk. Pasi ta lagni me pak baby oil fërkoni pjesën që është bërë me bojë, me lëvizje rrethore, derisa boja të fillojë të largohet. E njëjta gjë vlen edhe për vajin e ullirit dhe produktet e demakijazhit.

Ndërsa në rastin e vazelinës, vendoseni në pjesët e bëra me bojë, lereni disa minuta dhe më pas fërkojeni me një peshqir.

Dhe mos harroni, herën tjetër që do të lyeni flokët, aplikoni vazelinë në perimetrin e kokës, në mënyrë që të largoni më lehtë njollat e bojës. /classlifestyle.com
 

Modelet e preferuara të flokëve për vitin 2020

Nisur nga InfoZRubrika E Bukura

Postimi i fundit 28-05-2020, 23:35:54
nga InfoZ
Si hiqet myku i lekures?

Nisur nga InfoZRubrika Pyetper

Postimi i fundit 29-04-2020, 22:54:38
nga M A X
Si hiqet lemza?

Nisur nga InfoZRubrika Pyetper

Postimi i fundit 29-04-2020, 22:56:54
nga M A X
Si hiqet blloku ne Facebook?

Nisur nga InfoZRubrika Pyetper

Postimi i fundit 29-04-2020, 22:59:02
nga M A X
Si hiqet kolisteroli?

Nisur nga InfoZRubrika Pyetper

Postimi i fundit 29-04-2020, 22:51:08
nga M A X