×
Hyrja
Profili

Si hiqet boja e flokeve?

Si hiqet boja e flokeve?

· 2 · 235

  • Postime: 21592

ne: 24-03-2020, 11:48:03
Si hiqet boja e flokeve?

  • Postime: 26681
  • Gjinia: Mashkull

#1 ne: 30-04-2020, 00:11:52
Janë katër produkte që mund t’i keni në shtëpi dhe që e largojnë bojën shumë shpejt.

Vazelina, baby oil, vaji i ullirit dhe produktet demakijazh do të jenë katër shpëtimtarët tuaj. Mund të duket e çuditshme, por rëndësi ka rezultati.

Si ti' aplikoni?

Me një peshqir që nuk e përdorni, ose me pambuk. Pasi ta lagni me pak baby oil fërkoni pjesën që është bërë me bojë, me lëvizje rrethore, derisa boja të fillojë të largohet. E njëjta gjë vlen edhe për vajin e ullirit dhe produktet e demakijazhit.

Ndërsa në rastin e vazelinës, vendoseni në pjesët e bëra me bojë, lereni disa minuta dhe më pas fërkojeni me një peshqir.

Dhe mos harroni, herën tjetër që do të lyeni flokët, aplikoni vazelinë në perimetrin e kokës, në mënyrë që të largoni më lehtë njollat e bojës. /classlifestyle.com

Temat e fundit