Si hiqet boja e flokeve? - Pyetper

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Si hiqet boja e flokeve?

Si hiqet boja e flokeve?

· 4 · 477

  • Postime: 25428
  • Karma: +0/-0

ne: 24-03-2020, 11:48:03
Si hiqet boja e flokeve?

  • Postime: 28589
  • Karma: +48/-5
  • Gjinia: Mashkull

#1 ne: 30-04-2020, 00:11:52
Janë katër produkte që mund t’i keni në shtëpi dhe që e largojnë bojën shumë shpejt.

Vazelina, baby oil, vaji i ullirit dhe produktet demakijazh do të jenë katër shpëtimtarët tuaj. Mund të duket e çuditshme, por rëndësi ka rezultati.

Si ti' aplikoni?

Me një peshqir që nuk e përdorni, ose me pambuk. Pasi ta lagni me pak baby oil fërkoni pjesën që është bërë me bojë, me lëvizje rrethore, derisa boja të fillojë të largohet. E njëjta gjë vlen edhe për vajin e ullirit dhe produktet e demakijazhit.

Ndërsa në rastin e vazelinës, vendoseni në pjesët e bëra me bojë, lereni disa minuta dhe më pas fërkojeni me një peshqir.

Dhe mos harroni, herën tjetër që do të lyeni flokët, aplikoni vazelinë në perimetrin e kokës, në mënyrë që të largoni më lehtë njollat e bojës. /classlifestyle.com

  • Postime: 204
  • Karma: +0/-0

#2 ne: 15-03-2021, 18:37:06

  • Postime: 204
  • Karma: +0/-0

#3 ne: 15-03-2021, 18:37:56

Temat e fundit