×

Si hiqet lemza?

Si hiqet lemza?

· 2 · 65

  • Postime: 21111
InfoZ
ne: 24-03-2020, 17:21:07
Si te hiqet apo largohet / kalohet lemza e vazhdueshme / pandalshme?

  • Postime: 26403
  • Gjinia: Mashkull
M A X
#1 ne: 29-04-2020, 22:56:54
Edhe pse nuk ka një mënyrë të sigurt për të ndaluar lemzën, nëse zgjat më tepër se disa minuta, manovrat e mëposhtme mund t’ju ndihmojnë:

1.Merrni frymë në një qeskë letre

2.Bëni gargarë me ujë të ftohtë

3.Merrni frymë thellë dhe mbajeni për 20 sekonda

4.Pini ujë të ftohtë me gllënjka të vogla

5.Hani një lugë sheqer

6.Kapeni gjuhën me një napë me gishtin e madh dhe atë tregues dhe tërhiqeni jashtë

7.Mbani një copë akull për rreth 1 minutë pranë mollës së adamit
Botasot.info

 

Si hiqet myku i lekures?

Nisur nga InfoZRubrika Pyetper

Postimi i fundit 29-04-2020, 22:54:38
nga M A X
Si hiqet blloku ne Facebook?

Nisur nga InfoZRubrika Pyetper

Postimi i fundit 29-04-2020, 22:59:02
nga M A X
Si hiqet kolisteroli?

Nisur nga InfoZRubrika Pyetper

Postimi i fundit 29-04-2020, 22:51:08
nga M A X
Si hiqet zbokthi?

Nisur nga InfoZRubrika Pyetper

Postimi i fundit 29-04-2020, 22:52:01
nga M A X
Si hiqet myku?

Nisur nga InfoZRubrika Pyetper

Postimi i fundit 29-04-2020, 22:53:20
nga M A X