Si hiqet ndryshku ne rroba? - Pyetper

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Si hiqet ndryshku ne rroba?

Si hiqet ndryshku ne rroba?

· 3 · 519

  • Postime: 25425
  • Karma: +0/-0

ne: 24-03-2020, 11:45:27
Si hiqet ndryshku ne rroba?

  • Postime: 28587
  • Karma: +48/-5
  • Gjinia: Mashkull

#1 ne: 30-04-2020, 00:10:40
Njollat e ndryshkut ne pamje te par ato duken mjaft te veshtira per tu hequr por jan shme te lehta kur ne e dim menyren se si duhet te veprojm per ti hequr ato.

Per rrobat ;

Vendosni mbi njollen me ndryshk nje fete limoni pa levore siper vendosni nje pecet te bardhe dhe hekurosne me hekur te nxehte.

Ne qoftese eshte e nevojshme akoma ateher perseriteni edhe nje her proceduren e njejt.

Mund te provoni ta ferkoni edhe me ndonje furqe dhembesh njollen me nje sasi te uthulles, kripe dhe limon ose ben vetem krip dhe limon te perzier se bashku.

Ashtu te ferkuara duhet ti lini te qendroj afro 30 minuta dhe pastaj ta shperlani me uje te nxehte.

Kjo metode e eleminimit te ndryshkut eshte me se e sigurt dhe mund te perdoret tek te gjitha rrobat e bardha dhe me ngyra te celta. por nese behet fjal per rrobat errta ateher me par provojeni ne ndonje vend qe nuk shihet.

Per hekur:

Nëse ju doni të heqin qafe ndryshkun, acidi fosforik qe gjendet në pije te coca coles do të shkaktojë procesin korrozionit dhe ndryshku do të lirohet shumë lehtë. /kuzhinat.com

  • Postime: 204
  • Karma: +0/-0

#2 ne: 15-03-2021, 18:36:30

Temat e fundit