Si hiqet njolla e kafes? - Pyetper

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Si hiqet njolla e kafes?

Si hiqet njolla e kafes?

· 3 · 513

  • Postime: 25425
  • Karma: +0/-0

ne: 24-03-2020, 11:46:20
Si hiqet njolla e kafes?

  • Postime: 28587
  • Karma: +48/-5
  • Gjinia: Mashkull

#1 ne: 30-04-2020, 00:16:41
Gjërat që ju duhen per te hequr njollat e kafese:

2 lugë gjelle larës enësh

2 lugë gjelle uthull e bardhë

2 lugë gjelle ujë

2 peceta të pastra

Hapi 1. Përthithni kafen me një leckë të thatë. Mos e fshini që ta përhapni akoma më shumë, por përthitheni butësisht. Nëse njolla është tharë, anashkalojeni këtë hap.

Hapi 2. Përgatisni solucionin. Përzieni 2 lugë gjelle detergjent enësh, uthull të bardhë dhe ujë.

Hapi 3. Aplikojeni përzierjen në njollën e kafesë. Përdorni një leckë për të aplikuar përzierjen në njollë. Pjesa më e madhe e njollave zhduken gjatë këtij hapi.

Hapi 4. Lajeni veshjen tuaj në lavvatrice sipas udhëzimeve në etiketë. /sot

  • Postime: 204
  • Karma: +0/-0

#2 ne: 15-03-2021, 18:10:32

Temat e fundit