×

Si hiqet njolla e vajit?

Si hiqet njolla e vajit?

· 2 · 75

  • Postime: 21111
InfoZ
ne: 24-03-2020, 11:47:01
Si hiqet njolla e vajit?

  • Postime: 26403
  • Gjinia: Mashkull
M A X
#1 ne: 30-04-2020, 00:14:03
Fillimisht e pastrojmë vajin me një pecetë
Më pas në vendin ku është derdhur vaji ose yndyra vendosim pudër bebeje, në mungesë të saj mund të vendosim niseshte ose kripë.
Pas disa minutash e heqim me kujdes pudrën ose lëndën që kemi vendosur, në mënyrë që ajo të mos përhapet në pjesën tjetër.
Më pas vendosim sapun të lëngshëm tek zona ku është derdhur vaji dhe në momentin që fillon të bëhet shkumë, e fërkojmë me një furçë të vjetër dhëmbësh, ose furçë çfarëdo (sigurohuni që materialin ta fërkoni me furçë si nga brenda ashtu edhe nga jashtë)
Më pas lajeni rrobën si zakonisht, me detergjentin e zakonshëm, por bëni kujdes që të mos thahet në temperaturë shumë të lartë, pasi kjo mund ta dëmtojë atë në zonën ku ishte vaji ose yndyra, lëreni të thahet në temperaturë ambienti. /shekulli
 

Si hiqet myku i lekures?

Nisur nga InfoZRubrika Pyetper

Postimi i fundit 29-04-2020, 22:54:38
nga M A X
Si hiqet lemza?

Nisur nga InfoZRubrika Pyetper

Postimi i fundit 29-04-2020, 22:56:54
nga M A X
Si hiqet blloku ne Facebook?

Nisur nga InfoZRubrika Pyetper

Postimi i fundit 29-04-2020, 22:59:02
nga M A X
Si hiqet kolisteroli?

Nisur nga InfoZRubrika Pyetper

Postimi i fundit 29-04-2020, 22:51:08
nga M A X
Si hiqet zbokthi?

Nisur nga InfoZRubrika Pyetper

Postimi i fundit 29-04-2020, 22:52:01
nga M A X